Trucks

System kamer monitorujących

System kamer monitorujących poprawia aerodynamikę samochodu ciężarowego i ogranicza zużycie energii. Zapewnia lepszą widoczność bezpośrednią, lepsze widzenie w nocy i mniejsze obszary martwych pól w pobliżu pojazdu.

Usprawnienia pod kątem efektywności

Lusterka wsteczne wpływają na aerodynamikę, niezależnie od tego, jak bardzo są opływowe. Dzięki kamerom kształt samochodu ciężarowego jest bardziej opływowy, aby zmniejszyć zużycie energii.

Lepszy widok

Lepsza widoczność

Usunięcie lusterek poprawia widoczność bezpośrednią, ponieważ ich obudowy nie zasłaniają żadnej części pola widzenia. System kamer monitorujących oznacza także lepszą widoczność wstecz podczas deszczu, a także mniej zakłóceń powodowanych przez bezpośrednie światło słoneczne. Wszystko to poprawia wrażenia z jazdy.

Pomniejsz

Gdy potrzebne są precyzyjne manewry, system kamer monitorujących pomaga, umożliwiając przybliżenie w celu uzyskania wyostrzenia widoku lub oddalenie w celu uzyskania szerszego kąta. Inteligentny przełącznik umożliwia przełączanie pomiędzy różnymi polami widzenia, wąskim lub szerokim kątem.

Lepsze widzenie w nocy

W nocy lub przy słabym oświetleniu można włączyć dodatkowo widzenie w podczerwieni. Dzięki temu można poprawić widzenie w nocy jest lepsze niż w przypadku korzystania z tradycyjnych lusterek.

Kamery i wyświetlacze

Kamery zapewniające widoczność

System kamer monitorujących zawiera do trzech kamer. Są umieszczone po jednej po stronie kierowcy i pasażera, opcjonalnie można dodać kamerę narożną z przodu po stronie pasażera. Kamery zapewniają główny i szerokokątny widok wsteczny. Ogrzewanie obiektywów kamer włącza się automatycznie w niskich temperaturach, aby stopić lód lub śnieg oraz usunąć mgłę i wilgoć.

Kilka monitorów

System oferuje wiele widoków na różnych ekranach. Na monitorach wyświetlane są główny i szerokokątny widok wsteczny. Przednie lusterko rampowe znajduje się dokładnie tam, gdzie się tego spodziewasz i zapewnia doskonały widok na obszar w pobliżu samochodu ciężarowego przed kabiną.

Tryb nadzoru

Po zaparkowaniu system kamer monitorujących można włączyć w trybie nadzoru, aby pomóc kierowcy zobaczyć, co dzieje się wokół samochodu ciężarowego.

Przedstawione funkcje mogą nie być standardowe lub dostępne dla wszystkich poziomów wyposażenia i opcji układu napędowego.

Masz pytanie?

Odpowie na nie Twój dealer Volvo Trucks. Zadzwoń, złóż mu wizytę lub zaproś go do siebie.