Trucks

Polska

×

Pomoc, kiedy jej potrzebujesz

Systemy wspomagające pracę kierowcy stworzone przez Volvo Trucks

Systemy Volvo Trucks wspomagające pracę kierowcy zapewniają Tobie, Twojemu pojazdowi i innym użytkownikom dróg niespotykany dotychczas poziom bezpieczeństwa.

Hamulec stabilizacyjny

Aby nie dopuścić do złożenia się zestawu drogowego, hamulec stabilizacyjny włącza się, kiedy zjeżdżasz ze wzniesienia śliską i krętą drogą. Jego działanie polega na pulsacyjnym uruchamianiu hamulców w przyczepie, co powoduje „wyprostowanie się” zespołu pojazdów. Hamulec stabilizacyjny można aktywować przy prędkościach do 40 km/h. Hamulec stabilizacyjny jest dostępny zarówno do podwozi samochodów ciężarowych, jak i do ciągników.

Tempomat sterujący prędkością przy zjeździe ze wzniesienia

Czy jeździsz w tak górzystym terenie, że musisz używać pedału hamulca, aby zwolnić przy zjedzie? Tempomat sterujący prędkością przy zjeździe ze wzniesienia załącza hamulce dodatkowe, na przykład hamulec silnikowy i zwalniacz, aby utrzymać ustawioną prędkość.

Asystent Utrzymywania Pasa Ruchu

Aktywny Układ Kierowniczy Volvo z Układem Monitorowania Pasa Ruchu za pomocą kamery obserwuje oznaczenia pasa ruchu i miejsce zajmowane na pasie przez samochód ciężarowy. Jeśli samochód ciężarowy przypadkowo najedzie na linię wyznaczającą pas ruchu, system automatycznie skieruje go ponownie na środek pasa. Kierowcę zaś zaalarmują wibracje koła kierownicy. 

Inteligentna kontrola prędkości jazdy

Aktywny tempomat (ACC) wykorzystuje radar do utrzymywania stałej odległości od pojazdu poprzedzającego w intensywnym ruchu drogowym, poprzez automatyczne sterowanie silnikiem i wszystkimi dostępnymi systemami hamowania. Funkcja Stop & Go zapewnia jego działanie przez całą drogę aż do zatrzymania — aby go aktywować, wystarczy nacisnąć pedał przyspieszenia lub przycisk wznowienia. Dzięki temu aktywny tempomat jest niezwykle przydatny na zatłoczonych drogach.

Alarm odległości

Alarm odległości aktywuje się podczas jazdy z prędkością przekraczającą 60 km/h bez aktywnego tempomatu. Kiedy zbliżasz się do pojazdu z przodu, na przedniej szybie zostaje wyświetlony alarm wizualny. Alarm odległości pozwala zwolnić i zachować odpowiednią odległość od poprzedzającego pojazdu.

Układ Wspomagania Zmiany Pasa Ruchu

Jeżeli jest włączony, Układ Wspomagania Zmiany Pasa Ruchu skanuje za pomocą radaru martwe pole po stronie pasażera w poszukiwaniu innych uczestników ruchu. Jeśli włączysz kierunkowskaz, a system wykryje zagrożenie związane ze zmianą pasa ruchu, zaalarmuje Cię dźwiękiem i migającą ikoną obok lusterka pasażera.

Elektroniczny Układ Stabilizacji Toru Jazdy

Opracowany przez Volvo Elektroniczny Układ Stabilizacji Toru Jazdy (ESC) skutecznie zmniejsza ryzyko poślizgu i przewrócenia się zestawu drogowego. W niebezpiecznych sytuacjach interweniuje w mgnieniu oka, zmniejszając moc silnika oraz selektywnie uruchamiając hamulce poszczególnych kół samochodu ciężarowego i przyczepy.

Światła hamowania awaryjnego

Jeżeli zaczniesz ostro hamować, światła STOP emitują szybkie błyski, w celu ostrzeżenia kierowców pojazdów znajdujących się za Tobą. To łatwy sposób na uniknięcie uderzenia od tyłu, które może być tragiczne w skutkach.

Układ Ostrzegający o Niebezpieczeństwie Kolizji z funkcją Hamowanie Awaryjne

W przypadku rozpoznania ryzyka zderzenia najpierw Układ Ostrzegający o Niebezpieczeństwie Kolizji ostrzega Cię sygnałem świetlnym rzutowanym na przednią szybę. Następnie automatycznie interweniuje funkcja Hamowanie Awaryjne, znacznie zmniejszając ryzyko odniesienia poważnych obrażeń.

Dostępne do tych samochodów ciężarowych

Gotowy na podniesienie standardu bezpieczeństwa?

Porozmawiaj z dealerem Volvo Trucks o swoich systemach bezpieczeństwa.