Volvo Trucks

Polska

×

Maksymalne zwroty

EKONOMIKA PALIWOWA VOLVO FH

Ekonomika paliwowa polega na utrzymaniu pod kontrolą kosztów paliwa i wpływu na środowisko. Ale przede wszystkim chodzi o to, aby maksymalnie wykorzystać każdą kroplę. Nie rezygnuj z wydajności. Mając Volvo FH możesz wybierać z szerokiej gamy ofert, aby stworzyć idealne rozwiązanie. Nasze układy napędowe zaprojektowano z myślą o oszczędzaniu paliwa — przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej wydajności. Poza tym dla Twojego Volvo FH dostępnych jest więcej rozwiązań obniżających koszty paliwa. 

Silniki, które zdają egzamin

Wszystkie nasze silniki wysokoprężne i gazowe zostały skrupulatnie zaprojektowane pod kątem oszczędzania paliwa — bez uszczerbku dla osiągów. Zapewniają znakomite właściwości jezdne i umożliwiają jazdę na najwyższym biegu nawet na podjazdach, aby utrzymać prędkość i oszczędzać paliwo.

I-See – patrz, jak maleją Twoje rachunki za paliwo

I-See to tempomat, który poznaje Twoje trasy w celu oszczędzania paliwa. Bazując na informacjach o topografii, steruje prędkością jazdy i zmianą biegów w sposób zapewniający jak najlepszą ekonomikę paliwową. 

Więcej informacji o I-See 

Przełożenie odpowiednie do Twoich zadań

Tylna oś jest ostatnim ogniwem w wydajnym łańcuchu. Tylna oś o przełożeniu dostosowanym do specyfiki transportu długodystansowego harmonijnie współdziała z naszym silnikiem i skrzynią biegów. Rezultat? Mniejsza prędkość obrotowa silnika. Większy komfort jazdy. I lepszą ekonomikę paliwową.

Stała prędkość z I-Cruise

Inteligentny tempomat. Tempomat I-Cruise reguluje prędkość pod kątem niskiego zużycia paliwa. Zapewnia nie tylko większą wydajność, utrzymując dużą prędkość średnią, ale także większy komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Łatwe toczenie

Właściwe opony napompowane do właściwego ciśnienia oraz prawidłowa geometria ustawienia kół i osi mogą skutkować znaczącym spadkiem zużycia paliwa. Z naszych badań, prowadzonych w całej Europie, wynika, że w dwóch na każde trzy samochody ciężarowe geometria ustawienia kół i osi jest nieprawidłowa. A zatem wiele można zyskać małym kosztem.

Dynafleet – monitoruj swoją ekonomikę paliwową

Poznaj nasz system zarządzania flotą. W czasie rzeczywistym monitoruj wydajność swoich samochodów ciężarowych i kierowców oraz automatycznie generowane rankingi zużycia paliwa. Następnie porównuj rezultaty, wykrywaj trendy i wdrażaj zmiany sprzyjające oszczędzaniu paliwa.

Poznaj Dynafleet

Szkolenie kierowców – małe zmiany, duże oszczędności

Nasze szkolenie w zakresie jazdy ekonomicznej pomoże Ci wykorzystać do maksimum każdą kroplę paliwa. Stanowi jedną z części naszego większego programu szkolenia kierowców. Jego istotą jest wypróbowane, systematyczne podejście do utrwalania technik ekonomicznej jazdy w celu osiągnięcia trwałych oszczędności – jest najskuteczniejsze w połączeniu z raportami Dynafleet.

Szkolenie kierowców Volvo 

WYKORZYSTAJ MAKSYMALNIE PALIWO

Twój dealer podpowie Ci, jak najlepiej wykorzystać każdą kroplę.