Trucks

I-Save

I-Save jest idealnym rozwiązaniem obniżającym zużycie paliwa w transporcie długodystansowym – bez uszczerbku dla właściwości jezdnych. Im dalej jedziesz, tym więcej możesz zaoszczędzić. I-Save jest dostępna dla Volvo FH Aero i Volvo FH. Stanowi połączenie silnika D13 wyposażonego w technologię Turbo Compound oraz pakietu oszczędności paliwa*.

Łączenie wydajnych technologii w celu oszczędzania paliwa

I-Save stanowi połączenie silnika D13 wyposażonego w technologię Turbo Compound oraz skrzyni biegów I-Shift z funkcją I-See. I-See optymalizuje prędkość, zmiany biegów i ruch bezwładny na trasie, którą masz przed sobą. Ponadto I-Save wykorzystuje również efektywniejsze tylne osie i inne bardziej energooszczędne komponenty i oprogramowanie połączone w celu oszczędzania paliwa.

Oszczędzaj paliwo bez uszczerbku dla prędkości

Silnik D13 z technologią Turbo Compound wytwarza o 300 Nm wyższy moment obrotowy przy niskich obrotach w porównaniu z silnikiem D13 o tej samej mocy, ale bez tej technologii. Oznacza to, że utrzymanie stałej prędkości na drodze wymaga mniej redukcji biegów i mniej paliwa. W połączeniu z funkcją z I-See silnik umożliwia pokonywanie wzniesień i pochyłości na wyższym biegu, a więc zapewnia oszczędność paliwa bez utraty prędkości.

I-Shift dla transportu długodystansowego

Skrzynia biegów I-Shift została zaprojektowana tak, aby zapewnić efektywną jazdę na autostradach. Jej zoptymalizowane oprogramowanie pomaga w oszczędzaniu paliwa. Gdy jedziesz w trybie Economy (ekonomicznym), każda zmiana biegu odbywa się w precyzyjnie wyznaczonym momencie, tak aby silnik zawsze pracował w najbardziej ekonomicznym zakresie prędkości obrotowych.

Energooszczędny silnik

Silnik D13 z technologią Turbo Compound wykorzystuje dostępną energię na każdym etapie, zapewniając zwiększoną wydajność w całym zakresie prędkości obrotowych — z najlepszym wynikiem w zakresie 900–1300 obr/min. Do wyboru są moce znamionowe 420 KM, 460 KM i 500 KM.

I-See

Oprogramowanie I-See odwołuje się do informacji o topografii, zakrętach, rondach i ruchu przed pojazdem, aby jak najlepiej wykorzystać energię kinetyczną samochodu ciężarowego. Korzysta z mapy o wysokiej rozdzielczości, aby lepiej określać lokalizację. Przy włączonym tempomacie I-See dba o wybór biegu, przyspieszenie, hamowanie silnikiem i ruch bezwładny, aby zminimalizować zużycie paliwa. Stanowi istotną część pakietu I-Save.


Dowiedz się więcej o I-See 

Lepsza jazda na długich dystansach

I-Save zaprojektowano, aby odmienić transport długodystansowy. Mniejsze zużycie paliwa ma natychmiastowy wpływ na koszty operacyjne. Co więcej, I-Save oferuje również wspaniałe wrażenia z jazdy dzięki poprawionym właściwościom jezdnym. Większy moment obrotowy, niższe obroty silnika i cichszy układ napędowy to zalety doceniane przez większość kierowców.

* Pakiet oszczędności paliwa zawiera funkcję I-See, funkcję I-Cruise z I-Roll, oszczędzające paliwo tylne osie, funkcję automatycznego wyłączania silnika oraz pompę wspomagania o zmiennym wydatku.

Przedstawione funkcje mogą nie być standardowe lub dostępne dla wszystkich poziomów wyposażenia i opcji układu napędowego.

Masz pytanie?

Odpowie na nie Twój dealer Volvo Trucks. Zadzwoń, złóż mu wizytę lub zaproś go do siebie.