Trucks

Volvo FH16 Aero. Wydajny transport ciężkich ładunków.

Volvo FH16 Aero to samochód ciężarowy do transportu ciężkich ładunków, o konstrukcji i napędzie zapewniającym zwiększoną produktywność. Aerodynamiczna konstrukcja w połączeniu z mocnym silnikiem D17 pozwala zwiększyć wydajność przy jednoczesnej oszczędności paliwa. Nie można też nie wspomnieć o doskonałych wrażeniach z jazdy.

Volvo FH16 Aero

Zastosowania: Transport ponadnormatywny
Moc: 600 KM, 700 KM lub 780 KM

Przeczytaj pełne dane techniczne

Wydajność i komfort odpowiadające Twoim potrzebom

Przyjrzyj się dokładniej aerodynamicznej sylwetce samochodu ciężarowego z systemem kamer monitorujących: mniejszy opór powietrza powoduje mniejsze zużycie paliwa, a brak przeszkadzających lusterek poprawia widoczność bezpośrednią. Poczuj komfort kabiny Globetrotter XXL. Przejrzyj galerię poniżej, aby dobrze poznać Volvo FH16 Aero.

System kamer monitorujących

System kamer monitorujących poprawia aerodynamikę, aby oszczędzać paliwo. Zapewnia także szerokie pole widzenia zarówno w dobrych, jak i trudnych warunkach. System widzenia nocnego rozjaśnia ciemność, a tryb nadzoru pozwala zobaczyć, co dzieje się wokół stojącego pojazdu.

Poznaj nasz system kamer monitorujących

Infotainment i audio

Łatwy w obsłudze interfejs kierowcy, system Infotainment i system audio dostępny w dwóch wariantach sprawiają, że jazda Volvo FH16 Aero jest komfortowa, niezależnie od tego, czy prowadzisz samochód, czy odpoczywasz.

Komfortowa kabina Globetrotter XXL

Volvo FH16 Aero zostało skonstruowane tak, aby umożliwić jak najlepsze życie w trasie. W kabinie Globetrotter XXL nie poczujesz ograniczeń. Jeszcze więcej przestrzeni, wygody, większa leżanka i wyższy komfort mieszkania. Przy tym ładowność pozostaje nienaruszona.

Dowiedz się więcej o mieszkaniu w kabinie

Stwórz swoje Volvo FH16 Aero

Mocny charakter dzięki aerodynamicznej sylwetce i hamulce tarczowe bez „ciągnięcia”, aby maksymalnie ograniczyć emisje dwutlenku węgla i zmniejszyć koszty paliwa. Dostosuj swoje Volvo FH16 Aero do transportu ponadnormatywnego.

Zwiększ wydajność pracy dzięki tempomatowi adaptacyjnemu

Utrzymuj stałą prędkość, aby oszczędzać paliwo. Utrzymanie wysokiej średniej prędkości także zwiększy Twoją produktywność. Aktywny tempomat dostosowuje prędkość do pojazdu poprzedzającego i działa od pełnej prędkości do całkowitego zatrzymania, a następnie ponownie do prędkości podróżnej. Oznacza to, że możesz wykorzystywać go jeszcze intensywniej.

Systemy wspomagające pracę kierowcy

Przewiduj trasy i oszczędzaj paliwo dzięki I-See

I-See zna Twoje trasy i odpowiednio optymalizuje prędkość, zmiany biegów, wybiegi i zatrzymania silnika. Uwzględnia w czasie rzeczywistym topografię najbliższego terenu, zakręty, ronda i informacje o ruchu drogowym, aby oszczędzać paliwo.

Przeczytaj informacje o I-See

Moc zapewniające osiągi i wydajność

D17 to najmocniejszy silnik, jaki kiedykolwiek zamontowano w samochodzie ciężarowym Volvo. Ale to oszczędność paliwa i wysoki moment obrotowy sprawiają, że Volvo FH16 Aero idealnie nadaje się do wymagającego transportu ciężkich ładunków z wysoką średnią prędkością.

Do 780 KM

D17 to sześciocylindrowy silnik rzędowy o pojemności 17 litrów, charakteryzujący się niską masą i wysoką wydajnością. Wybierz pomiędzy 600 KM, 700 KM i 780 KM. Aby zmniejszyć emisję CO2, wszystkie wersje działają na oleju napędowym lub HVO.

Sprawdź pełne dane techniczne Volvo FH16 Aero

Większa wydajność i wyższy moment obrotowy

Wszystkie silniki Volvo FH16 Aero zapewniają większą moc, moment obrotowy do 3800 Nm i większą moc hamowania silnikiem przy niskich prędkościach obrotowych. Oznacza to, że możesz dopasować płynnie działający, mocny i wydajny układ napędowy oraz potencjalnie obniżyć koszty paliwa.

Dowiedz się więcej o silnikach Volvo

Więcej mocy przy mniejszym zużyciu paliwa

Potężny układ napędowy D17 został zaprojektowany tak, aby oszczędzać paliwo podczas ciągnięcia ciężkich ładunków. Jak? Ogromna moc i moment obrotowy pozwalają silnikowi pracować z mniejszym obciążeniem przy niższych obrotach, co przekłada się na oszczędność paliwa.

Pełna kontrola mocy i manewrów

Wykorzystaj moc efektywnie. I-Shift daje Ci pełną kontrolę nad mocą silnika D17. A dzięki Aktywnemu Układowi Kierowniczemu Volvo Twój następny ruch będzie łatwy i precyzyjny. Przejdź do galerii zdjęć poniżej, aby lepiej poznać te funkcje.

Perfekcyjna zmiana biegów dzięki I-Shift

Dzięki I-Shift każda zmiana biegu jest płynna i wykonywana z dokładnością co do milisekundy. W efekcie jazda jest komfortowa i wydajna. Szereg pakietów oprogramowania pozwala dopasować I-Shift do własnych potrzeb transportowych.

Więcej informacji o I-Shift

Aktywny Układ Kierowniczy Volvo: pewna ręka

Manewrowanie ciężkimi ładunkami przy niskiej prędkości, precyzyjnie i z pełną kontrolą? Aktywny Układ Kierowniczy Volvo to pewna ręka, która ułatwia prowadzenie. Umożliwia także interakcję z systemami wspomagającymi pracę kierowcy.

Informacje o Aktywnym Układzie Kierowniczym Volvo

Dostępne kabiny

Oferujemy Volvo FH16 Aero z szeroką gamą kabin dostosowanych do Twoich potrzeb. Przyjrzyj się dokładnie ofercie poniżej.

  Kabina Globetrotter XXL

  Volvo FH16 Aero z kabiną Globetrotter XXL zapewnia zarówno doskonały komfort jazdy, jak i mieszkania dla dwóch osób. Komfortowy sen na przedłużonej i szerszej dolnej leżance.

  Kabina Globetrotter XL

  Volvo FH16 Aero z kabiną Globetrotter XL zapewnia zarówno doskonały komfort jazdy, jak i mieszkania dla dwóch osób dzięki dużej liczbie schowków i przestronności.

  Kabina Globetrotter

  Volvo FH16 Aero z kabiną Globetrotter zapewnia nie tylko doskonały komfort jazdy i mieszkania dla dwóch osób, ale także możliwość przyjęcia pozycji wyprostowanej na przedziale silnikowym.

  Kabina sypialna

  Volvo FH16 Aero z kabiną sypialną zapewnia wysoki komfort jazdy i wygodne noclegi dla dwóch osób przy ograniczonej możliwości przyjęcia postawy wyprostowanej.

  Kabina sypialna z obniżonym dachem

  Volvo FH16 Aero z kabiną sypialną z obniżonym dachem ma niższą wysokość zewnętrzną, ale zapewnia komfort jazdy, wygodny nocleg dla jednej osoby i ograniczoną możliwość wyprostowania się kierowcy w pozycji stojącej.

Przedstawione funkcje mogą nie być standardowe lub dostępne dla wszystkich poziomów wyposażenia i opcji układu napędowego.

Masz pytanie?

Odpowie na nie Twój dealer Volvo Trucks. Zadzwoń, złóż mu wizytę lub zaproś go do siebie.