Trucks

Volvo FH Aero. Aerodynamika w jeździe dalekobieżnej.

Volvo FH Aero to idealny samochód ciężarowy do transportu długodystansowego. Aerodynamiczna sylwetka kabiny została zaprojektowana z myślą o oszczędzaniu energii i ograniczaniu emisji dwutlenku węgla. Do wyboru napęd elektryczny, gazowy i wysokoprężny. Usprawniony samochód ciężarowy, który pozwoli Ci pokonywać coraz dłuższe trasy.

  Volvo FH Aero

  Zastosowania: Efektywny transport długodystansowy
  Moc: 420–540 KM

  Zapoznaj się z pełnymi danymi technicznymi

  Volvo FH Aero Electric

  Zastosowania: Przewozy regionalne i międzyregionalne
  Masa zestawu drogowego: 44 tony
  Moc: do 490 kW
  Zasięg: Do 300 km

  Przeczytaj więcej o Volvo FH Aero Electric

  Volvo FH Aero zasilane gazem

  Zastosowania: Transport dalekobieżny i międzyregionalny
  Moc: 420–500 KM
  Zasięg: do 1000 km

  Przeczytaj więcej o Volvo FH Aero zasilanym gazem

Poznaj Volvo FH Aero

Aerodynamiczna sylwetka zapewnia swobodną jazdę z dużą prędkością i dobrą widoczność dla kierowcy. Wygodne kabiny z wbudowanym systemem Infotainment i audio. Kabina Globetrotter XXL zapewnia dodatkową przestrzeń. Zajrzyj do galerii poniżej i odkryj, co ma do zaoferowania Volvo FH Aero.

System kamer monitorujących

System kamer monitorujących poprawia aerodynamikę samochodu ciężarowego, aby oszczędzać energię. Co więcej, zapewnia szerokie pole widzenia zarówno w dobrych, jak i trudnych warunkach. Funkcja widzenia w nocy pomaga kierowcy w ciemności, a tryb nadzoru pozwala mu obserwować otoczenie pojazdu nawet przy zaciągniętych zasłonach.

Poznaj nasz system kamer monitorujących

Infotainment i audio

Intuicyjny interfejs kierowcy, system Infotainment i dwa różne poziomy systemu audio zapewniają doskonałe wrażenia zarówno podczas jazdy, jak i odpoczynku. Głośniki i wzmacniacz mocy zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić wrażenia dźwiękowe na nowym poziomie.

Wnętrze kabiny Globetrotter XXL

Skoro tyle czasu spędzasz w kabinie, zasługujesz na to, co najlepsze. Kabina Globetrotter XXL została skonstruowana tak, aby umożliwić jak najlepsze życie w trasie. Oferuje więcej przestrzeni i większy komfort. W przypadku Volvo FH Aero odbywa się to przy zachowaniu przestrzeni ładunkowej dzięki specjalnym przepisom prawnym dotyczącym samochodów ciężarowych o zwiększonej sprawności energetycznej.

Przeczytaj więcej o codziennym życiu w kabinie

Dostosuj swój długodystansowy samochód ciężarowy

Charakterystyczny profil o aerodynamicznej konstrukcji minimalizuje ślad węglowy i obniża koszty energii. Do wyboru masz elektryczne, gazowe i wysokoprężne układy napędowe. Szeroka gama możliwości wyboru i opcjonalnego wyposażenia ciągników i podwozi samochodu ciężarowego pozwala dostosować Volvo FH Aero do swoich potrzeb.

Oszczędność paliwa dzięki I-Save

Volvo FH Aero z technologią I-Save jest idealnym rozwiązaniem obniżającym zużycie paliwa w transporcie długodystansowym. Głównym elementem I-Save jest silnik D13 z technologią turbocompound, dostarczający większy moment obrotowy przy niskich obrotach. Rezultatem jest płynniejsza i cichsza jazda oraz znacznie zmniejszone zużycie paliwa.

Dowiedz się więcej o I-Save

I-See, czyli optymalizacja pod kątem Twoich tras

I-See optymalizuje prędkość, zmianę biegów, wybieg i zatrzymania silnika na rzeczywistej trasie podczas jazdy z włączonym tempomatem. Uwzględnia w czasie rzeczywistym topografię najbliższego terenu, zakręty, ronda i informacje o ruchu drogowym. Oznacza to, że możesz użyć I-See, aby oszczędzać paliwo, gdy tylko znajdziesz się na drodze.

Poznaj I-See

Zaprojektowane, aby oszczędzać energię

Niezależnie od tego, czy wybierzesz napęd elektryczny, gazowy czy wysokoprężny, Volvo FH Aero zostało zaprojektowane od podstaw z myślą o oszczędzaniu energii. Aerodynamiczny kształt, opływowy system kamer monitorujących i hamulce tarczowe bez „ciągnięcia” obniżają koszty i zmniejszają emisję dwutlenku węgla.

Technologia dopełniająca umiejętności kierowcy

Volvo FH Aero zostało stworzone, aby w pełni wykorzystać Twoje umiejętności jazdy. Zastosowaliśmy w nim technologię, która sprawia, że każda zmiana biegów i manewr są perfekcyjne. Przyjrzyj się bliżej niektórym funkcjom w galerii obrazów.

Moc silniki wykorzystana dzięki I-Shift

I-Shift sprawia, że jazda jest płynna, komfortowa i wydajna. Możesz skupić się na drodze, podczas gdy I-Shift wykorzystuje moc silnika w optymalny sposób. Jeśli pokonujesz górskie trasy, przyjrzyj się bliżej rozwiązaniu I-Shift Dual Clutch umożliwiającemu zmianę biegów bez przerw w przekazywaniu mocy.

Dowiedz się więcej o I-Shift

Lekkie i dynamiczne prowadzenie

Boczny wiatr, koleiny czy dziury? Żaden problem. Aktywny Układ Kierowniczy Volvo filtruje i kompensuje je wszystkie, dzięki czemu jazda staje się łatwiejsza i jeszcze stabilniejsza, a obciążenie Twoich ramion mniejsze. Układ umożliwia także korzystanie z niektórych zaawansowanych systemów wspomagających pracę kierowcy, które poprawiają Twoje bezpieczeństwo.

Informacje o Aktywnym Układzie Kierowniczym Volvo

Dostępne kabiny

Volvo FH Aero jest dostępne z szeroką gamą modeli kabin dostosowanych do Twoich potrzeb. Przyjrzyj się bliżej możliwościom do wyboru poniżej.

  Kabina Globetrotter XXL

  Volvo FH Aero z kabiną Globetrotter XXL zapewnia zarówno doskonały komfort jazdy, jak i mieszkania dla dwóch osób. Na dłuższej i szerszej dolnej leżance wyśpisz się tak komfortowo, jak w własnym łóżku.

  Kabina Globetrotter XL

  Volvo FH Aero z kabiną Globetrotter XL to branżowy standard dla transportu długodystansowego. Oferuje wygodną i przestronną przestrzeń mieszkalną dla maksymalnie dwóch osób.

  Kabina Globetrotter

  Volvo FH Aero z kabiną Globetrotter zapewnia nie tylko doskonały komfort jazdy i mieszkania dla dwóch osób, ale także możliwość przyjęcia pozycji wyprostowanej na przedziale silnikowym.

  Kabina sypialna

  Volvo FH Aero z kabiną sypialną zapewnia wysoki komfort jazdy i wygodne noclegi dla dwóch osób przy ograniczonej możliwości przyjęcia postawy wyprostowanej.

  Kabina sypialna z obniżonym dachem

  Volvo FH z kabiną sypialną z obniżonym dachem ma niższą wysokość zewnętrzną, ale zapewnia komfort jazdy, wygodny nocleg dla jednej osoby i ograniczoną możliwość wyprostowania się kierowcy w pozycji stojącej.

Przedstawione funkcje mogą nie być standardowe lub dostępne dla wszystkich poziomów wyposażenia i opcji układu napędowego.

Masz pytanie?

Odpowie na nie Twój dealer Volvo Trucks. Zadzwoń, złóż mu wizytę lub zaproś go do siebie.