Trucks

Więcej informacji na temat oferty w tym segmencie zawiera interaktywny katalog dotyczący segmentu

Gdziekolwiek zaprowadzi Cię praca

TRANSPORT W BRANŻY LEŚNICTWA I PRODUKCJI DREWNA

Ciasne przestrzenie, minimalny prześwit, słabej jakości nawierzchnie dróg i wymagające nachylenia — znasz to wszystko. Transportowanie drewna, zrębków i produktów leśnych wymaga umiejętności i precyzji zarówno od Ciebie, jak i Twojego sprzętu. Oferujemy rozwiązania, które pomogą Ci wykonać więcej pracy w krótszym czasie oraz niezawodne rozwiązania stworzone z myślą o pracy w trudnych warunkach.

Volvo FH16

Doskonały komfort i ogromna moc

 

Najważniejsze informacje o produkcie

Moc: 550–750 KM.

Przestronne i komfortowe kabiny w pięciu rozmiarach. Zoptymalizowany pod kątem ciężkich ładunków i długich dystansów. Elastyczne konfiguracje podwozia do zabudowy.

 

Opcje paliwowe

Olej napędowy, HVO.

 

Kluczowe cechy

Aktywny Układ Kierowniczy Volvo z ustawieniami osobistymi i funkcją wspomagania stabilności. I-Shift z biegami pełzającymi. Multiplikator biegów wstecznych. Podnośnik Osi Tandem. Wzmocniony zderzak.

Volvo FH

Najwyższy komfort i wydajność

 

Najważniejsze informacje o produkcie

Moc: 420–540 KM.

Przestronne i komfortowe kabiny w pięciu rozmiarach. Zoptymalizowany pod kątem długich dystansów.

Elastyczne konfiguracje podwozia do zabudowy.

 

Opcje paliwowe

olej napędowy, LNG, biodiesel, HVO.

 

Kluczowe cechy

Aktywny Układ Kierowniczy Volvo z ustawieniami osobistymi i funkcją wspomagania stabilności. I-Shift z biegami pełzającymi. Multiplikator biegów wstecznych. Podnośnik Osi Tandem. Wzmocniony zderzak.

Volvo FMX

Zbudowane z myślą o pracy w trudnych warunkach

 

Najważniejsze informacje o produkcie

Moc: 330–540 KM.

Bezpieczne i komfortowe kabiny w sześciu rozmiarach. Zoptymalizowany pod kątem wysokiej ładowności w trudnych warunkach. Elastyczne konfiguracje podwozia do zabudowy.

 

Opcje paliwowe

olej napędowy, biodiesel, HVO.

 

Kluczowe cechy

I-Shift z ultraniskim biegiem pełzającym. Podnośnik Osi Tandem.

Cechy Volvo Trucks przydatne w Twojej działalności

Poznaj rozwiązania, które ułatwią Ci życie i usprawnią działalność.

Do 750 koni mechanicznych, oswojonych i przyjaznych
Volvo to gwarancja potrzebnej mocy w zasięgu ręki. Kiedy siedzisz za kierownicą Volvo FH16, masz do dyspozycji do 750 KM i moment obrotowy 3550 Nm. W każdej chwili możesz skorzystać z zapasu mocy, co sprawia, że prowadzenie Volvo FH16 jest łatwe.

I-Shift z biegami pełzającymi
Ruszaj z miejsca bez problemów nawet z pełnym obciążeniem i korzystaj z pełnej kontroli mocy przy naprawdę niskich prędkościach. Dzięki skrzyni biegów I-Shift z biegami pełzającymi nie musisz rezygnować ani z oszczędności paliwa, ani z możliwości łatwego ruszania z miejsca.

Bezpieczny zjazd ze wzniesienia z użyciem hamulca stabilizacyjnego
W pełni załadowany samochód ciężarowy z przyczepą zjeżdża ze wzniesienia. Hamulec stabilizacyjny uruchamia hamulce kół przyczepy, aby „wyprostować” zestaw drogowy i nie dopuścić do jego złożenia się.

Kontrola trakcji
Interfejs kierowcy pozwala szczegółowo kontrolować nacisk na każdą oś, funkcję dociążenia osi i wszystkie mechanizmy różnicowe. Aby zwiększyć przyczepność, wystarczy obrócić w prawo element sterujący na panelu sterowania trakcją.

Optymalizacja za pomocą I-See
Funkcja I-See wykorzystuje dane topograficzne do zoptymalizowania prędkości i zmian biegów na trasach, aby obniżyć zużycie paliwa.

Wzmocniony zderzak
Solidny pas przedni ze wzmocnionym zderzakiem i dolna osłona gwarantują dobrą ochronę ważnych elementów i umożliwiają jazdę nawet w najtrudniejszych warunkach.

To co lubisz, czyli Aktywny Układ Kierowniczy Volvo
Szukasz doskonałej stabilności i kontroli przy wszystkich prędkościach, a przy tym mniejszego obciążenia ramion? Zainteresuj się Aktywnym Układem Kierowniczym Volvo.

Kierowanie z zewnątrz
Aktywny Układ Kierowniczy Volvo umożliwia także zdalne sterowanie. Możesz więc kierować samochodem ciężarowym, nie siedząc w fotelu kierowcy.

Komfortowe kabiny
Wszystkie nasze kabiny zapewniają wysoki poziom komfortu, wyciszenie i mnóstwo miejsca. Dla Ciebie i na Twoje rzeczy.

Zwrotność
Ułatwiliśmy jazdę długimi, wieloosiowymi zestawami drogowymi. Osie wleczona i pchana mają duże kąty skrętu, a podnośnik osi zespolonej sprawia, że jazda samochodem ciężarowym z podwójną osią napędową przypomina jazdę samochodem z jedną osią.

Widoczność
Duże okna i dobrze zaprojektowane lusterka zapewniają doskonałą widoczność. Możesz też zamontować do ośmiu kamer wyświetlających obrazy na wyświetlaczu dodatkowym. Będziesz mieć kontrolę nad wszystkim.

W razie potrzeby napęd na przednie koła
Funkcja automatycznej kontroli trakcji załącza napęd na przednią oś, kiedy go potrzebujesz, i wyłącza, jeśli jest niepotrzebny.

Miejsce pod żuraw
Wybierz jedną z naszych kabin sypialnych z obniżonym dachem i zrób na nim miejsce na żuraw.

Zapewnienie dyspozycyjności za pomocą Złotego Kontraktu Serwisowego Volvo
Najlepszym sposobem zapewnienia dyspozycyjności pojazdu jest Złoty Kontrakt Serwisowy Volvo obejmujący obsługę zapobiegawczą i naprawy samochodu ciężarowego za stałą miesięczną opłatą. Twój samochód ciężarowy komunikuje się zdalnie z serwisem, aby wszystkie wizyty były maksymalnie efektywne. Twój samochód ciężarowy jest zawsze w znakomitej kondycji, a Ty masz pełną kontrolę nad kosztami. W przypadku zróżnicowanych przebiegów wybierz Kontrakt Serwisowy Flexi-Gold zapewniający taką samą ochronę, ale przy opłatach dostosowanych do rytmu Twojej działalności.

Klient referencyjny

Musimy bezustannie zwracać uwagę na zużycie paliwa i je optymalizować, ponieważ zawsze jeździmy z pełnym obciążeniem.

Twój maszyna już czeka

Porozmawiaj z lokalnym dealerem Volvo Trucks, aby znaleźć rozwiązanie najlepiej odpowiadające Twoim potrzebom związanym z transportem w branży leśnictwa i produkcji drewna.