Trucks

Polska

×
Volvo FH emitujące o 20% procent mniej CO2.

Volvo FH. Ale o 20% mniej CO2

Volvo FH zasilane gazem

Samochód ciężarowy do regionalnego i długodystansowego transportu ciężkich ładunków. Jeździ i funkcjonuje tak samo, jak znane Ci Volvo FH. Ale przy mniejszym oddziaływaniu na środowisko i potencjalnie niższych kosztach paliwa. I nie trzeba iść na kompromis w kwestii właściwości jezdnych czy wydajności.

Euro 6 step D ● 420 KM/2100 Nm lub 460 KM/2300 Nm ● I-Shift ● Ciągnik lub podwozie samochodu ciężarowego ● 4×2, 6×2 lub 6×4 ● Zasięg do 1000 km

Pięć najważniejszych powodów, dla których warto wybrać Volvo FH LNG

Na rynku nie ma drugiego takiego samochodu ciężarowego. Dowiedz się, co sprawia, że jest wyjątkowy, i dlaczego stanowi znakomity wybór zarówno z perspektywy firmy, jak i środowiska.

Wyróżnij się na tle konkurencji

Czy Twoi klienci oczekują zrównoważonego transportu? W porządku. Volvo FH LNG zapewnia natychmiastowe zmniejszenie emisji CO2 o 20%*. I wcale nie musisz iść na kompromis pod względem ładowności czy wydajności. Ani konkurencyjności.

Wybierz solidne rozwiązanie

Silnik jest sercem każdego samochodu ciężarowego. Silnik gazowy bazuje na naszym nowoczesnym silniku D13K. Ale my poszliśmy w mim o krok dalej, wprowadzając innowacyjny układ zasilania gazem. Rezultat? Silnik G13C o sprawności silnika wysokoprężnego. Możesz więc oczekiwać takich samych okresów międzyobsługowych, niezawodności i osiągów.

Zmniejsz swoje wydatki na paliwo

Opracowane przez Volvo samochody ciężarowe zasilane gazem zapewniają taką samą ekonomikę paliwową, jak nasze równoważne modele spalające olej napędowy. Jednak ponieważ LNG jest często tańszy, pojawia się znakomita możliwość ograniczenia kosztów paliwa.

* Dotyczy emisji podczas użytkowania pojazdu: w tzw. cyklu „od zbiornika do koła”.

Jak to działa?

Korzystając z pojazdów zasilanych gazem na gaz moglibyśmy nie tylko znacząco ulżyć środowisku naturalnemu, ale także ograniczyć nasze koszty bezpośrednie i pośrednie.
Społeczeństwo domaga się bardziej proekologicznych paliw alternatywnych. LNG ma potencjał zarówno jako doraźne, jak i długookresowe rozwiązanie, zapewniając znacznie mniejsze oddziaływanie na klimat.

Ku zerowej emisji.

Wydajność energetyczna i paliwa alternatywne stanowią trzon naszej strategii prowadzącej do zrównoważonego transportu. Volvo FH LNG zasilane gazem zapewnia natychmiastowe zmniejszenie emisji CO2 o 20%*. A możliwość stosowania bio-LNG oznacza potencjalne jej zmniejszenie o 100%. Ten samochód ciężarowy otwiera długofalową perspektywę przechodzenia na paliwa odnawialne — ograniczając nasze uzależnienie od kopalnych surowców energetycznych.

Są to istotne kroki ku urzeczywistnieniu naszej wizji zerowej emisji CO2 oraz idei zrównoważonego transportu — korzystnych zarówno z dla środowiska naturalnego, jak i Twojej działalności. Dowiedz się więcej o naszych ambicjach dotyczących paliw alternatywnych.

* Dotyczy emisji podczas użytkowania pojazdu: w tzw. cyklu „od zbiornika do koła”.

Dowiedz się więcej o naszych ambicjach dotyczących paliw alternatywnych 

Zmniejsz swoje oddziaływanie na środowisko

Nasz kalkulator oddziaływania na środowisko pozwoli Ci sprawdzić, jak bardzo możesz ograniczyć negatywne oddziaływanie na naszą planetę dzięki naszym silnikom zasilanym LNG, utrzymując jednocześnie wydajność na poziomie silnika zasilanego olejem napędowym.

Otrzymuj informacje o nowym Volvo FH LNG zasilanym gazem

Twój dealer Volvo Trucks będzie Cię informować o postępach w dziedzinie samochodów ciężarowych zasilanych gazem w Twoim kraju.