Trucks

×

Zasilane gazem Volvo FH LNG do transportu długodystansowego

Volvo FH LNG to samochód ciężarowy do wymagającego transportu regionalnego i transportu długodystansowego. Jeździ i zachowuje się jak Volvo FH, które znasz jako najlepszy pojazd do przewozów długodystansowych. Jednak emituje znacznie mniej CO2 i pozwala zaoszczędzić na kosztach paliwa.

Osiągi odpowiadające Twoim potrzebom

Napędzany gazem układ napędowy wykorzystuje renomowaną technologię silnikową zastosowaną w Volvo FH. Zapewnia też takie same osiągi — ale emituje do 20% mniej CO2*. Do wyboru są dwa poziomy mocy — 420 lub 460 KM — więc nie musisz godzić się na żadne kompromisy.

Zmniejsz swoje wydatki na paliwo

Volvo FH LNG zapewnia taką samą oszczędność paliwa, jak Volvo FH z silnikiem wysokoprężnym. Jednak ponieważ LNG jest często tańszy, pojawia się znakomita możliwość ograniczenia kosztów paliwa.

Odpowiednie do zasięgu Twojego transportu

Zazwyczaj decydującym czynnikiem w pojazdów ciężarowych zasilanych gazem jest ich zasięg. Sprawność naszych silników w połączeniu z LNG zapewnia zasięg odpowiedni dla transportu regionalnego i długodystansowego. Aby zoptymalizować samochód ciężarowy pod kątem zasięgu eksploatacyjnego – nawet do 1000 km – do wyboru masz trzy różne wielkości zbiornika paliwa.

Solidna technologia

Silniki G13C w Volvo FH LNG są oparte na naszych najnowocześniejszych silnikach D13K. Sprawność silnika G13C odpowiada sprawności silnika wysokoprężnego. Możesz więc oczekiwać takich samych okresów międzyobsługowych, niezawodności i osiągów. 

* Dotyczy emisji podczas użytkowania pojazdu: w tzw. cyklu „od zbiornika do koła”. 

Korzystając z pojazdów zasilanych gazem moglibyśmy nie tylko znacząco ulżyć środowisku naturalnemu, ale także ograniczyć nasze koszty bezpośrednie i pośrednie.

Otrzymuj informacje o nowym Volvo FH LNG zasilanym gazem

Twój dealer Volvo Trucks będzie Cię informować o postępach w dziedzinie samochodów ciężarowych zasilanych gazem w Twoim kraju.