Trucks

Volvo FMX. Nasz najwytrzymalszy samochód ciężarowy do zadań budowlanych.

Volvo FMX to wytrzymały budowlany samochód ciężarowy wyposażony w technologię ułatwiającą wykonanie najbardziej wymagających zadań. Elektryczne lub wysokoprężne układy napędowe, napędzana oś przednia, duży prześwit i osie przystosowane do przewozu ciężkich ładunków. Ten samochód ciężarowy powstał, aby zawieźć Cię tam, gdzie inne nie są w stanie, niezależnie od tego, czy jest tam droga, czy nie.

  Volvo FMX

  Zastosowania: transport budowlany, transport w kopalniach i kamieniołomach, transport w usługach publicznych i komunalnych
  Moc: 330–540 KM

  Przeczytaj pełne dane techniczne

  Volvo FMX Electric

  Zastosowania: transport budowlany, transport w usługach publicznych i komunalnych
  Masa całkowita zestawu: do 44 ton
  Moc: 490 kW
  Zasięg: do 300 km


  Dowiedz się więcej o Volvo FMX Electric 

Stworzone do poważnych prac budowlanych

Dostosuj swoje Volvo FMX, aby z łatwością stawić czoła wyzwaniom. Podwozie samochodu ciężarowego jest wyposażone w funkcje zwiększające dyspozycyjność i wydajność niezależnie od tego, czy jeździsz po drogach, czy w terenie. Przyjrzyj się bliżej naszym opcjom podwozi w galerii zdjęć poniżej.

Przednia oś napędowa

Zamów Volvo FMX z przednią osią napędową zapewniającą maksymalną przyczepność. Funkcja automatycznej kontroli trakcji załącza napęd na przednią oś tylko wtedy, kiedy go potrzebujesz, i wyłącza, jeśli jest niepotrzebny.

Prześwit 300 mm

Tylne zawieszenie pneumatyczne, zaprojektowane specjalnie dla pojazdów budowlanych, zapewnia niezrównany komfort i przyczepność oraz prześwit 300 mm.

38-tonowa oś zespolona

Zwiększ wydajność dzięki trwałemu rozwiązaniu. Wzmocniona oś zespolona z łatwością wytrzyma obciążenie do 38 ton. Idealnie pasuje do Volvo FMX.

Dostosuj swój budowlany samochód ciężarowy

Wytrzymała konstrukcja zewnętrzna odporna na trudne warunki użytkowania. Kultowy wytrzymały zderzak wykonany z wysokogatunkowej stali o grubości 3 mm stanowi w każdym terenie ochronę przodu przed wgnieceniami i uszkodzeniem reflektorów. Osie, które przenoszą ładunki i zapewniają przyczepność. Szeroka gama elektrycznych i wysokoprężnych układów napędowych pozwala dostosować Volvo FMX do konkretnych potrzeb.

Skrzynia biegów I-Shift umożliwiająca sterowanie mocą

I-Shift to szeroka gama zautomatyzowanych skrzyń biegów umożliwiających pełne wykorzystanie układu napędowego i energii. Wybierz biegi pełzające i dostosowane oprogramowanie, aby uzyskać wyjątkową łatwość uruchamiania. W trudnym terenie oraz przy manewrowaniu wymagającym zmian biegu z jazdy do przodu i wstecz można zastosować opcję jazdy z wykorzystaniem jednego pedału. Skrzynia biegów I-Shift ułatwia pracę w trudnych warunkach.
 

Poznaj skrzynię biegów I-Shift 

Stabilność dzięki Aktywnemu Układowi Kierowniczemu Volvo

Aktywny Układ Kierowniczy Volvo pozwala manewrować stabilnie i precyzyjnie przy mniejszym wysiłku. Odfiltrowuje wstrząsy, szarpnięcia i skręty, odciążając ramiona kierowcy. Ten układ uzupełnia systemy wsparcia pracy kierowcy o funkcje poprawiające bezpieczeństwo i wydajność. Co więcej, Aktywny Układ Kierowniczy Volvo obsługuje sterowanie zewnętrzne, które umożliwia prowadzenie samochodu ciężarowego za pomocą pilota w celu zwiększenia wydajności pracy.

Informacje o Aktywnym Układzie Kierowniczym Volvo 

Gotowy do ciężkiej pracy

Volvo FMX to skuteczne narzędzie dla profesjonalistów. Podwozie można z łatwością dostosować do Twoich potrzeb. Funkcje ułatwiające wykonywanie trudnych zadań i pozwalające w pełni wykorzystać zainwestowane środki. Kliknij galerię zdjęć, aby dowiedzieć się więcej o pracy z Volvo FMX.

Gotowy do zabudowy

Podwozie Volvo FMX jest gotowe do pracy w każdym zastosowaniu. Wiele dostępnych konfiguracji i opcji wyposażenia ułatwia dostosowanie pojazdu do Twoich indywidualnych wymagań.
 

Więcej informacji na temat zabudowy 

Work Remote

Kontroluj funkcje zabudowy, świateł roboczych, zamków drzwi i innych elementów podczas pracy przy samochodzie ciężarowym. Pilot Work Remote zwiększa obszar działania poza kabiną.
 

Poznaj nasze podwozia 

Kontrola dzięki wskaźnikowi obciążeń

Korzystaj z samochodu ciężarowego i nie przekraczaj limitów. Wskaźnik obciążeń na wyświetlaczu graficznym umożliwia monitorowanie obciążenia każdej osi w czasie rzeczywistym.
 

Zapoznaj się bliżej z danymi technicznymi Volvo FMX 

Dostępne kabiny

Kabina Volvo FMX stanowi schronienie w trudnych warunkach i jest dostępna w wielu modelach dostosowanych do potrzeb użytkowników. Wybierz pomiędzy systemem kamer monitorujących a lusterkami bocznymi. Przyjrzyj się bliżej przedstawionym poniżej możliwościom.

  Kabina dzienna

  Volvo FMX z kabiną dzienną zapewnia kierowcy bezpieczne, wygodne i ergonomiczne otoczenie. Długość kabiny została zoptymalizowana w celu zmaksymalizowania długości przestrzeni ładunkowej.

  Krótka kabina dzienna o obniżonym dachu

  Volvo FMX z krótką kabiną dzienną o obniżonym dachu zapewnia wygodne i ergonomiczne środowisko pracy kierowcy przy wysokim poziomie bezpieczeństwa. Jest to dobry wybór, gdy zabudowa wymaga przestrzeni nad kabiną lub środowisko pracy ogranicza wysokość pojazdu.

  Kabina sypialna

  Volvo FMX z kabiną sypialną łączy w sobie wysoki komfort jazdy, bezpieczeństwo i wygodne noclegi dla jednej osoby przy ograniczonej możliwości przyjęcia postawy wyprostowanej.

  Kabina sypialna z obniżonym dachem

  Volvo FMX z kabiną sypialną z obniżonym dachem łączy w sobie wysoki komfort jazdy, bezpieczeństwo i wygodne noclegi dla jednej osoby przy ograniczonej możliwości przyjęcia postawy wyprostowanej. Idealnie sprawdza się, gdy na górze kabiny potrzebne jest miejsce na zabudowę.

  Kabina Globetrotter

  Volvo FMX z kabiną Globetrotter łączy bezpieczeństwo z doskonałym komfortem jazdy i mieszkania dla nawet dwóch osób. Oferuje dużo schowków i możliwość przyjęcia postawy całkowicie wyprostowanej.

  Kabina załogowa

  Volvo FMX z kabiną załogową może pomieścić do dziewięciu osób. Kabinę zaprojektowano tak, aby umożliwić szybkie i bezpieczne wsiadanie do niej i wysiadanie.

Przedstawione funkcje mogą nie być standardowe lub dostępne dla wszystkich poziomów wyposażenia i opcji układu napędowego.

Masz pytanie?

Odpowie na nie Twój dealer Volvo Trucks. Zadzwoń, złóż mu wizytę lub zaproś go do siebie.