Trucks

Polska

×

Najlepszy samochód ciężarowy do transportu długodystansowego

VOLVO FH Z I-SAVE

Volvo FH z technologią I-Save jest idealnym rozwiązaniem obniżającym zużycie paliwa w transporcie długodystansowym — bez uszczerbku dla właściwości jezdnych. Im dalej jedziesz, tym więcej możesz zaoszczędzić.

Volvo FH z I-Save łączy nasze silniki D13TC z Pakietem Paliwowym*. Może obniżyć koszty paliwa nawet o 7%**. Ponadto I-Save umożliwia długą jazdę z niższą prędkością silnika i na wyższym biegu, co sprawia, że jest ona płynniejsza i cichsza. Możesz się także spodziewać szybszej reakcji momentu obrotowego z układu napędowego. To świetna jazda.

Większa wydajność

Silnik D13TC generuje o 300 Nm wyższy moment obrotowy przy niskich obrotach. Oznacza to, że utrzymanie stałej prędkości na drodze wymaga mniej przyspieszania i mniej paliwa. W połączeniu z funkcją z I-See silnik umożliwia pokonywanie wzniesień i pochyłości na wyższym biegu, a więc zapewnia oszczędność paliwa bez utraty prędkości i płynniejszą jazdę. Dodatkowy moment obrotowy umożliwia również osiąganie wyższej średniej prędkości, co jest szczególnie zauważalne przy pokonywaniu wzniesień.

Silnik D13TC — większa wydajność i moment obrotowy

D13TC to nasz najbardziej oszczędny silnik w historii. Dostępny w wersjach o znamionowej mocy silnika 460 i 500 KM ma tłoki w opatentowanym, falistym kształcie, co poprawia spalanie i zwiększa wydajność. Dzięki technologii Turbo Compound silnik D13TC w pełni wykorzystuje dostępną energię na każdym etapie, zapewniając zwiększoną wydajność w całym zakresie prędkości obrotowych — z najlepszym wynikiem w zakresie 900–1400 obr/min.

* Pakiet oszczędności paliwa zawiera korzystającą z mapy funkcję I-See, przekładnię I-Shift z oprogramowaniem zoptymalizowanym pod kątem transportu długodystansowego, funkcję I-Cruise z I-Roll, oszczędzające paliwo tylne osie, funkcję automatycznego wyłączania silnika oraz pompę wspomagania o zmiennym wydatku.

** Silnik D13TC Euro 6 step D z pakietem oszczędności paliwa do transportu długodystansowego (I-Save) w porównaniu z silnikiem D13 eSCR Euro 6 step D. Rzeczywista oszczędność paliwa jest różna i zależy od wielu czynników, na przykład użycia tempomatu, topografii, doświadczenia kierowcy i pogody.

DOSTĘPNE DO TYCH SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH

Wykorzystaj maksymalnie paliwo

Twój dealer podpowie Ci, jak najlepiej wykorzystać każdą kroplę.