Trucks

Finansowanie

Twój samochód ciężarowy wymaga odpowiedniego partnera finansowego. Takiego, który zna Twoją działalność i będzie z Tobą zarówno w dobrych, jak i trudnych czasach. Oto pięć powodów, dla których Volvo Financial Services jest idealnym partnerem przy zakupie samochodu ciężarowego.

Szybkość działania i łatwość współpracy
 

Volvo Financial Services jest dostawcą usług finansowych dla Grupy Volvo od ponad 20 lat. Współpraca z nami jest łatwa, informacje o nas masz od swojego dealera, a kiedy potrzebujesz pomocy, zapewniamy ją szybko.

Rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb

Twoja firma jest tak samo niepowtarzalna jak każdy z nas. W Volvo Financial Services wiemy o tym. Chcesz, abyśmy dostosowali Twoje płatności do przepływów pieniężnych? Chcesz wpłacić większą zaliczkę, aby Twoje miesięczne rachunki były mniejsze? Jesteśmy po to, by pomagać. Dzięki znajomości Ciebie i Twojej firmy oraz jej celów, możemy zaoferować najlepsze dla Ciebie rozwiązanie. Takie, które spełni Twoje obecne potrzeby, a jednocześnie będzie wystarczająco elastyczne, aby spokojnie patrzeć w przyszłość.

Twój partner w każdej sytuacji
 

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz jednego samochodu ciężarowego, czy całej floty, pojazdów nowych czy używanych, Volvo Financial Services może w tym pomóc. Nie ograniczamy się do pojazdu — możemy również dostarczyć wszystkie części i umowy o świadczenie usług, aby Twoje samochody ciężarowe działały bez przestojów, a także zaproponować ochronę ubezpieczeniową. Wszystkie te korzyści są dostępne u lokalnego dealera Volvo Trucks.

Jesteśmy z Tobą na każdym etapie drogi
 

Wszyscy chcielibyśmy, aby interesy zawsze szły dobrze, prawda? Niestety, koniunktura się zmienia, a działalność może napotkać różne przeszkody. Rozumiemy to i jesteśmy przy Tobie w trudnych i dobrych czasach. Kiedy coś się dzieje, potrzebujesz wsparcia i elastyczności od swojego partnera — i tego możesz oczekiwać od nas.

Drugie źródło finansowania
 

Bankową linię kredytową najlepiej wykorzystać jako bufor przepływów pieniężnych w codziennej działalności, a nie do kupowania samochodów ciężarowych i usług wsparcia. Dlatego posiadanie drugiej linii kredytowej od Volvo Financial Services to znacznie lepszy sposób na sfinansowanie zakupu pojazdu.

Leasing operacyjny

Efektywność podatkowa jakiej oczekujesz!

 

Szukasz narzędzia dającego możliwość zaliczenia wszystkich opłat w koszty?

Leasing operacyjny daje Ci możliwość pełnego użytkowania pojazdu przy jednoczesnym wyborze właściwej struktury oferty dostosowanej do Twoich potrzeb i oczekiwań. Masz dostęp do środków trwałych bez konieczności ponoszenia wysokich nakładów finansowych.

Na zakończenie umowy leasingowej wykupujesz przedmiot finansowania za z góry ustaloną w kontrakcie cenę (chyba, że umowa finansowania stanowi inaczej).

 

Korzyści:

- Elastyczna, szybka i wygodna forma pozyskania wybranego przez Ciebie pojazdu

- Zarówno pierwsza rata leasingowa, jak również miesięczne raty leasingowe stanowią koszt uzyskania przychodu

- Zwiększenie płynności finansowej i poprawa wskaźników finansowych

Leasing finansowy

Łatwo pozyskujesz, prosto użytkujesz!

 

Szukasz bezpiecznej formy finansowania?

Jeśli chcesz być właścicielem pojazdu oraz szukasz rozwiązania dopasowanego do sytuacji Twojej firmy to leasing finansowy jest właściwym wyborem.

W przypadku tego finansowania nie ma wymogu minimalnego okresu umowy i to Ty decydujesz, jaki rodzaj amortyzacji wybierzesz.

 

Korzyści:

- Pojazd objęty umową finansowania zostaje wprowadzony do aktywów Twojej firmy

- Część odsetkowa Twojej raty i amortyzacja stanowią koszty uzyskania przychodu

- Możliwość rozliczenia VAT, jak przy dostawie towaru

- Po zapłaceniu ostatniej raty leasingowej, prawo własność przechodzi na Ciebie

- Dowolny czas trwania umowy

Najem

Czynsz miesięczny szyty na miarę Twoich potrzeb!

 

Szukasz finansowania pozabilansowego? Interesuje Cię użytkowanie pojazdu, a nie jego zakup? Chcesz aby Twoja rata miesięczna zawierała wszystkie koszty?

Korzystając z naszej umowy Najmu otrzymujesz możliwość użytkowania nowego pojazdu przy minimalnym koszcie miesięcznym. Czynsz najmu zawiera zarówno koszt finansowania, jak również koszt pełnego ubezpieczenia, podatku od środków transportu oraz wybranego przez Ciebie kontraktu na obsługę serwisową pojazdu. A wszystko to w jednym czynszu miesięcznym.

Najem to możliwość korzystania z wybranego przez Ciebie pojazdu bez obowiązków wynikających z własności, bez ryzyka związanego z jego amortyzacją oraz bez ryzyka związanego z jego sprzedażą. Z końcem z góry ustalonego okresu najmu po prostu zwracasz nam pojazd.

 

Korzyści:

- Pojazd jest środkiem trwałym niewidocznym w aktywach Twojej firmy – finansowanie pozabilansowe

- Czynsz miesięczny zawiera wybrane przez Ciebie usługi dodatkowe w kwocie niezmiennej przez cały okres finansowania

- Czynsz miesięczny jest niższy w porównaniu ze standardowymi ratami leasingu

Sprzedaż ratalna, pożyczka

Alternatywa dla kredytu bankowego

 

Szukasz alternatywy dla kredytu bankowego? Chcesz być właścicielem pojazdu? Sprzedaż ratalna lub pożyczka mogą być dla Ciebie właściwym rozwiązaniem.

Zarówno Twój pojazd, jak i zobowiązanie płatnicze będą widoczne w bilansie Twojej firmy.

 

Korzyści:

- Przedmiot finansowania jest środkiem trwałym w aktywach Twojej firmy

- To Ty dokonujesz odpisów amortyzacyjnych wybierając możliwie najlepszy dla Ciebie sposób amortyzacji

- Płacąc VAT od wartości pojazdu na początku umowy, raty miesięczne są niższe i płatne jedynie w wysokości wartości netto

- Procedury kredytowe naszej firmy są znacznie prostsze, szybsze i mniej restrykcyjne w porównaniu z kredytem bankowym.

Volvo Financial Services nie udziela porad podatkowych ani księgowych. W przypadku konieczności uzyskania takich informacji Klient powinien zwrócić się do swojego księgowego lub doradcy podatkowego.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej?