Trucks

Volvo FH. Oryginalna ikona transportu długodystansowego.

Volvo FH to kultowy samochód ciężarowy do transportu długodystansowego zapewniający wygodę i bezpieczeństwo na najdłuższych trasach. Wyposażono go w technologie zwiększające efektywność pracy. Do wyboru jest szeroka gama układów napędowych elektrycznych, gazowych i wysokoprężnych, dzięki którym jazda stanie się przyjemnością już od pierwszego dnia.

  Volvo FH

  Zastosowania: Transport dalekobieżny i regionalny, transport budowlany, transport w branży leśnictwa i produkcji drewna, transport w kopalniach i kamieniołomach
  Moc: 420–540 KM

  Przeczytaj pełne dane techniczne

  Volvo FH Electric

  Zastosowania: Transporty regionalne i kontenerów, transporty w branży budowlanej
  Masa zestawu: 44 tony
  Moc: do 490 kW
  Zasięg: do 300 km

  Przeczytaj więcej o Volvo FH Electric

  Volvo FH zasilane gazem

  Zastosowania: Transport długodystansowy i regionalny, przewozy kontenerów
  Moc: 420–500 KM
  Zasięg: do 1000 km

  Przeczytaj więcej o Volvo FH zasilanym gazem

Poznaj funkcje komfortu i bezpieczeństwa w Volvo FH

Charakterystyczny kształt reflektorów i pionowy profil kabiny łatwo rozpoznać z daleka. Bogata oferta komfortowych kabin z rozwiązaniami dodatkowo ułatwiającymi życie w trasie. Przejrzyj poniższą galerię, aby dowiedzieć się co sprawia, że ten samochód ciężarowy jest wydajnym i wygodnym miejscem pracy.

Skonfigurowany pod kątem wydajności

Reflektory LED, węższe odstępy i system kamer monitorujących to przykłady służących wydajności rozwiązań konstrukcyjnych Volvo FH, które zmniejszają opór powietrza i oszczędzają energię. Co więcej, aktywne światła mijania optymalizują widoczność, nie przeszkadzając innym, co poprawia bezpieczeństwo na drodze.

Doskonała klimatyzacja w kabinie

Dobrze skalibrowany system klimatyzacji rozprowadza powietrze i zapewnia jego obieg w kabinie Volvo FH podczas jazdy. Gdy wyłączysz silnik na czas odpoczynku, po prostu włącz I-Park Cool, aby utrzymać komfortową temperaturę w kabinie przez całą noc, korzystając wyłącznie z akumulatora.

Codzienny komfort

Kabiny Volvo FH zostały stworzone z myślą o tym, by dni spędzone w trasie przebiegały bez zakłóceń. Jest mnóstwo schowków, dwie lodówki do utrzymywania świeżości żywności i napojów oraz kuchenka mikrofalowa do podgrzewania ulubionych przekąsek. I oczywiście naprawdę wygodna leżanka.

Skonfiguruj swoje Volvo FH

Elektryczne, zasilane gazem lub z silnikiem wysokoprężnym. Pięć rozmiarów kabiny. Szeroka gama wersji wyposażenia zewnętrznego i wewnętrznego. Bogata oferta opcjonalnego wyposażenia, np. hamulce tarczowe bez „ciągnięcia” i funkcja I-Save, dzięki którym jazda jest jeszcze bardziej wydajna, bezpieczna i efektywna.

I-Save działa wydajnie i płynnie

Jeszcze płynniejsza i cichsza jazda oraz mniejsze zużycie paliwa. I-Save wykorzystuje silnik D13 z technologią turbocompound, zapewniający większy moment obrotowy przy niskich obrotach, wydajne tylne osie i zoptymalizowane rozwiązania programowe, aby oszczędzać paliwo i zwiększać zyski.

Poznaj Volvo FH z I-Save

Planowanie z wyprzedzeniem pozwala oszczędzać energię dzięki I-See

Dzięki I-See samochód ciężarowy optymalizuje prędkość, zmianę biegów, wybieg i zatrzymania silnika w oparciu o topografię najbliższej okolicy, zakręty i informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym. Aby planować z wyprzedzeniem i zaoszczędzić energię. Możesz użyć I-See, gdy tylko wyruszysz w trasę.

Przeczytaj więcej o I-See

Aktywny tempomat

Utrzymywanie stałej prędkości oszczędza energię. Aktywny tempomat pomoże Ci to zrobić bezpiecznie i wygodnie. Działa przy każdej prędkości aż do zatrzymania i automatycznie uruchamia się ponownie, dzięki czemu można go używać znacznie częściej niż tylko na autostradach.

Więcej informacji o systemach wspomagających pracę kierowcy

Skonfiguruj Volvo FH do jazdy idealnej

Niezależnie od tego, czy używasz Volvo FH do transportu długodystansowego, czy do prac budowlanych, zmiana biegów będzie idealna, a manewry precyzyjne i pewne dzięki skrzyni biegów I-Shift i Aktywnemu Układowi Kierowniczemu Volvo. Zapoznaj się z poniższą galerią, aby uzyskać więcej informacji na temat I-Shift, Aktywnego Układu Kierowniczego Volvo i innych opcji dla Twojego samochodu ciężarowego.

Dobrze dobrany bieg dzięki I-Shift

I-Shift oferuje szeroką gamę skrzyń biegów, które można dostosować do potrzeb, od transportu długodystansowego po prace budowlane i transport ciężkich ładunków. I-Shift Dual Clutch zmienia biegi bez przerwy w dostarczaniu mocy. Skrzynia biegów I-Shift z biegami pełzającymi pozwala obsługiwać ekstremalne obciążenia od chwili ruszania z postoju, bez zwiększania zużycia paliwa przy dużych prędkościach.

Poznaj szczegółowe informacje o I-Shift

Precyzja działania Aktywnego Układu Kierowniczego Volvo

Aktywny Układ Kierowniczy Volvo działa jak pomocna dłoń, która ułatwia prowadzenie i odciąża kierowcę. Dodatkowo zwiększa funkcjonalność systemów wspomagania pracy kierowcy dzięki aktywnemu sterowaniu w różnych sytuacjach. Dodatkowo istnieje możliwość kierowania samochodem ciężarowym za pomocą pilota.

Przeczytaj więcej o Aktywnym Układzie Kierowniczym Volvo

Podnośnik osi podwójnej

Mniej zużywanej energii, lepsze własności trakcyjne i mniejszy promień skrętu. Podnośnik osi podwójnej umożliwia odłączenie i podniesienie jednej z osi napędowych. Pozwala łączyć własności trakcyjne i ładowność osi typu tandem z właściwościami jezdnymi i ekonomiką, jakie zapewnia napęd na jedną oś.

Poznaj nasze opcje podwozi

Bogate wrażenia dzięki systemowi Infotainment

Czas spędzony w kabinie może być przyjemny. System Infotainment umożliwia integrację Twojego smartfona. Wybierz jedną z dwóch różnych wersji systemów audio z dodatkowym subwooferem pod siedzeniem, aby słuchać ulubionej muzyki i podcastów.

Bezpieczeństwo wokół pojazdu

Dostępne kabiny

Dostosuj Volvo FH, dobierając model kabiny odpowiadający Twoim potrzebom. Możesz wybierać pomiędzy oszczędzającym energię systemem kamer monitorujących i lusterkami bocznymi. Przyjrzyj się dokładnie przedstawionym niżej możliwościom.

  Kabina Globetrotter XXL

  Volvo FH z kabiną Globetrotter XXL zapewnia zarówno doskonały komfort jazdy, jak i mieszkania dla dwóch osób. Na dłuższej i szerszej dolnej leżance wyśpisz się tak komfortowo, jak w własnym łóżku.

  Kabina Globetrotter XL

  Volvo FH z kabiną Globetrotter XL to oryginalny i branżowy standard dla transportu długodystansowego i innych zastosowań wymagających wysokiego komfortu. Wygodna i przestronna przestrzeń mieszkalna dla maksymalnie dwóch osób.

  Kabina Globetrotter

  Volvo FH z kabiną Globetrotter zapewnia nie tylko doskonały komfort jazdy i mieszkania dla dwóch osób, ale także możliwość przyjęcia pozycji wyprostowanej na przedziale silnikowym.

  Kabina sypialna

  Volvo FH z kabiną sypialną zapewnia wysoki komfort jazdy i wygodne noclegi dla dwóch osób przy ograniczonej możliwości przyjęcia postawy wyprostowanej.

  Kabina sypialna z obniżonym dachem

  Volvo FH z kabiną sypialną z obniżonym dachem ma niższą wysokość zewnętrzną, ale zapewnia komfort jazdy, wygodny nocleg dla jednej osoby i ograniczoną możliwość wyprostowania się kierowcy w pozycji stojącej.

Przedstawione funkcje mogą nie być standardowe lub dostępne dla wszystkich poziomów wyposażenia i opcji układu napędowego.

Masz pytanie?

Odpowie na nie Twój dealer Volvo Trucks. Zadzwoń, złóż mu wizytę lub zaproś go do siebie.