Trucks

Najnowsze komunikaty prasowe

344 matches

1 of 18

 • Nowe Volvo FH16 to najmocniejszy samochów ciężarowy w Europie, ale również bardzo ekonomiczny pod względem zużycia paliwa – i może być napędzany w 100% paliwami odnawialnymi. Testy drogowe potwierdzają, że zupełnie nowy silnik w FH16 osiąga o 5% lepszą ekonomię paliwową i niższe emisje, jednocześnie dodając 7% więcej momentu obrotowego – to kombinacja, która zwiększa efektywność i produktywność w najbardziej wymagających zadaniach transportowych.

 • Volvo Trucks opracowuje pojazdy cieżarowe z silnikami spalinowymi zasilanymi wodorem. Testy drogowe ciężarówek wykorzystujących wodór w silnikach spalinowych rozpoczną się w 2026 roku, a komercyjna premiera planowana jest pod koniec tej dekady. Samochody ciężarowe zasilane ekologicznym wodorem stanowią dla Volvo znaczący krok w kierunku osiągnięcia celu zerowej emisji netto i wspierają klientów w osiąganiu celów w zakresie dekarbonizacji.

 • Pełna gama nowych modeli samochodów ciężarowych Volvo może być teraz napędzana w 100% biodieslem, co stanowi kolejny wybór paliwa odnawialnego dla klientów, którzy chcą tu i teraz ograniczyć emisję CO2 z transportu.

 • Volvo Trucks otrzymało zamówienie na 100 elektrycznych ciężarówek od firmy logistycznej DFDS. Dzięki temu najnowszemu zamówieniu firma DFDS niemal podwoiła swoją flotę elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo do łącznie 225 pojazdów ciężarowych, co stanowi największą firmową flotę ciężkich elektrycznych samochodów ciężarowych w Europie.

 • Volvo Trucks Polska dostarczyło kolejną elektryczną śmieciarkę. Mimo, że tego typu pojazdów jest dostarczanych przez Volvo coraz więcej, to po raz pierwszy zakupiony został bezpośrednio przez spółkę, której właścicielem jest miasto. Stroną udzielającą finansowania MZGK w Bolesławcu jest PKO Leasing, a transakcja ta, to wynik wygranego przetargu publicznego.

 • Volvo Trucks Polska dostarczyło pierwsze dwa elektryczne ciągniki siodłowe Volvo FM do wieloletniego partnera firmy –Solidaris Sp. z o.o. To wyjątkowe wydarzenie potwierdza zaangażowanie obu firm w dekarbonizację sektora transportowego.

 • Volvo wprowadza na rynek swój pierwszy w historii model ciężarówki opracowany wyłącznie z napędem elektrycznym. FM Low Entry jest zoptymalizowany pod kątem bezpiecznej i jeszcze bardziej wydajnej jazdy w obszarach miejskich.

 • Volvo Trucks wprowadza nowy silnik dedykowany do kultowego modelu Volvo FH16. Dzięki mocy do 780 KM i momentowi obrotowemu 3800 Nm nowy 17-litrowy silnik z łatwością radzi sobie z najcięższymi zadaniami transportowymi, zapewniając jednocześnie wyjątkową oszczędność paliwa i trwałość. Nowy silnik jest przystosowany do zasilania biopaliwami.

 • Kultowa seria FH samochodów ciężarowych Volvo zyskała nowego członka — Volvo FH Aero. Dzięki aerodynamicznej konstrukcji i innowacyjnym funkcjom FH Aero oferuje nowy poziom sprawności energetycznej. Jest dostępne w czterech wersjach, w tym z zasilaniem biopaliwem i jako wielokrotnie nagradzany model elektryczny.

 • Volvo Trucks zdobyło prestiżową nagrodę branżową za swoje Volvo FH Electric. Po raz pierwszy w historii nagrodę zdobył elektryczny pojazd cieżarowy.

 • Dzięki zasięgowi do 450 km na napędzie elektrycznym, o 50 procent krótszemu czasowi ładowania i nowym funkcjom bezpieczeństwa aktywnego, nowe elektryczne ciężarówki Volvo są przeznaczone do użytku w środowisku miejskim, umożliwiając bezpieczny transport miejski i logistykę o zerowej emisji.

 • Volvo Trucks oferuje teraz Volvo FL z mocniejszym silnikiem o mocy 320 KM, dzięki czemu pojazd może realizować jeszcze trudniejsze zadania.

 • Ogólnokrajowa sieć publicznych szybkich ładowarek do ciężkich elektrycznych ciężarówek otwiera się w Szwecji. Sieć ładowania zasilana jest energią odnawialną. Nowa usługa Volvo Trucks ułatwia przewoźnikom znajdowanie stacji ładowania i dostęp do nich.

 • W dniu 12.09, w podwarszawskiej Gminie Prażmów, doszło do oficjalnego podpisania umów kontraktów serwisowych, na pojazdy funkcjonujące na co dzień w tamtejszych jednostkach OSP.

 • Lidl Polska każdego dnia zaopatruje ponad 850 swoich sklepów w całej Polsce, a od teraz transporty będą jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska. Przyczynią się do tego modele elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo, które właśnie rozpoczynają codzienną pracę dla Lidl Polska. Połączenie elektrycznego ciągnika i naczepy z elektrycznym agregatem tworzy wyjątkowy, pierwszy w Polsce zestaw w pełni zasilany zieloną energią.

 • Czas świętować! Dziś mija 30 lat, odkąd Volvo Trucks wprowadziło na rynek Volvo FH, najlepiej sprzedającą się ciężarówkę w historii firmy. Od samego początku flagowy model Volvo charakteryzował się charakterystycznym designem nadwozia i wnętrza, doskonałym komfortem kierowcy oraz zaawansowanymi technicznie rozwiązaniami w zakresie wydajności i bezpieczeństwa.

 • Ambasadorka Volvo Trucks Polska, Iwona Blecharczyk, po dwóch latach od otwarcia swojej firmy transportowej, rozszerza działalność i powraca do tego, co zawsze było bliskie jej sercu i pasji - transportu ponadgabarytowego. Tym razem wybór padł na najmocniejszy w gamie ciągnik siodłowy Volvo Trucks – Volvo FH16.

 • Paula Fish, firma będąca jednym z liderów rynku przetwórstwa rybnego w tej części Europy, stawia na współpracę z Volvo Trucks. Na przestrzeni ostatnich miesięcy nastąpiła sukcesywna wymiana blisko 110 pojazdów Volvo na fabrycznie nowe. Transakcja stanowi jedną z większych dostaw realizowanych przez Volvo Trucks Polska w 2023 roku.

 • Volvo Trucks podpisało list intencyjny w sprawie sprzedaży kolejnych pojazdów ciężarowych Volvo firmie Truck Care, części Grupy Credit Agricole, zajmującej się kompleksowym wynajmem pojazdów użytkowych. Umowa ramowa opiewa na 1 000 samochodów ciężarowych, które mają być dostarczane do Klienta przez kolejne 3 lata. Truck Care odebrał do tej pory przeszło 500 pojazdów marki Volvo – w tym roku już ok. 70, a w zamówieniach jest kolejne 100. To jak dotąd największy kontrakt sprzedażow

344 matches

1 of 18