Trucks

Bezpieczeństwo

Jesteśmy liderem w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Mamy wizję, by żaden samochód ciężarowy nigdy nie brał udziału w wypadku. To prowadzi nas do celu, jakim jest tworzenie najbezpieczniejszych samochodów ciężarowych na świecie – pionierskich innowacji, które zapewniają, że pojazdy ciężarowe i kierowcy są w najlepszej możliwej kondycji, zapobiegają wypadkom i ograniczają obrażenia, jeśli do nich dojdzie. Nie tylko dla kierowców. Dla każdego.

Minimalizacja obrażeń

Pomimo wszelkich starań wypadki nadal się zdarzają – dlatego nasze inicjatywy w zakresie bezpieczeństwa biernego koncentrują się na zminimalizowaniu ryzyka obrażeń. W rezultacie koncentrujemy się na budowaniu samochodów ciężarowych, które zapewniają kierowcy, pasażerom i innym użytkownikom dróg maksymalną możliwą ochronę. 

Od ponad 50 lat prowadzimy własny zespół badający wypadki – badamy prawdziwe wypadki, aby dowiedzieć się, dlaczego do nich dochodzi. Szybko nauczyliśmy się, że im więcej wiemy o wypadkach, tym lepiej możemy im zapobiegać, a także zmniejszać liczbę obrażeń. A całą tę wiedzę wykorzystujemy do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Dla każdego.

Poznaj ofertę systemów wspomagających pracę kierowcy

Dowiedz się więcej o inicjatywie
Patrz i bądź widoczny 

Dowiedz się więcej o inicjatywie
Zatrzymaj się, Popatrz, Pomachaj 

ZAPYTAJ LOKALNEGO EKSPERTA

Lokalny dealer Volvo Trucks może zaprezentować Ci nasze systemy wspomagające pracę kierowcy i odpowiedzieć na Twoje pytania.