Trucks

Polska

×
Nasza ogólnoświatowa kampania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego

Nasza kampania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego

PATRZ I BĄDŹ WIDOCZNY

Łatwe działanie, które przedstawia, jak poprawić bezpieczeństwo w interakcji między rowerzystami a kierowcami samochodów ciężarowych.

Różnica, która ratuje życie

Bezpieczeństwo jest od samego początku priorytetem Volvo Trucks. Z naszych badań i analiz wynika jasno, że do większości wypadków drogowych dochodzi wskutek błędu człowieka. Dlatego właśnie, pomimo opracowywania wielu nowatorskich systemów bezpieczeństwa dla naszych pojazdów, chcemy zrobić coś więcej.

Przyczyną większość wypadków drogowych jest czynnik ludzki
Naszym celem jest zwiększenie świadomości dotyczącej widoczność w ruchu drogowym.

Patrz i bądź widoczny

Naszym celem jest zwiększenie świadomości ludzi, jeżeli chodzi o ich widoczność w ruchu drogowym. Kampania zwraca uwagę na sytuacje, w których biorą udział rowerzyści i inni użytkownicy dróg, oraz sposoby poprawy bezpieczeństwa w interakcji między rowerzystami a kierowcami samochodów ciężarowych.

Oferowany w jej ramach specjalny zestaw edukacyjny jest bezpłatny i dostępny dla wszystkich. Korzystać z niego mogą np. nauczyciele podczas zajęć z uczniami, czy też menedżerowie w swojej działalności zawodowej.

Zestaw edukacyjny

Inspirujący zestaw „Patrz i Bądź Widoczny” składa się z Poradnika Instruktora, prezentacji PowerPoint oraz przewodnika dotyczącego bezpiecznego ćwiczenia praktycznego z użyciem samochodu ciężarowego.

Po zrealizowaniu programu dobrze jest przekazać uczestnikom drobne upominki, takie jak np. kamizelki odblaskowe, promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Dostępny jest przewodnik dotyczący wykonywania ćwiczenia praktycznego.

Pobierz zestaw edukacyjny

Dowiedz się o bezpieczeństwie z pierwszej ręki

Twój dealer Volvo Trucks pokaże Ci każdy element systemu bezpieczeństwa i odpowie na wszelkie pytania na ten temat.