Trucks

Volvo FMX Electric. Samochód dla budownictwa miejskiego

Miasta pną się szybko w górę, a jednocześnie rośnie hałas i zanieczyszczenie powietrza. Solidne Volvo FMX Electric może dostarczać i usuwać ciężkie materiały i maszyny nawet we wrażliwych częściach miasta, powodując minimalne zakłócenia. W ten sposób można spełnić wymagania urzędników i mieszkańców dotyczące cichszego i czystszego transportu. Aby uprościć wdrożenie transportu elektrycznego, samochód ciężarowy jest dostępny wraz z pakietami obejmującymi serwis i wsparcie w zakresie ładowania, planowania trasy i zasięgu, monitorowania akumulatorów i innych elementów.

DMC pojazdu do 44 ton

Do 490 kW mocy

Zasięg do 300 km

Pracuj produktywnie i miej wszystko pod kontrolą

Wprowadzenie elektrycznego samochodu ciężarowego Volvo do działalności jest łatwe. Złoty Kontrakt Serwisowy Volvo obejmie monitorowanie akumulatorów, a planowanie serwisu zapewni Ci dyspozycyjność i terminowe realizowanie dostaw. Dodaliśmy również usługi pozwalające optymalnie wykorzystywać pojazdy, na przykład planowanie trasy, usługę lokalizacji pojazdu z informacją o stanie energii oraz raporty kontrolne. Wszystko to jest wygodnie dostępne w portalu Volvo Connect, tuż obok innych funkcji samochodu ciężarowego i wsparcia. Trasy można udostępniać między biurem a kabiną, a kierowca może z łatwością wyświetlić stan naładowania czy sterować ogrzewaniem parkingowym w aplikacji MyTruck.

Płynnie działający, zaawansowany układ napędowy

Dwa lub trzy silniki elektryczne w połączeniu ze skrzynią biegów I-Shift dostosowaną do potrzeb elektromobilności zapewniają płynną i dynamiczną jazdę. Ogromna moc do 490 kW/666 KM jest obsługiwana przez unikalny system kontroli trakcji umożliwiający również pokonywanie śliskich nawierzchni. Do ustawienia żądanych osiągów, komfortu i poziomu zużycia energii służą różne tryby jazdy. Sześć akumulatorów wytwarza do 540 kWh, zapewniając zasięg wystarczający w przypadku zadań w branży budowlanej.

Dane techniczne — Volvo FMX Electric

Cechy

Volvo FMX Electric

   
Konfiguracja osi

Ciągniki siodłowe: 4×2, 6×2​, 6×4

Podwozia samochodów ciężarowych: 4×2, 6×2, 6×4, 8×2, 8×4

Wszystkie osie z zawieszeniem pneumatycznym

   

Kabina

Kabina dzienna o obniżonym dachu, kabina dzienna, kabina sypialna o obniżonym dachu, kabina sypialna, kabina Globetrotter

   

Dopuszczalna masa całkowita zestawu 

Do 44 ton    
Pojemność akumulatorów 180–540 kWh, 2–6 akumulatorów.    

Zasięg

Do 300 km

   
Czas ładowania (pełne naładowanie)

9,5 godz. prądem zmiennym (43 kW)

2,5 godz. prądem stałym (250 kW)

   

Układ napędowy 

2–3 silniki elektryczne, skrzynia biegów I-Shift    
Performance Do 330–490 kW (450–666 KM) mocy ciągłej    

Zastosowania

Odpowiedni do zabudowy. 3 przystawki odbioru mocy: (elektryczna, mechaniczna i napędzana od skrzyni biegów)

   

 

     

 

UNIWERSALNY NAPĘD ELEKTRYCZNY

Ciężarówki elektryczne na konkretne cele. Dążymy do zeroemisyjności.

Marek Gawroński

Piotr Werner

Znajdź dealera

Często zadawane pytania dotyczące elektromobilności

Nasze w pełni elektryczne rozwiązania