×

Artykuły Volvo Trucks

Ciekawe historie ze świata samochodów ciężarowych

Zapraszamy do lektury!

114 matches

1 of 6

 • Po spełnieniu marzenia o zostaniu zawodowym kierowcą i założeniu własnej firmy, Iwona Blecharczyk z Polski dostała życiową szansę – odbyła epicką podróż przez Skandynawię swoim ulubionym samochodem ciężarowym: Volvo FH!

 • Tech Product

  10/01/2020 1 minuta czytania 1 minuta czytania

  Nowe samochody ciężarowe Volvo FMX, FH, FH16 i FM tworzą „Wieżę” 

  Największa w historii premiera Volvo Trucks zasługuje na wielką zapowiedź. W filmie „Wieża” widzimy nowe Volvo FMX, Volvo FH, Volvo FH16 i Volvo FM ustawione jedno na drugim z prezesem na samym szczycie.

 • Transport story

  10/01/2020 1 minuta czytania 1 minuta czytania

  Ewolucja autorstwa Volvo Trucks 

  Zawsze Volvo FH. Zawsze inne. Samochody ciężarowe Volvo ciągle ewoluują. Z każdą nową generacją pojawia się szereg starannie zaprojektowanych i opracowanych ulepszeń.

 • Transport story

  08/27/2020 2 minuty czytania 2 minuty czytania

  Zmodernizowane wnętrze kabiny Volvo FH: tworzone z myślą o kierowcy 

  Na zmiany wprowadzone w kabinie Volvo FH i FH16 największy wpływ miały opinie kierowców. Wystarczy usiąść za kierownicą, a staje się jasne, że dzięki tym modernizacjom kabina stała się bezpieczniejsza i bardziej komfortowa.

 • Transport story

  08/27/2020 6 minut czytania 6 minut czytania

  Wnętrze kabiny nowego Volvo FM: najwyższy komfort kierowcy 

  Modernizacja wnętrza kabiny Volvo FM miała miejsce pierwszy raz od momentu premiery pojazdu pod koniec lat 90. Carina Byström, główny projektant wnętrz w Volvo Trucks, wyjaśnia, co zainspirowało ją i jej współpracowników podczas kompleksowej modernizacji.

 • Performance & Fuel

  08/27/2020 2 minuty czytania 2 minuty czytania

  „Nasza najoszczędniejsza seria samochodów ciężarowych w historii” 

  Dzięki oszczędnym układom napędowym i konfiguracjom podwozia nowe pojazdy Volvo Trucks umożliwiają znaczne zmniejszenie zużycia paliwa i emisji CO2. Nowe samochody ciężarowe wpisują się także w długoterminowe działania prowadzące do zerowej emisji spalin.

 • 12-calowy wyświetlacz zestawu wskaźników w nowej ofercie Volvo Trucks został zaprojektowany tak, aby kierowca nie musiał odrywać rąk od kierownicy ani wzroku od drogi.

 • Transport story

  08/27/2020 4 minuty czytania 4 minuty czytania

  Nowa seria samochodów ciężarowych zbudowana z myślą o kierowcy 

  Volvo Trucks prezentuje cztery nowe samochody ciężarowe, przy których projektowaniu nacisk położono na otoczenie kierowcy, bezpieczeństwo i osiągi.

 • Tech Product

  08/27/2020 2 minuty czytania 2 minuty czytania

  Wytrzymalsze samochody ciężarowe oferujące większą pojemność i ładowność 

  Dzięki wielu modernizacjom pozwalającym zwiększyć dopuszczalną masę całkowitą zestawu nawet do 150 ton, Volvo FMX, Volvo FH i Volvo FH16 mogą pracować jeszcze wydajniej.

 • Obecnie ponad 600 000 samochodów ciężarowych Volvo ma łączność sieciową, a ta liczba rośnie z dnia na dzień. Bieżące monitorowanie pojazdów stało się rzeczywistością. Krok po kroku, Volvo Trucks poprawia dyspozycyjność samochodów ciężarowych dzięki usprawnieniu ich obsługi, co pozwala firmom transportowym na terminowe realizowanie zobowiązań.

 • Transport story

  08/27/2020 5 minut czytania 5 minut czytania

  Potajemnie na drodze: Klienci oceniają nową ofertę samochodów ciężarowych 

  Na krętych drogach w Sierra de los Filabres w Hiszpanii wybrani Klienci mieli okazję przetestować nowe Volvo FH16, Volvo FH i Volvo FM. Oto ich wrażenia na sześć miesięcy przed premierą.

 • Business story

  08/27/2020 7 minut czytania 7 minut czytania

  Przewoźnik budowlany EG Eriksson testuje nowe Volvo FMX 

  Nowe Volvo FMX zostało specjalnie zaprojektowane, aby ułatwić pracę kierowcy budowlanego, podnieść jej bezpieczeństwo i komfort. Szwedzki przewoźnik budowlany EG Eriksson wystawia je na próbę.

 • Nowy Flexi-Gold Contract Volvo Trucks oferuje bezpieczeństwo długoterminowej umowy o świadczenie usług, a jednocześnie elastyczność pozwalającą stale dopasowywać obsługę zapobiegawczą i koszty do rzeczywistego użytkowania.

 • Dla Michaela Vermaaka, rolnika z RPA, sukces polega na dostępności. Posiadanie własnej floty samochodów ciężarowych Volvo FH z kontraktami Flexi-Gold pomaga mu zapewnić rentowność i wyprzedzić konkurencję.

 • Business story

  12/10/2018

  Władca lasu 

  W tegorocznym światowym finale konkursu Volvo Driver Challenge zajął drugie miejsce i jest prawdziwym mistrzem ekonomicznej jazdy. Przewoźnik dłużycy drzewnej Bert „Knatte” Johansson wie, jak do maksimum wykorzystać każdą kroplę paliwa – i swoje samochody ciężarowe Volvo.

 • W elektrycznych samochodach ciężarowych chodzi o coś więcej, niż tylko o akumulatory i stacje ich ładowania. Pojazdy te mogą przyczynić się do polepszenia warunków pracy kierowców oraz zapewnić większe zyski firmom transportowym. Troje ekspertów Volvo Trucks objaśnia elektryczną przyszłość.

 • The assignment

  12/10/2018

  Gdzie rządzi przyroda 

  Drogi w południowo-zachodniej Norwegii są jednymi z najbardziej wymagających dróg na świecie. Jeżeli dodać do tego 50-tonowy zestaw drogowy z ładunkiem żywych ryb w zbiornikach z bezustannie falującą wodą, stopień trudności lawinowo rośnie.

 • Celebrate Volvo FH

  10/31/2018

  Silnik D12 – nowy paradygmat 

  Kiedy w 1993 r. wprowadzono na rynek silnik D12, była to prawdziwa rewolucja. Zdaniem niektórych, wyprzedził on swój czas o dobre dziesięć lat. Göran Nyholm, obecne emerytowany inżynier Volvo, opowiada nam, jak to wszystko się zaczęło.

 • Celebrate Volvo FH

  10/31/2018

  Bezpieczeństwo jako sposób na niższe koszty 

  Volvo FH, jeden z najbezpieczniejszych samochodów ciężarowych na świecie, jest liderem innowacyjności w dziedzinie zawansowanych elementów systemu bezpieczeństwa. Inwestycja w systemy bezpieczeństwa, poparta świadomą postawą kierowcy, może być sposobem na zmniejszenie kosztów w firmie transportowej. O tym, jak to możliwe, rozmawiamy z Carlem Johanem Almqvistem, dyrektorem ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego i produktów w Volvo Trucks.

 • Kiedy w 1993 r. pierwsze Volvo FH wchodziło na rynek, jej jeszcze nie było na świecie. On zaś już od lat pracował na linii montażowej. Poznaj Nesmę i Daniela, obecnie kolegów z fabryki silników Volvo w Skövde, gdzie do życia budzą się jednostki napędowe Volvo FH.

114 matches

1 of 6