Trucks

Volvo FM zasilane gazem. Bezemisyjne przewozy regionalne

Jeśli szukasz całkowicie neutralnego dla klimatu rozwiązania do obsługi transportu regionalnego lub długodystansowego, Volvo FM zasilane gazem to właściwy wybór. Ten samochód ciężarowy nie tylko oferuje taką samą moc i właściwości jezdne jak Volvo FM, ale pozwala także całkowicie zredukować emisję CO₂ w przypadku używania biogazu.

Do 60 ton

Do 500 KM

Zasięg do 1000 km

Wysokie osiągi odpowiadające Twoim potrzebom

Układ napędowy zasilany gazem zapewnia takie same osiągi i wartości momentu obrotowego jak nasze silniki wysokoprężne, ale przy niższych emisjach. Wybierz moc znamionową 420, 460 lub 500 KM i moment obrotowy do 2500 Nm. Volvo FM zasilane gazem idealnie sprawdzi się w transporcie regionalnym i długodystansowym przy DMC do 60 ton.

Energia odnawialna zasilana gazem

Nasze samochody ciężarowe o dużej ładowności można zasilać bio-LNG (biogazem) ze źródeł odnawialnych lub LNG (gazem ziemnym). Silnik wykorzystuje także niewielką ilość HVO ze źródeł odnawialnych lub oleju napędowego, a także AdBlue do oczyszczania spalin. Korzystając z bio-LNG i HVO, możesz zmniejszyć emisję CO2 nawet o 100%*.

*Dotyczy to emisji z pojazdu podczas jazdy długodystansowej, tzw. „tank to wheel”, w porównaniu z samochodem ciężarowym ze standardowym europejskim silnikiem wysokoprężnym.

Dopasowane do zasięgu Twojego transportu

Wybierz jeden z trzech różnych rozmiarów zbiorników, aby zoptymalizować swoje Volvo FM zasilane gazem pod kątem swoich potrzeb. Uzyskasz zasięg do 1000 km, co w pełni odpowiada wymaganiom transportu długodystansowego, biorąc pod uwagę rozwijającą się sieć stacji napełniania bio-LNG i LNG.

Wykorzystanie pojazdów zasilanych gazem nie tylko pozwoli w znacznym stopniu ulżyć środowisku naturalnemu, ale także ograniczyć nasze koszty bezpośrednie i pośrednie.

OTRZYMUJ INFORMACJE O NOWYM VOLVO FM ZASILANYM GAZEM

Twój dealer Volvo Trucks będzie Cię informować o postępach w dziedzinie samochodów ciężarowych zasilanych gazem w Twoim kraju.