Trucks

Najlepszy samochód ciężarowy do transportu długodystansowego

VOLVO FH Z I-SAVE

Volvo FH z technologią I-Save jest idealnym rozwiązaniem obniżającym zużycie paliwa w transporcie długodystansowym — bez uszczerbku dla właściwości jezdnych. Im dalej jedziesz, tym więcej możesz zaoszczędzić.

Volvo FH z I-Save łączy nasze silniki D13TC z Pakietem Paliwowym*. Może obniżyć koszty paliwa nawet o 10%**. Ponadto I-Save umożliwia długą jazdę z niższą prędkością silnika i na wyższym biegu, co sprawia, że jest ona płynniejsza i cichsza. Możesz się także spodziewać szybszej reakcji momentu obrotowego z układu napędowego. To świetna jazda.

Większa wydajność

Silnik D13TC generuje o 300 Nm wyższy moment obrotowy przy niskich obrotach. Oznacza to, że utrzymanie stałej prędkości na drodze wymaga mniej przyspieszania i mniej paliwa. W połączeniu z funkcją z I-See silnik umożliwia pokonywanie wzniesień i pochyłości na wyższym biegu, a więc zapewnia oszczędność paliwa bez utraty prędkości i płynniejszą jazdę. Dodatkowy moment obrotowy umożliwia również osiąganie wyższej średniej prędkości, co jest szczególnie zauważalne przy pokonywaniu wzniesień.

Silnik D13TC — większa wydajność i moment obrotowy

D13TC to nasz najbardziej oszczędny silnik w historii, dostępny w wersjach o mocy 420 KM, 460 KM i 500 KM. Dzięki technologii Turbo Compound silnik D13TC w pełni wykorzystuje dostępną energię na każdym etapie, zapewniając zwiększoną wydajność w całym zakresie prędkości obrotowych — z najlepszym wynikiem w zakresie 900–1300 obr/min.

* Pakiet oszczędności paliwa zawiera korzystającą z mapy funkcję I-See, funkcję I-Cruise z I-Roll, oszczędzające paliwo tylne osie, funkcję automatycznego wyłączania silnika oraz pompę wspomagania o zmiennym wydatku.

** Dane dotyczące poprawy ekonomiki paliwowej oblicza się, porównując koszty oleju napędowego oraz AdBlue w przypadku silnika D13TC Euro 6 step E z I-Save i pakietem FUELECO+ z kosztami klasycznego silnika D13 eSCR Euro 6 step E bez funkcji uwzględnionych w pakiecie oszczędzania paliwa. Rzeczywiste zużycie paliwa może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak prędkość jazdy, korzystanie z tempomatu, dane techniczne pojazdu, ładunek pojazdu, faktyczna topografia, doświadczenie kierowcy, konserwacja pojazdu i warunki pogodowe.

Dostępne dla tych samochodów ciężarowych

Wykorzystaj maksymalnie paliwo

Twój dealer podpowie Ci, jak najlepiej wykorzystać każdą kroplę.