Trucks

Volvo FH zasilane gazem

Volvo FH zasilane gazem to mocny samochód ciężarowy do transportu długodystansowego, który może znacznie zmniejszyć Twój ślad węglowy. Zasilany bio-LNG i HVO, może pokonywać długie dystanse z dużym ładunkiem, przy czym jest neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla, obliczanej od zbiornika do koła.

Znakomite osiągi przy mniejszej emisji CO2

Silniki Volvo FH zasilane gazem oferują taką samą wartość mocy i momentu obrotowego, co nasze silniki wysokoprężne. I dzieje się to przy niższych emisjach i możliwości osiągnięcia neutralności węglowej w przypadku wykorzystania odnawialnego bio-LNG i HVO. Wybierz moc znamionową 420, 460 lub 500 KM i moment obrotowy do 2500 Nm.

Większa moc i moment obrotowy

Silnik Volvo FH zasilany gazem bazuje na technologii silników wysokoprężnych i oferuje znacznie wyższą wydajność, moc i moment obrotowy niż inne silniki z tej grupy. Doskonale sprawdza się w transporcie długodystansowym z zestawami drogowymi o masie do 60 ton.

Mniejszy ślad węglowy

Silnik wykorzystuje bio-LNG (biogaz) lub LNG (gaz ziemny), ale także niewielką ilość odnawialnego HVO lub oleju napędowego. Korzysta również z AdBlue do oczyszczania spalin. Ten układ napędowy oferuje możliwość zmniejszenia emisji CO2 nawet o 100%, licząc od zbiornika do koła, w przypadku korzystania z bio-LNG i HVO.

Pojemność LNG, jakiej potrzebujesz

Zasilane gazem Volvo FH jest dostępne z trzema różnymi rozmiarami zbiorników, aby pasowały do różnych zastosowań. Możliwy jest zasięg roboczy do 1000 km, dzięki czemu samochód doskonale nadaje się do transportu długodystansowego przy rosnącej sieci stacji paliw.

Skonfiguruj swoje Volvo FH zasilane gazem

Ile mocy potrzebujesz? Jaką odległość będziesz przejeżdżać między stacjami paliw? A jakiego poziomu komfortu potrzebujesz w kabinie? Stwórz swoje najlepsze Volvo FH zasilane gazem w naszym konfiguratorze samochodów ciężarowych.

Moc przy mniejszej emisji spalin

Volvo FH zasilane gazem działa jak samochód ciężarowy z silnikiem wysokoprężnym, ale pozwala zmniejszyć emisję CO2 nawet o 100%. Oblicza się to od zbiornika do koła w przypadku korzystania z bio-LNG i HVO w porównaniu z samochodem ciężarowym zasilanym europejskim standardowym olejem napędowym.

Do 60 ton

Zasięg do 1000 km

Do 500 KM

Przedstawione funkcje mogą nie być standardowe lub dostępne dla wszystkich poziomów wyposażenia i opcji układu napędowego.

Masz pytanie?

Odpowie na nie Twój dealer Volvo Trucks. Zadzwoń, złóż mu wizytę lub zaproś go do siebie.