Trucks

Większa kontrola, mniejsze obciążenie

AKTYWNY UKŁAD KIEROWNICZY VOLVO

Szukasz doskonałej stabilności i kontroli przy wszystkich prędkościach, a przy tym mniejszego obciążenia mięśni? A może potrzebujesz pomocy w unikaniu poślizgów i niezamierzonych zmian pasa ruchu? Zainteresuj się Aktywnym Układem Kierowniczym Volvo. Nie tylko zapewnia to wszystko, ale umożliwia także stosowanie ustawień osobistych. A nawet zdalne sterowanie.

Jak to działa?

Aktywny Układ Kierowniczy Volvo łączy w sobie konwencjonalne, hydrauliczne wspomaganie układu kierowniczego z silnikiem elektrycznym zamontowanym w przekładni kierowniczej. Przetwarzając sygnały z szeregu czujników, system określa kierunek jazdy, a także zamiary kierowcy. Silnik otrzymuje sygnały sterujące z częstotliwością 2000 razy na minutę i wprowadza korektę dynamiczną w celu kompensacji niezamierzonych ruchów wału kierownicy lub dostarczenia dodatkowej siły wspomagającej, zależnie od sytuacji.

Stabilność i łatwość prowadzenia

Przy dużej prędkości Aktywny Układ Kierowniczy Volvo utrzymuje Cię precyzyjnie na kursie, zaś podczas manewrowania z małą prędkością zapewnia dodatkową siłę wspomagania, bez względu na ciężar pojazdu. Niweluje napięcie towarzyszące cofaniu w pełni załadowanym samochodem ciężarowym i automatycznie ustawia koła w położeniu neutralnym. Możesz cofać ponad sto metrów, nie zbaczając przy tym z toru jazdy.

Jak po szynach na prostej

Musisz korygować tor jazdy po hamowaniu na nawierzchni o niejednorodnej przyczepności? Koniec z tym. Szarpnięcia powodowane wybojami, koleinami i liniami na drodze? Prawie niewyczuwalne. Aktywny Układ Kierowniczy Volvo koryguje nawet wpływ silnego bocznego wiatru. Poluzuj więc chwyt na kole kierownicy — samochód ciężarowy nie zmieni kierunku, dopóki Ty o tym nie zadecydujesz.

Tak jak lubisz

Ustawienia osobiste dają Ci kontrolę. Samodzielnie ustawiasz opór kierownicy zgodnie z własnymi upodobaniami i warunkami na drodze. Wybierz jedno z gotowych ustawień lub dostosuj je do własnych preferencji. Rezultat? Prowadzenie pojazdu całkowicie odpowiadające Twoim potrzebom.

Unikanie poślizgu

Aktywny Układ Kierowniczy Volvo ze wspomaganiem stabilności zmniejsza ryzyko poślizgu. Jeśli pojazd wykryje poślizg, natychmiast zapewnia lekką pomoc na kole kierownicy. Pomaga to kierować samochodem ciężarowym w przeciwną stronę i ustabilizować pojazd — jeszcze zanim uświadomisz sobie zagrożenie.

Pozostań na swoim pasie

Aktywny Układ Kierowniczy Volvo z Układem Monitorowania Pasa Ruchu pomaga utrzymać się na swoim pasie. Jeśli system wykryje, że Twój samochód ciężarowy zbliża się za bardzo do linii wyznaczającej pas ruchu, aktywnie pomaga Ci wrócić na środek pasa. Działanie jest niemal niezauważalne, ale znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa.

Użyj pilota!

Aktywny Układ Kierowniczy Volvo z możliwością kierowania z zewnątrz umożliwia kierowanie pojazdem za pomocą pilota. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli w związku z pracą poza kabiną musisz wykonywać powtarzalne, krótkie ruchy samochodem ciężarowym. Zwiększa produktywność i komfort pracy.

DOSTĘPNE DO TYCH SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH

ODKRYJ NOWĄ DROGĘ

Pokażemy Ci, jak sprawić, aby jazda była łatwiejsza, bezpieczniejsza i bardziej komfortowa.