Trucks

I-See

I-See oszczędza paliwo, optymalizując prędkość, zmianę biegów i ruch bezwładny pod kątem topografii, zakrętów, rond i ograniczeń prędkości na trasie przed Tobą. Oznacza to, że możesz używać tempomatu w większej liczbie sytuacji jazdy niż kiedykolwiek wcześniej, aby oszczędzać paliwo i zmniejszać emisję CO2 już od pierwszego dnia.

oszczędność energii dzięki dostosowaniu do tras

Wykwalifikowani kierowcy zawsze dostosowują prędkość i zmianę biegów do trasy przed sobą. Jednak nie da się tego robić przez cały czas bezbłędnie i konsekwentnie. I-See pomoże Ci w tym, kiedy tylko włączysz tempomat.

Wzgórza, zakręty i ograniczenia prędkości

I-See optymalizuje zmiany biegów i prędkość pod kątem trasy. Podczas jazdy z włączonym tempomatem I-See wprowadza dostosowania pod kątem topografii, aby wykorzystać energię kinetyczną pojazdu. Kiedy zbliżasz się do zakrętu lub ronda, I-See dostosowuje prędkość, abyś umożliwić Ci przejazd z zachowaniem maksymalnej sprawności energetycznej. Automatycznie dostosowuje się także do ograniczeń prędkości na trasie przed Tobą.

Nie tylko na autostradzie

Ponieważ I-See dostosowuje się do topografii, zakrętów i ograniczeń prędkości, można jej używać na drodze publicznej praktycznie każdego rodzaju, nie zaś tylko na autostradzie. Im częściej jej używasz, tym bardziej ograniczasz niepotrzebne zmiany biegów, hamowanie i przyspieszanie.

Na podstawie najnowszych map

I-See wykorzystuje mapy komercyjne o wysokiej rozdzielczości zawierające informacje o topografii, zakrętach i ograniczeniach prędkości – i są one automatycznie aktualizowane w samochodzie ciężarowym.

Sposób działania I-See w terenie górzystym

Podjeżdżanie pod górę

I-See wie, że za chwilę trzeba będzie pokonać wzgórze. Samochód ciężarowy przyspiesza i jedzie dłużej na wyższym biegu.

Zapobiegając niepotrzebnej zmianie biegów, I-See zwiększa płynność i ekonomikę jazdy pod górę.

Gdy samochód ciężarowy zbliża się do zjazdu, I-See zapobiega niepotrzebnemu przyspieszaniu.

Zjeżdżanie ze wzniesienia

I-See tymczasowo wyłącza układ napędowy lub hamulec silnikowy tuż przed zjazdem z góry, aby wykorzystać ruch bezwładny.

Po pokonaniu wzniesienia

I-See wie, gdzie kończy się jedno wzniesienie i zaczyna drugie. Gdy zbliżasz się do podjazdu, I-See aktywuje funkcję ruchu bezwładnego, tak aby samochód ciężarowy nabrał prędkości.

Pokonywanie zakrętów i rond

Gdy samochód ciężarowy zbliża się do zakrętu lub ronda, gdzie bezpieczeństwo przejazdu wymaga mniejszej prędkości, I-See z wyprzedzeniem dostosowuje wybór biegu i prędkość, dzięki czemu kierowca nie musi używać pedału hamulca. Po przejechaniu takiego odcinka I-See w najbardziej efektywny sposób dostosowuje się do dozwolonej prędkości.

Przestrzeganie ograniczeń prędkości

Podczas zbliżania się do miejsca, w którym zmienia się ograniczenie prędkości, I-See dostosowuje wybór biegu i prędkość w najbardziej energooszczędny sposób. Pomaga to uniknąć niepotrzebnego hamowania lub szybkiego przyspieszania.

Przedstawione funkcje mogą nie być standardowe lub dostępne dla wszystkich poziomów wyposażenia i opcji układu napędowego.

Masz pytanie?

Odpowie na nie Twój dealer Volvo Trucks. Zadzwoń, złóż mu wizytę lub zaproś go do siebie.