Trucks

Więcej informacji na temat oferty w tym segmencie zawiera interaktywny katalog dotyczący segmentu 

Kiedy wszystkie wartości są ekstremalne

Transport ponadnormatywny

Zajmowanie się transportem ponadnormatywnym oznacza, że musisz przekroczyć poziom zwykłych zadań i robić to, czego nie potrafi nikt inny. Jesteś ekspertem, a Twoje wyzwania są szczególne. Nasze rozwiązania dają pewność, że zawsze masz pełną kontrolę, niezależnie od tego, czy powoli cofasz, czy szybko pokonujesz trasę. Możesz otrzymać pojazd, który z łatwością ruszy z miejsca z zestawem drogowym o masie do 325 ton. 

Volvo FH16

Ogromna moc i komfort

 

Najważniejsze informacje o produkcie

Moc: 550–750 KM.

Przestronne i komfortowe kabiny w pięciu rozmiarach. Zoptymalizowany pod kątem długich dystansów. Elastyczne konfiguracje podwozia do zabudowy.

 

Opcje paliwowe

Olej napędowy, HVO.

 

Kluczowe cechy

I-Shift z biegami pełzającymi. I-Shift dla najcięższych zastosowań. Multiplikator biegów wstecznych. Silnik 750 KM. Wysoka DMC, 325 ton.

Volvo FH

Najwyższy komfort i wydajność

 

Najważniejsze informacje o produkcie

Moc: 420–540 KM.

Przestronne i komfortowe kabiny w pięciu rozmiarach. Zoptymalizowany pod kątem długich dystansów.

Elastyczne konfiguracje podwozia do zabudowy.

 

Opcje paliwowe

olej napędowy, LNG, biodiesel, HVO.

 

Kluczowe cechy

Aktywny Układ Kierowniczy Volvo z ustawieniami osobistymi i funkcją wspomagania stabilności. I-Shift z biegami pełzającymi. Multiplikator biegów wstecznych. Podnośnik Osi Tandem. Wzmocniony zderzak.

Cechy Volvo Trucks przydatne w Twojej działalności

Poznaj rozwiązania, które ułatwią Ci życie i usprawnią działalność.

I-Shift z ultraniskim biegiem pełzającym 
Zapewnij sobie możliwość ruszania z miejsca zestawem drogowym o masie do 325 ton — i pełną kontrolę mocy przy naprawdę niskich prędkościach. Nie musisz rezygnować ani z oszczędności paliwa, ani z możliwości łatwego ruszania z miejsca. 

Do 750 koni mechanicznych, oswojonych i przyjaznych 
Volvo to gwarancja potrzebnej mocy w zasięgu ręki. Kiedy siedzisz za kierownicą Volvo FH16, masz do dyspozycji do 750 KM i moment obrotowy 3550 Nm. 

38-tonowa oś zespolona 
Odporne rozwiązanie zwiększające ładowność. Wzmocniona oś zespolona z łatwością wytrzyma obciążenie do 38 ton.

Nacisk na osie i kontrola trakcji 
Interfejs kierowcy umożliwia szczegółową kontrolę nacisku na każdą oś i wszystkich mechanizmów różnicowych. Wystarczy obrócić pokrętło w prawo, aby zwiększyć własności trakcyjne.

Bezpieczny zjazd ze wzniesienia z użyciem hamulca stabilizacyjnego 
W pełni załadowany samochód ciężarowy z przyczepą zjeżdża ze wzniesienia. Hamulec stabilizacyjny uruchamia hamulce kół przyczepy, aby „wyprostować” zestaw drogowy i nie dopuścić do jego złożenia się. 

Solidny pas przedni 
Solidny pas przedni zaprojektowano pod kątem pracy w najtrudniejszym terenie, dlatego wyposażono go w wytrzymały zderzak i osłonę dolną chroniącą reflektory i komponenty silnika. Jazda po kamieniach i żwirze nie będzie dla Ciebie przeszkodą. 

Widoczność
Duże okna i dobrze zaprojektowane lusterka zapewniają doskonałą widoczność. Możesz też zamontować do ośmiu kamer wyświetlających obrazy na wyświetlaczu dodatkowym. Będziesz mieć kontrolę nad wszystkim.

Zaczep do holowania
Pchaj lub ciągnij ekstremalne obciążenia, korzystając z wbudowanego w pas przedni haka holowniczego. Doskonale się sprawdza, jeśli musisz połączyć kilka samochodów ciężarowych w jednym zestawie drogowym.

Wszechstronne możliwości hamowania
Nasze hamulce dodatkowe zapewniają kontrolę w każdej sytuacji. Zwalniacz umożliwia stabilne, długotrwałe hamowanie przy wyższych prędkościach. Z kolei Hamulec Silnikowy Volvo w połączeniu z przekładnią I-Shift z biegami pełzającymi zaspokoi Twoje potrzeby przy naprawdę niskich prędkościach.

To co lubisz, czyli Aktywny Układ Kierowniczy Volvo 
Szukasz doskonałej stabilności i kontroli przy wszystkich prędkościach, a przy tym mniejszego obciążenia ramion podczas przewożenia ekstremalnych ładunków? Zainteresuj się Aktywnym Układem Kierowniczym Volvo. 

Przestronne kabiny
We wszystkich naszych kabinach jest mnóstwo miejsca dla Ciebie i Twoich rzeczy. W kabinie Globetrotter XL o wysokości wewnątrz 220 cm można się z łatwością wyprostować, a to sprawia, że życie w trasie staje się wyjątkowo komfortowe. Jeśli to za mało, mamy jeszcze bardziej przestronną kabinę — Globetrotter XXL. 

Złoty Kontrakt Serwisowy Volvo 
Najlepszym sposobem zapewnienia dyspozycyjności pojazdu jest Złoty Kontrakt Serwisowy Volvo obejmujący obsługę zapobiegawczą i naprawy samochodu ciężarowego za stałą miesięczną opłatą. Twój samochód ciężarowy komunikuje się zdalnie z serwisem, aby wszystkie wizyty były maksymalnie efektywne. Twój samochód ciężarowy jest zawsze w znakomitej kondycji, a Ty masz pełną kontrolę nad kosztami. W przypadku zróżnicowanych przebiegów wybierz Kontrakt Serwisowy Flexi-Gold zapewniający taką samą ochronę, ale przy opłatach dostosowanych do rytmu Twojej działalności.

Klient referencyjny

W takich warunkach wspaniale jest móc polegać na układzie kierowniczym i automatycznym systemie zmiany biegów w samochodzie ciężarowym. Zyskujesz poczucie bezpieczeństwa, więc możesz bez obaw skupić się na jeździe.

Zaczynasz działalność w branży transportu ponadnormatywnego?

Porozmawiaj z lokalnym dealerem Volvo Trucks, aby znaleźć rozwiązanie najlepiej odpowiadające Twoim potrzebom związanym z transportem.