Trucks

Volvo FM Electric. Elastyczność w przewozach regionalnych

Dzięki niskiemu poziomowi hałasu i zerowej emisji spalin elastyczne i zwrotne Volvo FM Electric jest doskonałe do realizacji dostaw artykułów spożywczych, transportu kontenerów, usług dźwigowych i wielu innych zadań w obszarach miejskich, przy ograniczonym wpływie na środowisko. Ten pojazd można także wykorzystać w strefach o zerowej emisji lub w porach, w których nie można używać pojazdów z silnikiem wysokoprężnym. Aby uprościć wdrożenie transportu elektrycznego, samochód ciężarowy jest oferowany wraz z pakietami obejmującymi serwis i wsparcie w zakresie ładowania, planowania trasy i zasięgu, monitorowania akumulatorów i innych elementów.

DMC pojazdu do 44 ton

Do 490 kW mocy

Zasięg do 300 km

Pracuj produktywnie i miej wszystko pod kontrolą

Wprowadzenie elektrycznego samochodu ciężarowego Volvo do działalności jest łatwe. Złoty Kontrakt Serwisowy Volvo obejmie monitorowanie akumulatorów, a planowanie serwisu zapewni Ci dyspozycyjność i terminowe realizowanie dostaw. Dodaliśmy również usługi pozwalające optymalnie wykorzystywać pojazdy, na przykład planowanie trasy, usługę lokalizacji pojazdu z informacją o stanie energii oraz raporty kontrolne. Wszystko to jest wygodnie dostępne w portalu Volvo Connect, tuż obok innych funkcji samochodu ciężarowego i wsparcia. Trasy można udostępniać między biurem a kabiną, a kierowca może z łatwością wyświetlić stan naładowania czy sterować ogrzewaniem parkingowym w aplikacji MyTruck.

Płynnie działający, zaawansowany układ napędowy

Dwa lub trzy silniki elektryczne w połączeniu ze skrzynią biegów I-Shift dostosowaną do potrzeb elektromobilności zapewniają płynną i dynamiczną jazdę. Ogromna moc do 490 kW/666 KM jest obsługiwana przez unikalny system kontroli trakcji umożliwiający również pokonywanie śliskich nawierzchni. Do ustawienia żądanych osiągów, komfortu i poziomu zużycia energii służą różne tryby jazdy. Sześć akumulatorów wytwarza do 540 kWh, zapewniając zasięg wystarczający w przypadku wielu przewozów regionalnych.

Dane techniczne — Volvo FM Electric

Cechy

Volvo FM Electric

  
Konfiguracja osi

Ciągniki siodłowe: 4×2, 6×2​, 6×4

Podwozia samochodów ciężarowych: 4×2, 6×2, 6×4, 8×2, 8×4

Wszystkie osie z zawieszeniem pneumatycznym

  

Kabina

Kabina dzienna o obniżonym dachu, kabina dzienna, kabina sypialna o obniżonym dachu, kabina sypialna, kabina Globetrotter

  

Dopuszczalna masa całkowita zestawu 

Do 44 ton  
Pojemność akumulatorów180–540 kWh, 2–6 akumulatorów  

Zasięg

Do 300 km

  
Czas ładowania (pełne naładowanie)

9,5 godz. prądem zmiennym (43 kW)

2,5 godz. prądem stałym (250 kW)

  

Układ napędowy 

2–3 silniki elektryczne, skrzynia biegów I-Shift  
PerformanceDo 330–490 kW (450–666 KM) mocy ciągłej  

Zastosowania

Odpowiedni do zabudowy. 3 przystawki odbioru mocy: (elektryczna, mechaniczna i napędzana od skrzyni biegów)

  

 

   

 

UNIWERSALNY NAPĘD ELEKTRYCZNY

Ciężarówki elektryczne na konkretne cele. Dążymy do zeroemisyjności.

Marek Gawroński

Tomasz Łysiak

Piotr Werner

Znajdź dealera

Często zadawane pytania dotyczące elektromobilności

Nasze w pełni elektryczne rozwiązania