Trucks

Volvo FE. Kompaktowe, ale wszechstronne

Volvo FE można dopasować praktycznie do każdego zastosowania. Dostawy miejskie, wywóz śmieci, roboty budowlane lub transport publiczny i komunalny. Oferuje dużą ładowność i możliwość przejścia na napęd elektryczny, zasilanie gazem lub wykorzystanie technologii silników wysokoprężnych. Samochód ciężarowy i zindywidualizowane usługi zostały opracowane w celu wsparcia Twojej firmy. Możesz oczekiwać większej dyspozycyjności, efektywności i rentowności. Ten samochód ciężarowy jest gotowy do pracy.

Maksymalne zwroty

Wykorzystaj maksymalnie swoją energię i paliwo

Moc dostosowana do Twoich zadań

Wszystko o układach napędowych Volvo FE

Na zewnątrz

Praca na zewnątrz samochodu ciężarowego

Kilka faktów o Volvo FE

Moc silnika: 250–350 KM
Cztery rozmiary kabiny
Elektryczność, CNG, olej napędowy
Ciągnik siodłowy lub podwozie samochodu ciężarowego
Szczegółowe informacje są zawarte w danych technicznych

Wykonane specjalnie pod kątem Twoich zadań

Podwozie stworzone do pracy

Szeroka oferta usług

Niech twoje działania przynoszą jeszcze lepsze rezultaty

Zapoznaj się z prezentacją Volvo FE w interaktywnym katalogu produktowym

Idealnie pasuje do tych segmentów transportu

Opcje kabiny Volvo FE

Najważniejsze cechy Volvo FE

Opcje zasilania

Do wyboru masz elektryczne, gazowe lub wysokoprężne układy napędowe. Możesz dostosować Volvo FE do swoich zadań i kontraktów — nawet w przypadku najbardziej rygorystycznych przepisów.

Opcje zasilania

Kabina niskowejściowa

Wsiadanie do kabiny i wysiadanie z niej jest naprawdę łatwe dzięki składanym drzwiom, a widoczność jest najlepsza z możliwych.

Kabina niskowejściowa

Ładowność

Podwozie Volvo FE jest lekkie i mocne. Można je zoptymalizować pod kątem naprawdę dużych ładowności w konfiguracji wywrotki 6×2.

Ładowność

Usługi wspierające Twoją działalność

Skonfiguruj je po swojemu. Zobacz nasze akcesoria do samochodów ciężarowych

Pobierz broszurę na temat Volvo FE

Volvo FE — często zadawane pytania

Jeśli pracujesz w środowisku miejskim i wysoko cenisz sobie zwrotność, a jednocześnie potrzebujesz dużej ładowności — przyjrzyj się Volvo FE. Jest łatwe w prowadzeniu i ma imponującą ładowność. Doskonale sprawdza się w dostawach, odbiorze odpadów i transporcie budowlanym.

Istnieje wiele możliwości wyboru. Oprócz oleju napędowego Volvo FE jest napędzane paliwami alternatywnymi, takimi jak biodiesel i HVO. Jest też napędzane gazem Volvo FE CNG, które może być zasilane biogazem i zmniejszać emisję CO2. Wreszcie, jest całkowicie elektryczne Volvo FE Electric z zerową emisją spalin, cichą pracą i zasięgiem do 300 km w typowych warunkach eksploatacji.

Zależy to od tego, jak dostosujesz podwozie i jaką jednostkę ładunkową posiadasz. Dopuszczalna masa całkowita najsolidniejszego Volvo FE z podwójną osią napędową wynosi 32 tony. W połączeniu z lekkim podwoziem i kabiną stanowi to doskonałe rozwiązanie dla kompaktowego samochodu ciężarowego o dużej ładowności.

Jak najbardziej. Jest dostępne jako dwuosiowy ciągnik przystosowany do ciągnięcia przyczep, gdy niska masa jest ważniejsza niż duża ładowność, wyższe średnie prędkości i komfort podczas noclegu.

Niskowejściowa kabina Volvo FE to doskonały wybór, gdy kierowcy często wsiadają i wysiadają – na przykład przy zbiórce odpadów i w transporcie dostawczym. Wysokość wejścia wynosi zaledwie 440 mm i dostępne są dwie wersje. Jedna z przestrzenią przejścia i maksymalnie czterema fotelami, a druga z dwoma fotelami i tunelem silnika.

Jeśli masz Volvo FE Electric i współpracujesz z Volvo Trucks, jest to łatwe. Jeśli chcesz przejść na elektryczność, możemy zaoferować Ci kompletny pakiet ze wszystkimi usługami i wsparciem, których potrzebujesz, aby przejść na elektromobilność.

Gama silników wysokoprężnych obejmuje do 350 KM i 1400 Nm, czyli dużo. A jeśli zdecydujesz się na napęd elektryczny, otrzymasz 300 KM i maksymalny moment obrotowy dostępny natychmiast.

Masz pytanie?

Odpowie na nie Twój dealer Volvo Trucks. Zadzwoń, złóż mu wizytę lub zaproś go do siebie.