Trucks

I-Shift

I-Shift to szeroka gama zautomatyzowanych skrzyń biegów, dzięki którym jazda jest łatwiejsza, bezpieczniejsza i bardziej energooszczędna. Każda zmiana biegów odbywa się w idealnym momencie i płynnie, aby maksymalnie wykorzystać energię. Skrzynie biegów I-Shift są dostępne dla samochodów ciężarowych napędzanych energią elektryczną, gazem i olejem napędowym. Dostępne są funkcje umożliwiające jazdę w terenie, zapewniające doskonałe własności rozruchowe i płynne dostarczanie mocy.

Każda zmiana biegów jest perfekcyjna

I-Shift perfekcyjnie zmienia biegi za każdym razem. Jest to niezsynchronizowana, mechaniczna skrzynia biegów o kompaktowych rozmiarach i wysokiej efektywności. Cała magia tkwi w elektronicznej jednostce sterującej, która kontroluje wysprzęglanie i zmianę biegów. Jednostka elektroniczna z wyjątkową precyzją realizuje każdą zmianę biegu dzięki stałemu odczytowi sygnałów informujących m.in. o prędkości, masie pojazdu, nachyleniu drogi i zapotrzebowaniu na moment obrotowy. Komunikuje się również z jednostką sterującą silnikiem, która odpowiednio koryguje prędkość obrotową i moment hamujący jednostki napędowej.

Płynne dostarczanie mocy przez skrzynię biegów I-Shift Dual Clutch

I-Shift Dual Clutch to doskonałe rozwiązanie zapewniające wysoką wydajność układu napędowego przy częstej zmianie biegów. Zmienia bieg w ułamku sekundy, oferuje stały przepływ mocy przy płynnej zmianie biegów i zapewnia optymalne osiągi silnika, aby zwiększyć produktywność.

Płynna jazda

Nieprzerwane przenoszenie momentu obrotowego przez skrzynię biegów I-Shift Dual Clutch oznacza, że bieg można zmienić bezpiecznie na środku zakrętu. Pomaga również utrzymać stabilność ładunku, a ryzyko utraty przyczepności jest ograniczone do minimum, nawet podczas hamowania silnikiem z redukcją biegów.

Biegi pełzające do ciężkich ładunków

Ruszanie z ciężkim ładunkiem może być trudne, zwłaszcza w terenie pagórkowatym i przy złych warunkach drogowych. I-Shift z biegami pełzającymi poprawia własności rozruchowe i może zmniejszyć obciążenie sprzęgła nawet o 75%.

Możliwości powolnego pełzania

Do wyboru jest skrzynia biegów z jednym lub dwoma biegami pełzającymi oraz dodatkowymi biegami wstecznymi. Ta skrzynia biegów umożliwia jazdę z prędkością od 0,5 do 2 km/h przy zachowaniu pełnej kontroli nad momentem obrotowym silnika.

Efektywność i kontrola

I-Shift z biegami pełzającymi zapewnia zarówno wysoką sprawność energetyczną, jak i wyjątkowe własności rozruchowe. Możesz wybrać mniejsze („szybsze”) przełożenie tylnej osi i utrzymywać prędkość podróżną przy znacznie niższej prędkości obrotowej silnika, kiedy jedziesz po drogach dobrej jakości. Może to poprawić komfort i zaoszczędzić energię.

Wyjątkowe funkcje I-Shift

Szereg pakietów oprogramowania pozwala dopasować I-Shift do własnych potrzeb. Twój dealer Volvo Trucks pomoże Ci wybrać odpowiednie opcje. Do tego dochodzą wyjątkowe funkcje, które sprawiają, że samochód ciężarowy jest jeszcze łatwiejszy w prowadzeniu w określonych sytuacjach.

Zmiana kierunku

Częsta zmiana biegów do przodu i do tyłu jest płynna i łatwa dzięki funkcji zmiany kierunku. Jedź do przodu, zmień bieg na wsteczny i kontroluj siłę hamowania za pomocą pedału przyspieszenia bez użycia pedału hamulca. Działa to też w drugą stronę przy prędkości do 20 km/h.

Hamulec terenowy

Hamulec terenowy doskonale sprawdza się przy jeździe terenowej. Umożliwia on sterowanie silnikiem i hamulcami kół za pomocą wyłącznie pedału przyspieszenia. Zatrzymanie i ustawienie samochodu ciężarowego z kołem na kamieniu lub innej przeszkodzie jest bardzo proste.

Aktywna kontrola przyczepności

I-Shift oferuje zaawansowany system kontroli trakcji, który poprawia przyczepność i własności rozruchowe. System szybko dostosowuje moment obrotowy silnika, aby zmniejszyć poślizg kół i działa zarówno w przypadku tylnych osi z blokadą mechanizmu różnicowego, jak i tylnych osi bez tej blokady.

Przedstawione funkcje mogą nie być standardowe lub dostępne dla wszystkich poziomów wyposażenia i opcji układu napędowego.

Masz pytanie?

Odpowie na nie Twój dealer Volvo Trucks. Zadzwoń, złóż mu wizytę lub zaproś go do siebie.

GOTOWY NA ZMIANĘ?

Porozmawiaj z nami o automatycznej zmianie biegów.