Trucks

Polska

×

Artykuły Volvo Trucks

Ciekawe historie ze świata samochodów ciężarowych

Zapraszamy do lektury!

102 matches

1 of 6

 • Nowy Flexi-Gold Contract Volvo Trucks oferuje bezpieczeństwo długoterminowej umowy o świadczenie usług, a jednocześnie elastyczność pozwalającą stale dopasowywać obsługę zapobiegawczą i koszty do rzeczywistego użytkowania.

  `
 • Dla Michaela Vermaaka, rolnika z RPA, sukces polega na dostępności. Posiadanie własnej floty samochodów ciężarowych Volvo FH z kontraktami Flexi-Gold pomaga mu zapewnić rentowność i wyprzedzić konkurencję.

  `
 • Business story

  12/10/2018

  Władca lasu

  W tegorocznym światowym finale konkursu Volvo Driver Challenge zajął drugie miejsce i jest prawdziwym mistrzem ekonomicznej jazdy. Przewoźnik dłużycy drzewnej Bert „Knatte” Johansson wie, jak do maksimum wykorzystać każdą kroplę paliwa – i swoje samochody ciężarowe Volvo.

  `
 • Inside Volvo

  12/10/2018

  Elektryczna przemiana w łatwej formule

  W elektrycznych samochodach ciężarowych chodzi o coś więcej, niż tylko o akumulatory i stacje ich ładowania. Pojazdy te mogą przyczynić się do polepszenia warunków pracy kierowców oraz zapewnić większe zyski firmom transportowym. Troje ekspertów Volvo Trucks objaśnia elektryczną przyszłość.

  `
 • The assignment

  12/10/2018

  Gdzie rządzi przyroda

  Drogi w południowo-zachodniej Norwegii są jednymi z najbardziej wymagających dróg na świecie. Jeżeli dodać do tego 50-tonowy zestaw drogowy z ładunkiem żywych ryb w zbiornikach z bezustannie falującą wodą, stopień trudności lawinowo rośnie.

  `
 • Celebrate Volvo FH

  10/31/2018

  Silnik D12 – nowy paradygmat

  Kiedy w 1993 r. wprowadzono na rynek silnik D12, była to prawdziwa rewolucja. Zdaniem niektórych, wyprzedził on swój czas o dobre dziesięć lat. Göran Nyholm, obecne emerytowany inżynier Volvo, opowiada nam, jak to wszystko się zaczęło.

  `
 • Celebrate Volvo FH

  10/31/2018

  Bezpieczeństwo jako sposób na niższe koszty

  Volvo FH, jeden z najbezpieczniejszych samochodów ciężarowych na świecie, jest liderem innowacyjności w dziedzinie zawansowanych elementów systemu bezpieczeństwa. Inwestycja w systemy bezpieczeństwa, poparta świadomą postawą kierowcy, może być sposobem na zmniejszenie kosztów w firmie transportowej. O tym, jak to możliwe, rozmawiamy z Carlem Johanem Almqvistem, dyrektorem ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego i produktów w Volvo Trucks.

  `
 • Kiedy w 1993 r. pierwsze Volvo FH wchodziło na rynek, jej jeszcze nie było na świecie. On zaś już od lat pracował na linii montażowej. Poznaj Nesmę i Daniela, obecnie kolegów z fabryki silników Volvo w Skövde, gdzie do życia budzą się jednostki napędowe Volvo FH.

  `
 • Celebrate Volvo FH

  10/31/2018

  25 bohaterów Volvo FH

  Volvo FH to samochód ciężarowy kierowcy. Ale zanim do niego trafi, przechodzi przez umysły i ręce rzeszy pełnych pasji pracowników. Przedstawiamy 25 bohaterów, którzy ciężko pracują na to, by każde Volvo FH było źródłem Twojego sukcesu.

  `
 • Tech Product

  08/17/2018

  Wyraźniejszy widok

  Miasto może być dla kierowcy samochodu ciężarowego bardzo wymagającym środowiskiem. I dlatego właśnie zmodernizowane Volvo FE Low Entry Cab opracowano z myślą o lepszej widoczności, bezpieczeństwie, ergonomii i wydajności.

  `
 • Technologie cyfrowe błyskawicznie zmieniają społeczeństwo, a branża transportowa nie stanowi wyjątku. Carina Holm, menedżer ds. usług w Volvo Trucks, wyjaśnia, jak wprowadzenie Volvo Connect – pojedynczego interfejsu informacji i usług – ułatwi klientom życie.

  `
 • R&D

  08/17/2018

  Patent na grilla

  Oglądane z daleka, przednie kraty wlotu powietrza w Volvo FH i FH16 są wyraźnie rozpoznawalne. Są wyraziste, a przy tym niezwykle praktyczne. Co więc się kryje za ich projektem?

  `
 • Business story

  08/17/2018

  Volvo i tylko Volvo

  Szwedzka rodzinna firma Sanfridssons użytkuje samochody ciężarowe Volvo od chwili swojego powstania w 1961 r. Dwadzieścia pięć lat temu była jedną z pierwszych na świecie, które kupiły Volvo FH.

  `
 • Volvo Trucks rozpocznie sprzedaż w pełni elektrycznych elektryczny samochodów ciężarowych w Europie w 2019 r., ale kilka elektrycznych Volvo FL już w tym roku pojawi się na ulicach Goeteborga – rodzinnego miasta Volvo Trucks z ekologicznymi ambicjami. Pojazdy te są częścią planu tworzenia nowego typu dzielnic i uczynienia miasta bardziej atrakcyjnym.

  `
 • Transport story

  08/17/2018

  Duża dostawa

  Obecnie w Szwecji budowana jest jedna z największych na świecie instalacji do produkcji opakowań papierowych. Austriacki kierowca Roland Lehbrunner wyruszył w długą drogę, by dostarczyć dwa długie na 22 m silosy na plac budowy w Grums.

  `
 • Tech Product

  08/17/2018

  Cel: bezpieczeństwo

  Nowy, zaktualizowany Aktywny Układ Kierowniczy Volvo ma zapewnić kierowcy większe bezpieczeństwo i komfort, łatwiejszą kontrolę nad pojazdem, a także większą stabilność jazdy i zmniejszenie ryzyka urazów zawodowych. Przedstawiamy Aktywny Układ Kierowniczy Volvo 2.0.

  `
 • Celebrate Volvo FH

  07/03/2018

  Ten sam samochód – dwa różne światy

  Od 1993 r. Volvo FH dobrze służy firmom na całym świecie. Ten samochód ciężarowy równie dobrze spełnia potrzeby przewoźników operujących na dalekiej północy Svalbardu, jak i na gorących pustyniach Arabii Saudyjskiej.

  `
 • Bezpieczeństwo jest głęboko zakorzenione w DNA Volvo Trucks. Bo tak naprawdę tym właśnie się zajmujemy: opracowywaniem cech i rozwiązań polepszających bezpieczeństwo każdego uczestnika ruchu. Naszą wizją jest, by żaden samochód ciężarowy Volvo nigdy nie uczestniczył w wypadku drogowym. Oto 25 sposobów, na które Volvo Trucks czyni drogi bezpieczniejszymi.

  `
 • Celebrate Volvo FH

  06/04/2018

  25 wyzwań pokonanych przez Volvo FH

  Od dróg pokrytych śniegiem i lodem po upał i pustynie. Na górskich drogach i na równinach. Dla Volvo FH nie ma zbyt wielkich trudności ani nieodpowiedniego klimatu. Volvo FH spełnia oczekiwania klientów od 1993 r. W 25 lat później nadal się rozwija i przekracza te oczekiwania. Oto 25 różnych sytuacji pogodowych, z którymi radzi sobie Volvo FH. Jest wśród nich Twoja ulubiona?

  `
 • Business story

  05/15/2018

  Potęga liczb

  Na coraz bardziej konkurencyjnym rynku holenderska firma Schenk Tanktransport odnosi korzyści ze zwiększonej ładowności pojazdów, użytkując „odchudzone” samochody ciężarowe Volvo.

  `

102 matches

1 of 6