Trucks

Polska

×
Volvo Trucks światowym liderem w dziedzinie bezpieczeństwa

BEZPIECZEŃSTWO – MAMY JE W GENACH

Jesteśmy liderem w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Mamy wizję, by żadem samochód ciężarowy nigdy nie brał udziału w wypadku. W 1969 r. powołaliśmy wewnętrzny Zespół ds. Badania Rzeczywistych Wypadków i od tego czasu wiedziemy prym w dążeniach do poprawy bezpieczeństwa – wprowadzając innowacje, które zapobiegają wypadkom i minimalizują obrażenia ciała. Nie tylko kierowcy. Wszystkich uczestników ruchu.

Ratowanie życia od ponad 50 lat

Stosując pasy bezpieczeństwa można uniknąć około połowy wszystkich ofiar śmiertelnych z udziałem samochodów ciężarowych. Ważne jest, aby każde nowe pokolenie kierowców zrozumiało, jak ważny jest to wynalazek. Ponieważ ratowanie życia znaczy dla nas więcej niż cokolwiek innego.

Volvo Trucks światowym liderem w dziedzinie bezpieczeństwa

Tryb nocny jest funkcją, dzięki której kierowca może natychmiast wyłączyć zbędne wskaźniki na desce rozdzielczej – za naciśnięciem przycisku. Oznacza to mniejszy blask w polu widzenia kierowcy oraz i mniej odbić światła w przedniej szybie i lusterkach wstecznych. Tryb nocny najbardziej przydaje się kierowcom pokonującym długie dystanse po zmroku, a także podczas cofania i manewrowania w trudnych warunkach atmosferycznych lub okolicznościach, takich jak np. podczepianie lub odczepianie przyczepy.

Zapobieganie wypadkom

Nasze inicjatywy Active Safety mają na celu uniknięcie błędów, które są przyczyną około 90% wszystkich wypadków drogowych. Dlatego pomagamy naszym kierowcom widzieć więcej, Dbamy o ich wygodę i pomagamy im utrzymywać koncentrację. A nasze samochody ciężarowe wyposażamy w systemy i technologie podnoszące bezpieczeństwo na wyższy poziom.

Minimalizacja obrażeń ciała

Niestety, wypadki się zdarzają – dlatego nasze inicjatywy w zakresie bezpieczeństwa biernego koncentrują się na zminimalizowaniu ryzyka obrażeń. Dlatego budujemy samochody ciężarowe, które zapewniają kierowcy, pasażerom i innym uczestnikom ruchu maksymalną możliwą ochronę.

Dowiedz się więcej o systemach bezpieczeństwa w Volvo FH

Volvo Trucks stop look wave smiling girl banner

Uczymy też dzieci

Zatrzymaj się, Popatrz, Pomachaj

Volvo trucks see and be seen teaser

Kampania podkreślająca znaczenie patrzenia i bycia widocznym.

Kampania podkreślająca znaczenie

Dowiedz się o bezpieczeństwie z pierwszej ręki

Twój dealer Volvo Trucks pokaże Ci każdy element systemu bezpieczeństwa i odpowie na wszelkie pytania na ten temat.