Trucks

Volvo FL. Twój dostawczy samochód ciężarowy

Volvo FL to nasz najbardziej kompaktowy i zwrotny samochód ciężarowy. Można go dostosować do szeregu zastosowań – od dostaw miejskich po lekki transport budowlany w mieście lub zbiórkę odpadów. Możesz przejść na napęd całkowicie elektryczny lub polegać na technologii silników wysokoprężnych. Volvo FL i usługi uzupełniające ofertę zostały opracowane z myślą o usprawnieniu Twojej działalności. Możesz oczekiwać większej dyspozycyjności, efektywności i rentowności. Czas popracować.

Maksymalne zwroty

Wykorzystaj maksymalnie swoją energię i paliwo

Moc dostosowana do Twoich zadań

Wszystko o układach napędowych Volvo FL

Na zewnątrz

Praca na zewnątrz samochodu ciężarowego

Kilka faktów o Volvo FL

Moc silnika: 175-280 KM
Cztery rozmiary kabin
Elektryczny, wysokoprężny
Podwozie samochodu ciężarowego
Szczegółowe informacje w danych technicznych

Wykonane specjalnie pod kątem Twoich zadań

Podwozie stworzone do pracy

Szeroka oferta usług

Niech twoje działania przynoszą jeszcze lepsze rezultaty

Zapoznaj się z prezentacją Volvo FL w interaktywnym katalogu produktowym

Idealnie pasuje do tych segmentów transportu

Opcje kabiny Volvo FL

Najważniejsze cechy Volvo FL

Opcje zasilania

Do wyboru masz elektryczne lub wysokoprężne układy napędowe. Możesz dostosować Volvo FL do swoich zadań i kontraktów — nawet w przypadku najbardziej rygorystycznych przepisów.

Opcje zasilania

Zwrotność

To samochód ciężarowy, którym można łatwo i szybko manewrować na zatłoczonych ulicach miast. Kompaktowy format, duże okna i świetna widoczność.

Wnętrze

Dostęp do kabiny

Wsiadanie do kabiny Volvo FL i wysiadanie z niej jest naprawdę łatwe. To bardzo ważne, jeśli realizujesz dostawy w mieście lub odbierasz odpady.

Część zewnętrzna

Usługi wspierające Twoją działalność

Skonfiguruj je po swojemu. Zobacz nasze akcesoria do samochodów ciężarowych

Pobierz broszurę na temat Volvo FL

Volvo FL — często zadawane pytania

Jeśli działasz w środowisku miejskim i w miastach, a zwinność i zdolność manewrowania na zatłoczonych ulicach i w ciasnych przejściach przedkładasz nad ogromną ładowność — Volvo FL jest warte zainteresowania. Łatwo się je prowadzi, pracuje cicho i emituje mało spalin — jest to idealne rozwiązanie do zadań w mieście.

Oprócz oleju napędowego, Volvo FL z silnikiem wysokoprężnym jest zasilane paliwami alternatywnymi, takimi jak biodiesel i HVO. Jest też całkowicie elektryczne Volvo FL Electric z zerową emisją spalin, cichą pracą i zasięgiem do 420 km w typowych warunkach eksploatacji.

Zależy to od tego, jak dostosowujesz swój samochód ciężarowy — w tym od podwozia i układu napędowego. Najlżejsze Volvo FL ma dopuszczalną masę całkowitą 10 ton, dzięki czemu idealnie nadaje się do dostaw miejskich wymagających dużej ładowności. Jeśli potrzebujesz więcej, dostępne są wersje Volvo FL o masie do 18 ton. Gdyby to nie wystarczyło, warto przyjrzeć się bliżej Volvo FE.

Nie, Volvo FL jest zaprojektowane jako samochód ciężarowy średniej ładowności do jazdy po mieście i posiada własną platformę załadowczą. Dlatego jest dostępne wyłącznie jako dwuosiowe podwozie samochodu ciężarowego z dopuszczalną masą całkowitą do 18 ton. Jeśli musisz ciągnąć przyczepy lub przewozić cięższe ładunki, zalecamy przyjrzenie się Volvo FE lub Volvo FM.

Możesz zamówić swoje Volvo FL z kabiną załogową bezpośrednio z naszej fabryki. Ta kabina może pomieścić do 6 pasażerów, a firma zabudowująca może następnie zbudować na podwoziu wóz strażacki. Jeśli chcesz zmierzyć się z trudniejszym terenem, Volvo FL jest dostępne w konfiguracji 4x4. Skontaktuj się z dealerem Volvo Trucks, aby znaleźć firmę zabudowującą, który spełni Twoje wymagania.

Jeśli współpracujesz z Volvo Trucks, jest to łatwe. Jeśli chcesz przejść na elektryczność, możemy zaoferować Ci kompletny pakiet ze wszystkimi usługami i wsparciem, których potrzebujesz, aby przejść na elektromobilność.

W przypadku tych samochodów ciężarowych dostępna jest gama silników wysokoprężnych o mocy od 210 KM do 280 KM, co pozwala na wykonywanie wszystkich zadań, od lekkich transportów dostawczych po zbiórkę odpadów i lekkie prace budowlane. Volvo FL Electric oferuje 175 KM mocy ciągłej, co doskonale odpowiada potrzebom miejskiego transportu dostawczego i zbiórki odpadów.

Masz pytanie?

Odpowie na nie Twój dealer Volvo Trucks. Zadzwoń, złóż mu wizytę lub zaproś go do siebie.