Trucks

Polska

×
Aktualizacja oprogramowania I-Shift

Pakiety oprogramowania

Zaktualizuj skrzynię biegów I-Shift

Bardziej płynna zmiana biegów. Mniejsze koszty obsługi technicznej. Lepsza ekonomika paliwowa. Większa wydajność. W ostatnich latach Volvo I-Shift zyskała status branżowego wzorca zautomatyzowanej skrzyni biegów.Istnieje również możliwość aktualizowania oprogramowania I-Shift w celu dostosowania jej do określonych zadań transportowych. Poznaj dostępne pakiety, opracowane z myślą o zapewnieniu jak największej efektywności transportu.

Jeszcze bardziej inteligentny układ napędowy

W trakcie produkcji Twojego samochodu ciężarowego oprogramowanie Twoje skrzyni biegów zostało dostosowane do konkretnego obszaru zastosowań pojazdu. Czy od tamtej pory zmieniły się Twoje zadania transportowe? A może znalazłeś używany samochód ciężarowy, który idealnie odpowiada Twoim potrzebom, z wyjątkiem oprogramowania I-Shift?

Żaden problem. Możemy po prostu zaktualizować oprogramowanie Twojej I-Shift w celu dostosowania jej do Twoich potrzeb. Dzięki temu zwiększysz swoją wydajność, zaoszczędzisz paliwo i zmniejszysz zużycie eksploatacyjne podzespołów układu napędowego.

Aktualizacja oprogramowania I-Shift dla transportu ponadnormatywnego
Volvo I-shift upgrade fuel save global

Zalety dostosowanego oprogramowania

Oprogramowanie I-Shift doskonale dopasowane do realizowanych zadań transportowych zwiększa wydajność nie tylko układu napędowego. Zwiększa także wydajność Twojej firmy.

Doświadczysz korzystniejszej równowagi między prędkością jazdy a zużyciem paliwa. Wzrośnie Twoja produktywność, a także bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Volvo I-shift upgrade how to upgrade global

Jak przeprowadzić aktualizację?

Jedyne co musisz zrobić, by zoptymalizować swoją I-Shift, to odwiedzić dealera Volvo. Tam zaktualizujemy oprogramowanie skrzyni biegów, zależnie od Twoich potrzeb. Oprogramowanie to jest dostosowanie do klasy emisyjnej Twojego silnika oraz wersji Twojej I-Shift.

Przykłady korzyści wynikających z aktualizacji:

  • Większe osiągi
  • Zmniejszone zużycie paliwa
  • Większy komfort jazdy
  • Mniejsze zużycie podzespołów układu napędowego

Jakie oprogramowanie wybrać?

Który pakiet oprogramowania wybrać? Oto wykaz dostępnych pakietów – w przypadku starszych wersji I-Shift niektóre pakiety zostały połączone.

Volvo I-shift upgrade software basic global

Basic (TP-BAS)

Standardowy pakiet oprogramowania dostarczany wraz ze skrzynią biegów I-Shift. Zawiera podstawowe funkcje, niezbędne do użytkowania skrzyni biegów w każdych warunkach.

Volvo I-shift upgrade software distribution global

Transport dystrybucyjny (TP-DIST)

Dostosowuje funkcje skrzyni biegów do specyfiki transportu dystrybucyjnego. Pakiet ten obejmuje m.in. funkcje, które ułatwiają ruszanie z miejsca i precyzyjne manewrowanie pojazdem na ograniczonej przestrzeni i przy małej prędkości.

Volvo I-shift upgrade software construction global

Transport budowlany (TP-CON)

Dostosowuje działanie skrzyni biegów do warunków występujących w transporcie budowlanym. Zawiera funkcje ułatwiające jazdę w trudnych warunkach drogowych oraz ruszanie z miejsca i precyzyjne manewrowanie pojazdem na ograniczonej przestrzeni i przy małej prędkości.

Volvo I-shift upgrade software long haul global

Transport długodystansowy (TP-LONG)

Ma wbudowane inteligentne funkcje minimalizujące zużycie paliwa. Pakiet ten jest idealny dla transportu długodystansowego, w którym ogromną rolę odgrywa ekonomika paliwowa. W przypadku niektórych wersji I-Shift zawiera także funkcję I-Roll.

Volvo I-shift upgrade software heavy duty transport global

Heavy-duty transport (TP-HD)

Optymalizuje działanie skrzyni biegów I-Shift w ciężkich zestawach drogowych (DMC zestawu >85 t). Kierowca może w każdej chwili włączyć lub wyłączyć tryb dużej masy całkowitej i włączyć tryb długodystansowy, niezależnie od dopuszczalnej masy całkowitej zespołu pojazdów. Pakiet ten zawiera również funkcje optymalizujące użytkowanie samochodu ciężarowego ciągnącego kilka przyczep.

Volvo I-shift upgrade software crawler gear global

Biegi pełzające

Dostosowuje działanie I-Shift z biegami pełzającymi do szczególnych potrzeb. Zawiera m.in. funkcje sterowania biegami pełzającymi o bardzo dużym przełożeniu i zwielokrotnionymi biegami wstecznymi. Pakiet ten jest dostępny tylko dla pojazdów wyposażonych w I-Shift z biegami pełzającymi.

Opcje pakietów oprogramowania

Jakie funkcje będą odpowiednie dla Twoich zadań transportowych? Oto najważniejsze opcje pakietów oprogramowania I-Shift. W celu poznania pełnej zawartości każdego pakietu skontaktuj się ze stacją obsługi Volvo i zapytaj o „Opis techniczny” dotyczący Twojej wersji I-Shift.

Volvo I-shift upgrade gears global

Enhanced Gear Selection Adjustment, z funkcją Kick-down

Umożliwia korektę automatycznie wybieranych biegów, w tym biegu do rozpoczęcia jazdy, w trybie automatycznym, za pomocą przycisku „plus/minus”, znajdującego się na dźwigni wybieraka zakresów. 

Ponadto opcja ta zawiera funkcję ułatwiającą dostosowanie prędkości jazdy przy silniku pracującym na biegu jałowym lub w bardzo wolno poruszającym się pojeździe, np. podczas jazdy w korku drogowym. W takiej sytuacji istnieje także możliwość zmiany biegu na wyższy, ponieważ przed każdą tego typu zmianą prędkość obrotowa silnika jest automatycznie zwiększana.

Modyfikując strategię zmiany biegów, funkcja „kick-down” dobiera taki bieg, który pozwala na uzyskanie największego przyspieszenia pojazdu.

Volvo I-shift upgrade bad roads global

Enhanced Performance – Bad Roads

Pakiet dodatkowy, dostosowany do specyficznych warunków występujących w transporcie budowlanym i transporcie dłużycy drzewnej.

Program dynamiczny P+ (P+ Performance) obejmuje szereg funkcji optymalizujących strategię wyboru i zmiany biegów na drogach o złej nawierzchni i drogach górzystych. Zawiera również funkcje ułatwiające ruszanie z miejsca w trudnych warunkach jazdy.

Ta funkcja może być z powodzeniem łączona z pakietem Heavy Duty Transport (TP-HD). Jest aktywna w trybie dynamicznym (Power) i tylko gdy tryb HD jest nieaktywny.

Volvo I-shift upgrade I-see global

I-See

I-See nie tylko zapamiętuje wzniesienia, które pokonujesz. Wie o nich z wyprzedzeniem.

Dzieje się tak, ponieważ ma dostęp do danych pochodzących ze wszystkich samochodów ciężarowych korzystających z funkcji I-See. które są zapisane w centralnej bazie danych. Wystarczy, że jeden pojazd pokona daną trasę, a wszystkie inne mogą – za pośrednictwem interfejsu telematycznego – korzystać z zarejestrowanych przez niego danych topograficznych. Użycie I-See może zaowocować zaoszczędzeniem do 5 pięciu procent paliwa.

Niniejsze oprogramowanie jest sprzedawane wyłącznie w jako zestaw akcesoriów i musi być łączone tempomatem I-Cruise (Smart Cruise Control).

Volvo I-shift upgrade heavy duty global

Heavy Duty GCW Control

(Dostępna tylko dla wybranych kombinacji silnik/skrzynia biegów.)

Optymalizuje wybór biegu w zestawach drogowych o dużej dopuszczalnej masie całkowitej (85 t < DMCZ ≤ 180 t). Funkcja ta poprawia właściwości jezdne i ekonomikę paliwową pojazdów realizujących transport ciężki.

W programie HD ruszanie z miejsca odbywa się na pierwszym biegu, a wybór wszystkich biegów jest dostosowany do większych mas całkowitych zestawu drogowego. Funkcja TP-HD m.in. zwiększa trwałość sprzęgła, poprzez wybór biegu do ruszania z miejsca dostosowanego do masy całkowitej zespołu pojazdów.

Wykorzystywany jest pełny zakres biegów, zmiana biegów zaś następuje przy wysokich prędkościach obrotowych silnika, co umożliwia utrzymanie wysokiego momentu obrotowego i dynamiki jazdy.

Volvo I-shift upgrade enhanced shift global

Enhanced Shift Strategy

(Dla uzyskania pełnej funkcjonalności wymagana jest opcja EBS-MED).

Dzięki interakcji z EBS (Elektronicznie sterowany układ hamulcowy z hamulcami tarczowymi, EBS-STD/EBS-MED) oraz ECS (Elektronicznie sterowane zawieszenie, SUSPL-EC) łatwiejsze jest zarówno ruszanie, jak i manewrowanie.

Specjalny tryb hamowania pozwala w pełni wykorzystać skuteczność hamulca VEB/VEB+/zwalniacza poprzez wybór najbardziej odpowiedniego biegu, tak aby silnik pracował z wysoką prędkością obrotową. Funkcja ta kompensuje spadek skuteczności hamowania silnikiem w czasie zmiany biegów.

Volvo I-shift upgrade pto functions global

Enhanced PTO Functions

Grupa funkcji wspomagających działanie przystawki odbioru mocy. Układ sterowania przystawką odbioru mocy zamontowaną na skrzyni biegów I-Shift zostaje wzbogacony o funkcje, takie jak automatyczne położenie neutralne (Auto Neutral), blokada biegu wstecznego (Reverse Inhibit) i sterowanie przekładnią półbiegów.

Volvo I-shift upgrade smart cruise control global

Smart Cruise Control

Optymalizuje prędkość jazdy i ogranicza wykorzystanie dodatkowych urządzeń hamujących, o ile pozwalają na to warunki jazdy, np. na łagodnych zjazdach ze wzniesienia.

Volvo I-shift upgrade iroll global

I-Roll

Funkcja wolnego koła, oszczędzająca paliwo. Funkcja I-Roll jest uruchamiana wtedy, gdy nie ma potrzeby zwiększania mocy silnika ani hamowania silnikiem, np. na płaskich drogach.

Volvo I-shift upgrade launch control global

Launch Control

Funkcja ta współdziała z układem EBS, powodując automatyczne uruchomienie hamulców, wspomagające proces ruszania z miejsca lub manewrowanie na ograniczonej przestrzeni.

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się ze swoim dealerem Volvo Trucks, by poznać wszystkie dane techniczne i szczegóły oferty.