Trucks

DANE TECHNICZNE KABINY VOLVO FM

Wymiary kabin

 

Kabina dzienna

Kabina dzienna (FM-DAY) zapewnia kierowcy wygodne i ergonomiczne środowisko pracy. Wysokość wnętrza 164 cm: 120 cm licząc od pokrywy tunelu silnika.

Niskowejściowa kabina dzienna

Niskowejściowa kabina dzienna (FM-LDAY) jest potrzebna w przypadku zastosowań górniczych, zabudów chłodniczych, pomp i żurawi. Wysokość wnętrza 148 cm: 104 cm licząc od pokrywy tunelu silnika.

 

Kabina sypialna

Kabina sypialna (FM-SLP) oferuje wygodne miejsce do spania dla jednej osoby. Wysokość wnętrza 164 cm: 120 cm licząc od pokrywy tunelu silnika.

Kabina sypialna z obniżonym dachem

Kabina sypialna z obniżonym dachem (FM-LSLP) pozostawia dodatkową przestrzeń ładunkową nad kabiną. Wysokość wnętrza 148 cm: 104 cm licząc od pokrywy tunelu silnika.

Kabina Globetrotter

Kabina Globetrotter (FM-HSLP) oferuje wygodne miejsce do spania dla jednej lub dwóch osób. Kabina ta jest wyższa i dysponuje dodatkową przestrzenią w schowkach. Wysokość wnętrza 201 cm: 157 cm licząc od pokrywy tunelu silnika.

Cechy kabin

 

Czteropunktowe zawieszenie kabiny
Do wyboru: sprężyny śrubowe z amortyzatorami z przodu i z tyłu, sprężyny śrubowe z przodu i pneumatyczne zawieszenie z tyłu lub pełne zawieszenie pneumatyczne.

Wloty powietrza
Wlot powietrza znajduje się po lewej stronie kabiny i jest dostępny w wersji wysokiej lub niskiej. Oferowany jest także przedni wlot powietrza.

Kolory kabin
Około 650 kolorów do wyboru.

Fotel kierowcy
Dostępne są trzy warianty: Progressive (welur lub skóra), Dynamic (tkanina tekstylna) i Robust (winyl). Całkowity zakres wzdłużnej regulacji położenia wynosi 200 mm, a regulacji pionowej – 100 mm. Standardowe wyposażenie fotela kierowcy obejmuje: zagłówek, odchylane i składane oparcie, regulację wysokości i położenia wzdłużnego, regulację podparcia części lędźwiowej oraz pochylenia fotela.  

Fotel pasażera
Dostępne są trzy warianty: Progressive (welur lub skóra), Dynamic (tkanina tekstylna) i Robust (winyl). Do standardowego wyposażenia foteli należy zagłówek. 

Leżanki
Leżanka dolna o wymiarach 70×200 cm.
Komfortowy materac o grubości 16 cm ze sprężynami kieszeniowym. Trzy warianty do wyboru: miękki, średnio-twardy i twardy.
Dostępne są również dwa rodzaje pokrycia materaca, zwiększające komfort snu i ułatwiające utrzymanie porządku na leżance. 
Komfortowa leżanka górna komfortowa o wymiarach: 70×190 cm lub 60×190 cm

Schowki wewnętrzne
Nad przednią szybą znajdują się dwa schowki zamykane żaluzjami i cztery kieszenie ISO, z których jedna jest zarezerwowana dla tachografu (dwie kieszenie ISO w kabinach z obniżonym dachem). Pod dolną leżanką w kabinie sypialnej i kabinie Globetrotter znajdują się dwa duże schowki, dostępne również z zewnątrz, i jeden duży (pojemność 44 l) dostępny po podniesieniu materaca i pokrywy. Ponadto w części sypialnej znajdziesz dwa schowki na czasopisma i małe przedmioty. W desce rozdzielczej znajdują się cztery otwarte kieszenie, mały schowek, schowek w kieszeni DIN, półka w kształcie kuwety i uchwyt na butelkę. Kabinę dzienną można wyposażyć w 60-litrowe schowki z żaluzjami przeznaczone na kaski, pojemniki z jedzeniem itd.

Schowki zewnętrzne
Za fotelami pasażera i kierowcy znajdują się schowki dostępne z zewnątrz.

Wywietrznik dachowy
Kabina jest wyposażona wywietrznik dachowy, uchylany o 50 mm. Po wewnętrznej jego stronie znajduje się ażurowa roleta przeciwsłoneczna, pełniąca jednocześnie funkcję siatki przeciw owadom, gdy wywietrznik jest otwarty. Dostępny jest wywietrznik dachowy otwierany ręcznie lub elektrycznie (opcja). Dostępny jest również stalowy wywietrznik dachowy przeznaczony do prac budowlanych lub do trudnych zastosowań.

Koło kierownicy 
Dostępne w dwóch średnicach — 450 mm or 500 mm, zależnie od specyfikacji samochodu ciężarowego. Zakres regulacji wysokości koła kierownicy wynosi 90 mm, a zakres regulacji kąta pochylenia — 28°. W wersji z regulowaną kolumną kierownicy (opcja) koło kierownicy można dodatkowo regulować w płaszczyźnie pionowej w zakresie od –5° do +15°, co jeszcze bardziej zwiększa komfort kierowcy. Koło kierownicy może być wyposażone w poduszkę powietrzną. Przyciski wbudowane w koło kierownicy umożliwiają bezpieczne i wygodne sterowanie tempomatem, klaksonem, telefonem i funkcjami na wyświetlaczu graficznym i wyświetlaczu dodatkowym.

Układ klimatyzacji
Oferowane są dwa warianty układu klimatyzacji, zależnie od indywidualnych wymagań:

  • Układ klimatyzacji sterowany ręcznie (MCC).
  • Układ klimatyzacji sterowany automatycznie (ECC/ECC2). 

Układ klimatyzacji można także uzupełnić o parkingowe ogrzewanie silnika i kabiny.

Tapicerka foteli

Robust Winyl
Dynamika Tekstylna
Progressive Welur lub skóra

Wszystkie komfortowe fotele są dostępne w wersji z wentylacją.

Tapicerka ścian

Dynamika Tekstylna
Progressive Welur lub skóra

POCZUJ SIĘ JAK W DOMU

Rozgość się. Wypróbuj fotel. Leżankę. Zajrzyj do wszystkich schowków. Nie uwierzysz, ile tam miejsca,