Trucks

Gama Volvo Aero. Jeszcze większa.

Przedstawiamy najbardziej paliwooszczędny z naszych dotychczasowych samochodów ciężarowych. Opływowa sylwetka z wydłużonym przodem i systemem kamer monitorujących nie tylko stanowi odważny element estetyczny, ale także przyczynia się do znacznych oszczędności energii. Wieloletnie, przełomowe innowacje w zakresie wydajności, komfortu i bezpieczeństwa, wraz z szeroko zakrojonymi pracami badawczo-rozwojowymi i testami, doprowadziły nas tutaj: do nowej gamy Volvo Aero.

Nawet o 5% większa oszczędność paliwa

Nowy przedłużony przód o aerodynamicznej konstrukcji i system kamer monitorujących, a także inteligentne rozwiązania konstrukcyjne, takie jak ulepszone uszczelnienia kabiny, nowe okienko reklamowe i przedłużenie górnego fartucha bocznego, znacznie zmniejszają opór powietrza — co prowadzi do zmniejszenia zużycia paliwa przez Volvo FH Aero nawet o 5%*.

 

Dowiedz się więcej o przeprowadzonych pracach rozwojowych

Zwiększ sprawność energetyczną jeszcze bardziej

Volvo FH Aero i Volvo FH16 Aero zaprojektowano z myślą o wydajnej jeździe z dużymi prędkościami, bez względu na to, czy zastosowano elektryczny, gazowy czy wysokoprężny układ napędowy. Oprócz nowego wydłużonego przodu o aerodynamicznym kształcie i systemu kamer monitorujących, nowe hamulce tarczowe bez „ciągnięcia”, ulepszona funkcja I-See i renomowana technologia I-Save mogą jeszcze bardziej zaoszczędzić energię i zmniejszyć ślad węglowy.

I-See zapewnia dostosowanie do pokonywanych tras

I-See optymalizuje prędkość, zmianę biegów, wybieg i zatrzymania silnika na konkretnej trasie podczas jazdy z włączonym tempomatem. Ulepszona funkcja I-See uwzględnia teraz także topografię terenu, do którego zbliża się pojazd, zakręty, ronda i bieżące informacje o ruchu drogowym. To oznacza więcej możliwości korzystania z tempomatu w celu ograniczenia zużycia paliwa.

Poznaj I-See

System kamer śledzących

System kamer śledzących zawiera trzy kamery. Usunięcie lusterek poprawia widoczność bezpośrednią, ponieważ ich obudowy nie zasłaniają żadnej części pola widzenia. System kamer śledzących zapewnia także lepszą widoczność w deszczu i mgle oraz ogranicza problemy spowodowane oślepianiem przez słońce. Wszystko to poprawia wrażenia z jazdy.

Lepsza widoczność

System kamer śledzących poprawia nie tylko aerodynamikę, ale także zapewnia szerokie pole widzenia zarówno w dobrych, jak i trudnych warunkach. Tryb nocny pomaga kierowcy w ciemności, a tryb nadzoru pozwala mu obserwować otoczenie pojazdu nawet przy zaciągniętych zasłonach.

Lepsze warunki jazdy

Pokonuj długie trasy i korzystaj z komfortowych warunków w kabinie. Intuicyjny interfejs kierowcy, nowy system Infotainment i system audio zapewniają doskonałe wrażenia zarówno podczas jazdy, jak i odpoczynku. Wszystko, czego potrzebujesz, w zasięgu ręki.

Gama Volvo Aero. Jeszcze większa.

Gama Volvo Aero została zaprojektowana z myślą o oszczędzaniu energii. Oferta obejmuje różne układy napędowe i konstrukcje kabin, aby zapewnić najlepsze dopasowanie do potrzeb Twojej firmy. Do wyboru są silniki wysokoprężne, elektryczne i gazowe, a Volvo jest dostosowane do potrzeb Twojej działalności, zapewniając zarówno komfort na drodze, jak i inteligentne funkcje zwiększające produktywność.

Nie przegap żadnych ważnych wiadomości

Zarejestruj się, aby otrzymywać aktualizacje.

Ponadto wyrażam zgodę, aby firma Volvo Trucks kontaktowała się ze mną w następujących celach. W każdej chwili mogę wycofać tę zgodę

*Rzeczywiste zużycie paliwa może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak prędkość jazdy, korzystanie z tempomatu, dane techniczne pojazdu, ładunek pojazdu, faktyczna topografia, doświadczenie kierowcy, konserwacja pojazdu i warunki pogodowe.

 

Przedstawione funkcje mogą nie być standardowe lub dostępne dla wszystkich poziomów wyposażenia i opcji układu napędowego.

Zmniejsz opór powietrza na drodze

Dowiedz się więcej o naszej nowej, większej rodzinie i o możliwym wpływie aerodynamicznej konstrukcji na Twoją działalność.