Volvo Trucks

Polska

×

Nasza droga do zerowej emisji spalin

Volvo FE CNG

Mocne. Wydajne. Ekologiczne. Volvo FE z silnikiem gazowym – idealny wybór do wywozu odpadów i transportu dystrybucyjnego w mieście. 

Zasilanie gazem

Z zewnątrz wygląda jak zwykłe Volvo FE. Ale pod kabiną nowego Volvo FE CNG kryje się silnik Euro 6 – napędzany wyłącznie sprężonym gazem ziemnym lub sprężonym biogazem. Wykorzystuje technologię świec zapłonowych i wytwarza moc 320 KM i moment obrotowy 1356 Nm.

Pojazd jest wyposażony w automatyczną skrzynię biegów. Możesz więc oczekiwać wydajności i właściwości jezdnych identycznych, jak w przypadku konwencjonalnego Volvo FE. Ale ten konkretny model został opracowany specjalnie z myślą o jeździe na krótkich dystansach z częstymi postojami – są to warunki typowe dla miejskiego transportu dystrybucyjnego i wywozu odpadów.

Wiele miast na świecie poszukuje alternatyw dla samochodów ciężarowych zasilanych olejem napędowym. Możliwość korzystania z paliwa alternatywnego jest często warunkiem zdobycia kontraktu – zwłaszcza w sektorze zagospodarowania odpadów. Dzięki Volvo FE CNG możemy firmom operującym w warunkach miejskich oferować samochód ciężarowy charakteryzujący się znacznie zmniejszonym oddziaływaniem na środowisko naturalne.

Połącz z kabiną z niskowejściową

Połącz niskoemisyjny silnik z łatwo dostępną kabiną niskowejściową, która zwiększa bezpieczeństwo w mieście i ułatwia pracę kierowcom.

Mniej zanieczyszczeń

Proces spalania metanu jest całkowicie bezwonny. Ponadto emituje bardzo mało szkodliwych cząstek. Kiedy metan jest wydobywany z biogazu – tj. z materiału organicznego – emisje dwutlenku węgla są zmniejszone nawet o 100% * w porównaniu z samochodem ciężarowym spalającym olej napędowy.

Z kolei emisja cząstek stałych (PM) jest na tyle mała, że wystarczy zastosowanie samego katalizatora trójdrożnego. Nie ma potrzeby stosowania filtra cząstek stałych. Nie ma też czynnika AdBlue.

* Dotyczy emisji podczas użytkowania pojazdu: w tzw. cyklu „od zbiornika do koła”.

Niezawodne wydajne rozwiązanie

Silnik ma zapłon iskrowy i wymaga jedynie zastosowania pionowego lub poziomego trójdrożnego katalizatora spalin. Rozwiązanie wydajne i niezawodne.

Volvo FE CNG jest dostępny ze zbiornikami gazu 2×4 lub 2×3. Butle ze sprężonym gazem są zamontowane po obydwu strona podwozia. W optymalnych warunkach jazdy zasięg roboczy dochodzi do 400 km w przypadku lekkiego transportu dystrybucyjnego oraz do 250 km w przypadku wywozu odpadów.

Oprócz nowego silnika napędzanego gazem Volvo FE CNG jest wyposażone w automatyczną skrzynię biegów. W rezultacie zapewnia ten sam poziom wydajności i te same osiągi co zwykłe Volvo FE.

Metan jest paliwem, które w dłuższej perspektywie stanie się proekologiczną alternatywą dla oleju napędowego. Najpierw jednak różne podmioty społeczne muszą wypracować zasady i warunki umożliwiające jego upowszechnienie się.

Wypróbuj osobiście

Twój dealer Volvo Trucks chętnie przedstawi Ci korzyści i cechy Volvo FE CNG.