Trucks

Volvo FH Aero zasilane gazem 

Volvo FH Aero zasilane gazem to samochód ciężarowy do transportu długodystansowego, zaprojektowany pod kątem efektywności aerodynamicznej. Jeśli jest zasilane bio-LNG i HVO, zmniejsza twój ślad węglowy i pozwala pokonywać długie odległości z dużym ładunkiem przy zachowaniu neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla, obliczanej od zbiornika do koła.

Transport długodystansowy neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla

Silnik zasilany gazem zapewnia takie same osiągi jak nasze silniki wysokoprężne. Dzieje się to przy niższej emisji spalin oraz możliwości osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w transporcie długodystansowym w przypadku wykorzystania odnawialnego bio-LNG i HVO. Wybierz moc 420, 460 lub 500 KM i moment obrotowy do 2500 Nm.

Wysoka moc i moment obrotowy

Silnik Volvo FH Aero zasilany gazem bazuje na technologii silników wysokoprężnych, dzięki czemu jego wydajność, moc i moment obrotowy znacznie przekraczają osiągi innych silników gazowych. Dzięki temu doskonale sprawdza się w transporcie długodystansowym z zestawami drogowymi o masie do 60 ton.

Mniejszy ślad węglowy

Oprócz bio-LNG (biogaz) lub LNG (gaz ziemny) silnik wykorzystuje także niewielką ilość odnawialnego HVO lub oleju napędowego. Korzysta również z AdBlue do oczyszczania spalin. Korzystając z bio-LNG i HVO, możesz zmniejszyć swój ślad CO2 nawet o 100%, licząc od zbiornika do koła.

Pojemność LNG odpowiadająca Twoim potrzebom

Zoptymalizuj rozmiar zbiornika Volvo FH Aero zasilanego gazem i uzyskaj zasięg do 1000 km. Dzięki tej możliwości i uwzględniając rosnącą sieć stacji paliw, ten samochód ciężarowy można wykorzystać w transporcie długodystansowym.

Skonfiguruj samochód ciężarowy zasilany gazem

Stwórz zasilane gazem Volvo FH Aero dla swojej firmy. Osie, silniki i zbiorniki, a także wszelkie wygody, jakich potrzebujesz w kabinie.

Wysoka wydajność i zasięg przy mniejszej emisji CO2

Volvo FH Aero zasilane gazem pozwala uzyskać osiągi podobne jak w przypadku samochodów ciężarowych z silnikiem wysokoprężnym oraz wystarczający zasięg do transportu długodystansowego. Może zmniejszyć emisję CO2 nawet o 100%. Oblicza się to od zbiornika do koła w przypadku korzystania z bio-LNG i HVO w porównaniu z samochodem ciężarowym zasilanym europejskim standardowym olejem napędowym.

Do 60 ton

Zasięg do 1000 km

Do 500 KM

Przedstawione funkcje mogą nie być standardowe lub dostępne dla wszystkich poziomów wyposażenia i opcji układu napędowego

Masz pytanie?

Odpowie na nie Twój dealer Volvo Trucks. Zadzwoń, złóż mu wizytę lub zaproś go do siebie.