Trucks

Volvo FE CNG. Zasilanie gazem w dążeniu do zerowej emisji spalin

Mocne i wydajne z niską emisją spalin. Volvo FE CNG z silnikiem na gaz jest idealne do transportu odpadów i dostaw oraz innych zadań, w sytuacjach, gdy niski poziom hałasu i mniejszy wpływ na środowisko są cechami konkurencyjnymi.

Łatwa w użyciu

Volvo FE CNG wygląda jak zwykłe Volvo FE, ale jest wyposażone w silnik zasilany wyłącznie sprężonym gazem ziemnym lub sprężonym biogazem. Wykorzystuje technologię świec zapłonowych i wytwarza moc 320 KM i moment obrotowy 1356 Nm. Pojazd jest wyposażony w automatyczną skrzynię biegów. Możesz więc oczekiwać wydajności i właściwości jezdnych identycznych, jak w przypadku Volvo FE z silnikiem wysokoprężnym.

Mniej zanieczyszczeń

Spalanie gazu ziemnego lub biogazu jest całkowicie bezwonne. Ponadto emituje bardzo mało szkodliwych cząstek. Jeśli jest zasilane biogazem, emisje CO₂ „od zbiornika do koła” są nawet o 100% mniejsze w porównaniu z pojazdem zasilanym olejem napędowym. Niezwykle niska zawartość cząstek w spalinach sprawia, że do ich oczyszczania wystarczy katalizator trójdrożny.

Niezawodne rozwiązanie

Silnik ma zapłon iskrowy i wymaga jedynie zastosowania trójdrożnego katalizatora spalin. Brak SCR, EGR lub AdBlue. Wybierz między zbiornikami gazu 2×4 lub 2×3 zamontowanymi po obu stronach podwozia. Zasięg działania wynosi do 400 km w przypadku lekkich transportów dostawczych i do 250 km w przypadku odbioru odpadów.

Wiele miast na świecie poszukuje alternatyw dla samochodów ciężarowych zasilanych olejem napędowym. Możliwość korzystania z paliwa alternatywnego jest często warunkiem zdobycia kontraktu – zwłaszcza w sektorze zagospodarowania odpadów. Dzięki Volvo FE CNG możemy firmom operującym w warunkach miejskich oferować samochód ciężarowy charakteryzujący się znacznie zmniejszonym oddziaływaniem na środowisko naturalne.

Połącz z kabiną z niskowejściową

Połącz niskoemisyjny układ napędowy z łatwo dostępną kabiną niskowejściową, która zwiększa bezpieczeństwo w mieście i ułatwia pracę kierowcom.

Poznaj kabinę niskowejściową

Jakie jest Twoje oddziaływanie na środowisko?

Nasz kalkulator pozwala poznać pełny wpływ samochodu ciężarowego na środowisko.

Odkryj moc gazu

Skontaktuj się z nami, aby znaleźć rozwiązanie zasilane gazem, które Ci odpowiada.