Trucks

Volvo FM. Wszechstronny specjalista.

Volvo FM to wszechstronny samochód ciężarowy o dużej ładowności dla aktywnych kierowców, gotowy z łatwością podjąć się każdego zadania. Dostosuj swój pojazd do wszelkich zadań, od zadań transportu regionalnego po specjalistyczne prace w obszarach miejskich wymagające podwozia samochodu ciężarowego. Wybierz między elektrycznością, gazem i olejem napędowym.

  Volvo FM


  Zastosowania: Przewozy regionalne, transport produktów chemicznych i naftowych, transport dostawczy, transport odpadów i materiałów do recyklingu, transport publiczny i komunalny
  Moc: 330–500 KM

  Zobacz pełne dane techniczne 

  Volvo FM Electric


  Zastosowania: Transport regionalny i dostawczy, transport odpadów i materiałów do recyklingu, transport kontenerów, transport w segmencie budowlanym, transport publiczny i komunalny
  Masa zestawu: 44 tony
  Moc: do 490 kW
  Zasięg: do 300 km

  Przeczytaj więcej o Volvo FM Electric

  Volvo FM zasilane gazem


  Zastosowania: Transport regionalny, transport kontenerów, transport produktów chemicznych i naftowych
  Moc: 420–500 KM
  Zasięg: do 1000 km

  Przeczytaj więcej o Volvo FM zasilanym gazem

Kabina zaprojektowana z myślą o dniach pełnych pracy

Stworzona z myślą o kierowcach, którzy często wsiadają do pojazdu, wysiadają z niego i pracują poza kabiną. Volvo FM oferuje taki sam komfort i wszechstronność, jak większe modele pojazdów. Widoczność bezpośrednia i rozwiązania wspierające zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa na obszarach miejskich. Przyjrzyj się bliżej doskonałym warunkom pracy w tym samochodzie ciężarowym w poniższej galerii.

System kamer monitorujących

System kamer monitorujących poprawia widoczność bezpośrednią i zapewnia szerokie pole widzenia zarówno w dobrych, jak i trudnych warunkach. System widzenia nocnego poprawia widoczność w ciemności. Kamera narożna po stronie pasażera uwidocznia ukryty obszar po tej stronie samochodu ciężarowego, aby zwiększyć bezpieczeństwo.
 

Poznaj nasz system kamer monitorujących

Infotainment i audio

Łatwy w obsłudze interfejs kierowcy, system Infotainment i system audio dostępny w dwóch wariantach sprawiają, że jazda Volvo FM jest komfortowa, niezależnie od tego, czy prowadzisz samochód, czy odpoczywasz.

Bliżej ziemi

Konstrukcja kabiny Volvo FM jest niska, więc kierowca za kierownicą znajduje się blisko ziemi. Stąd łatwiej jest nawiązać kontakt wzrokowy z innymi użytkownikami drogi i kontrolować obszary w pobliżu samochodu ciężarowego. Im częściej w ciągu dnia będziesz wsiadać do kabiny i wysiadać z niej, tym bardziej zachwyci Cię wygodna wysokość. Do zadań wymagających wykorzystania napędu elektrycznego w miastach jest dostępna niezwykle wygodna kabina niskowejściowa.

Dowiedz się więcej o Volvo FM Low Entry 

Skonfiguruj swoje Volvo FM

Duży wybór łatwo dostępnych kabin. Do wyboru masz elektryczne, gazowe i wysokoprężne układy napędowe. Podwozie, które można przygotować pod dowolną zabudowę i zadania. Oraz funkcje oszczędzające energię, takie jak hamulce tarczowe bez „ciągnięcia”. Przygotuj je na wszelkie zadania.

Stabilna jazda dzięki Aktywnemu Układowi Kierowniczemu Volvo

Aktywny Układ Kierowniczy Volvo działa jak pomocna dłoń, dzięki której jazda staje się łatwiejsza i bardziej precyzyjna, a także mniej obciążająca. Dostosuj go do własnych wymagań, korzystając z ustawień osobistych. Dodatkowo zwiększa funkcjonalność systemów wspomagania pracy kierowcy dzięki aktywnemu sterowaniu w różnych sytuacjach. A jeśli przebijesz oponę, układ pomoże Ci utrzymać się na kursie aż do zatrzymania.

Informacje o Aktywnym Układzie Kierowniczym Volvo 

Perfekcyjna zmiana biegów dzięki I-Shift

I-Shift oferuje szeroką gamę skrzyń biegów ułatwiających jazdę i zwiększających jej wydajność. Można ich używać w dowolnych zastosowaniach, od transportu długodystansowego i budowlanego po dostawy miejskie. Opcjonalne pakiety pozwalają dostosować skrzynię biegów do swoich potrzeb dzięki między innymi funkcji jazdy z wykorzystaniem jednego pedału. Jeśli to dla Ciebie za mało, skrzynia biegów I-Shift Dual Clutch zmienia biegi bez przerwy w dostarczaniu mocy. A dzięki biegom pełzającym można połączyć doskonałe własności rozruchowe ze sprawnością energetyczną przy dużych prędkościach.

Dowiedz się więcej o I-Shift

Systemy wspomagające pracę kierowcy dla Twojego bezpieczeństwa

Jeśli istnieje ryzyko kolizji z przodu, Układ Ostrzegający o Niebezpieczeństwie Kolizji z funkcją Hamowanie Awaryjne ostrzeże Cię i w razie potrzeby uruchomi hamulce. Wspomaganie unikania zderzeń bocznych i funkcja ostrzegania o otwarciu drzwi chronią obie strony pojazdu. Wykorzystują czujniki radarowe, aby zmniejszyć ryzyko kolizji z pojazdami i innymi użytkownikami dróg oraz ostrzegają przed otwarciem drzwi — jeśli istnieje ryzyko kolizji. Bezpieczeństwo we wszystkich kierunkach. 
 

Informacje o systemach wspomagających pracę kierowcy 

Podwozie gotowe na Twoje wyzwania

Niezależnie od tego, czy zamierzasz odbierać kontenery w portach, transportować chemikalia, manewrować na placach budowy, czy też zamontować na podwoziu samochodu ciężarowego wysoce specjalistyczną zabudowę — Volvo FM można do tego dostosować. To nasz najbardziej wszechstronny samochód ciężarowy. Zapoznaj się dokładniej z naszym podwoziem w galerii zdjęć.

Elastyczne konfiguracje podwozia

Podwozie jest dostosowane do Twoich potrzeb w naszej fabryce. Zaskoczy Cię lekkość zbudowanego przez nas Volvo FM, jeśli powiesz nam, jak chcesz go używać. Podnośnik osi podwójnej, 10-tonowe osie przednie oraz nasze skrętne osie wleczone i osie pchane zapewniają ogromny udźwig i zwrotność. Funkcja Work Remote umożliwia wygodne i bezpieczne sterowanie układem napędowym i funkcjami zabudowy, gdy kierowca jest oddalony od swojego fotela.

Poznaj nasze opcje podwozi 

Pomoc dla zabudowujących

Kiedy zamawiasz samochód ciężarowy Volvo, przygotowujemy go do zabudowy w naszej fabryce. Producent zabudowy uzyskuje dostęp do portalu internetowego Instrukcje Zabudowy Volvo (VBI) ze wszystkimi informacjami potrzebnymi do wykończenia samochodu ciężarowego pod kątem użytkowania, wydajnie i z najwyższą możliwą jakością. Dedykowany moduł umożliwia konstruktorowi zabudowy podłączenie się do układu elektrycznego pojazdu w celu dostosowania potrzebnych funkcji.

Więcej informacji o zabudowie 

Kabina dla całej załogi

Niektóre operacje wymagają więcej niż tylko kierowcy i pilota. Kabina załogowa Volvo może pomieścić do dziewięciu osób. Wsiadanie i wysiadanie odbywa się szybko i bezpiecznie. Aby ułatwić proces zabudowy, główne elementy, takie jak zbiorniki paliwa, akumulatory i układ oczyszczania spalin są umieszczone pod kabiną.

Dostępne kabiny

Dostosuj swoje Volvo FM, wyposażając je w kabinę, która odpowiada Twoim potrzebom. Możesz wybierać pomiędzy oszczędzającym energię systemem kamer monitorujących i lusterkami bocznymi. Przyjrzyj się dokładnie możliwościom tutaj.

  Kabina dzienna

  Volvo FM z kabiną dzienną zapewnia kierowcy wygodne i ergonomiczne otoczenie. Długość kabiny została zoptymalizowana w celu zmaksymalizowania długości przestrzeni ładunkowej.

  Krótka kabina dzienna o obniżonym dachu

  Volvo FM z niskowejściową kabiną dzienną zapewnia kierowcy wygodne i ergonomiczne otoczenie. Taka kabina jest dobrym wyborem, gdy zabudowa wymaga przestrzeni nad kabiną lub środowisko pracy ogranicza wysokość pojazdu.

  Kabina sypialna

  Volvo FM z kabiną sypialną łączy w sobie wysoki komfort jazdy i wygodne noclegi dla jednej osoby przy ograniczonej możliwości przyjęcia postawy wyprostowanej.

  Kabina sypialna z obniżonym dachem

  Volvo FM z kabiną sypialną z obniżonym dachem łączy w sobie wysoki komfort jazdy i wygodne noclegi przy ograniczonej możliwości przyjęcia postawy wyprostowanej. Idealnie sprawdza się, gdy na górze kabiny potrzebne jest miejsce na zabudowę, na przykład przy transporcie samochodów osobowych.

  Kabina Globetrotter

  Volvo FM z kabiną Globetrotter łączy doskonały komfort jazdy i mieszkania dla nawet dwóch osób. Oferuje dużo schowków i możliwość przyjęcia postawy całkowicie wyprostowanej.

  Kabina załogowa

  Volvo FM z kabiną załogową może pomieścić do dziewięciu osób. Kabinę zaprojektowano tak, aby umożliwić szybkie i bezpieczne wsiadanie do niej i wysiadanie.

Przedstawione funkcje mogą nie być standardowe lub dostępne dla wszystkich poziomów wyposażenia i opcji układu napędowego.

Masz pytanie?

Odpowie na nie Twój dealer Volvo Trucks. Zadzwoń, złóż mu wizytę lub zaproś go do siebie.