Trucks

Więcej informacji na temat oferty w tym segmencie zawiera interaktywny katalog dotyczący segmentu

Maksymalne wykorzystanie każdej trasy

Transport produktów chemicznych i naftowych

Jesteś ekspertem — wszyscy polegają na Twoich decyzjach i umiejętnościach. Jako wykwalifikowany kierowca wiesz, że odpowiedni sprzęt ułatwia zarządzanie ryzykiem i zachowanie produktywności. Oferujemy rozwiązania transportowe, które spełniają surowe wymagania i pozwalają je zrealizować w każdej sytuacji. Możemy zaoferować samochody ciężarowe, które są lekkie i szybkie, a jednocześnie bezpieczne i niezawodne.

Volvo FM

Przestronne kabiny, do których łatwo się wsiada

 

Najważniejsze informacje o produkcie

Moc: 330–500 KM.

Bezpieczne i komfortowe kabiny w sześciu rozmiarach. Zoptymalizowany pod kątem niskiej masy i efektywności. Elastyczne konfiguracje podwozia do zabudowy.

 

Opcje paliwowe

olej napędowy, LNG, biodiesel, HVO.

 

Kluczowe cechy

Układ Stabilizacji Toru Jazdy (ESC). Aktywny Układ Kierowniczy Volvo z ustawieniami osobistymi i funkcją wspomagania stabilności. Układ Ostrzegający o Niebezpieczeństwie Kolizji z pojazdem z przodu i funkcją Hamowanie Awaryjne. Lekkie elementy podwozia.

Volvo FH

Doskonały komfort

 

Najważniejsze informacje o produkcie

Moc: 420–540 KM.

Przestronne i komfortowe kabiny w pięciu rozmiarach. Zoptymalizowany pod kątem szybkiego tempa na długich dystansach. Elastyczne konfiguracje podwozia do zabudowy.

 

Opcje paliwowe

olej napędowy, LNG, biodiesel, HVO.

 

Kluczowe cechy

Układ Stabilizacji Toru Jazdy (ESC). Aktywny Układ Kierowniczy Volvo z ustawieniami osobistymi i funkcją wspomagania stabilności. Układ Ostrzegający o Niebezpieczeństwie Kolizji z pojazdem z przodu i funkcją Hamowanie Awaryjne. Lekkie elementy podwozia.

Cechy Volvo Trucks przydatne w Twojej działalności

Poznaj rozwiązania, które ułatwią Ci życie i usprawnią działalność.

Lekki pojazd o większej ładowności 
Możemy budować samochody ciężarowe o bardzo niskiej masie podwozia, przeznaczone do transportu produktów chemicznych, naftowych i masowych. Dzięki temu możliwe jest zwiększenie ładowności.

Dynafleet
Usługi Dynafleet ułatwiają monitorowanie wydajności samochodów ciężarowych, a także efektywności i bezpieczeństwa kierowców. Możesz błyskawicznie tworzyć raporty obejmujące wiele różnych parametrów – i odkryć dlaczego dany kierowca zużywa więcej paliwa niż inny. Szybka i dokładna usługa pozwala wskazać możliwości obniżenia kosztów paliwa i wpływu na środowisko, a także zwiększenia bezpieczeństwa.

I-Shift Dual Clutch 
Skrzynia biegów I-Shift Dual Clutch zapewnia płynne i dynamiczne przyspieszenie. Doskonałe rozwiązanie w przypadku płynnych ładunków. 

To co lubisz, czyli Aktywny Układ Kierowniczy Volvo 
Szukasz doskonałej stabilności i kontroli przy wszystkich prędkościach, a przy tym mniejszego obciążenia ramion? Zainteresuj się Aktywnym Układem Kierowniczym Volvo. 

Właściwości jezdne i wsparcie 
Nasze samochody ciężarowe zawsze zapewniają kierowcom znakomite możliwości jezdne i kontrolę. Zawsze też masz zapewnione najlepsze wsparcie na rynku. Elektroniczny System Stabilizacji Toru Jazdy pojazdu pomaga utrzymać kurs bez poślizgu. Aktywny Układ Kierowniczy Volvo z Układem Monitorowania Pasa Ruchu wykrywa i koryguje niezamierzone zjazdy na inny pas ruchu. Z kolei Układ Ostrzegający o Niebezpieczeństwie Kolizji z funkcją Hamowania Awaryjnego gwarantuje zatrzymanie pojazdu, jeśli znajdziesz się za blisko samochodu przed Tobą. To tylko kilka przykładów. Jest ich więcej, więc porozmawiaj z dealerem.

Widoczność
Nasze kabiny zapewniają doskonałą widoczność dzięki dużym oknom i dobrze zaprojektowanym lusterkom. Oprócz tego możesz zainstalować do ośmiu kamer — jedną z nich jest kamera narożna po stronie pasażera umieszczona w lusterku wstecznym.

Optymalizacja za pomocą I-See
Funkcja I-See wykorzystuje dane topograficzne do zoptymalizowania prędkości i zmian biegów na trasach, aby obniżyć zużycie paliwa.

Samochody ciężarowe zasilane gazem 
Nasze samochody ciężarowe zasilane gazem korzystają ze skroplonego gazu ziemnego (Liquefied Natural Gas, LNG), co natychmiast ogranicza emisję CO2 bez uszczerbku dla wydajności.

Bezpieczny zjazd ze wzniesienia z użyciem hamulca stabilizacyjnego
W pełni załadowany samochód ciężarowy z przyczepą zjeżdża ze wzniesienia. Hamulec stabilizacyjny uruchamia hamulce kół przyczepy, aby „wyprostować” zestaw drogowy i nie dopuścić do jego złożenia się.

Złoty Kontrakt Serwisowy Volvo 
Najlepszym sposobem zapewnienia dyspozycyjności pojazdu jest Złoty Kontrakt Serwisowy Volvo obejmujący obsługę zapobiegawczą i naprawy samochodu ciężarowego za stałą miesięczną opłatą. Twój samochód ciężarowy komunikuje się zdalnie z serwisem, aby wszystkie wizyty były maksymalnie efektywne. Twój samochód ciężarowy jest zawsze w znakomitej kondycji, a Ty masz pełną kontrolę nad kosztami. W przypadku zróżnicowanych przebiegów wybierz Kontrakt Serwisowy Flexi-Gold zapewniający taką samą ochronę, ale przy opłatach dostosowanych do rytmu Twojej działalności.

Klient referencyjny

Ponieważ intensywnie użytkujemy nasze samochody ciężarowe — nawet przez 7500 godzin rocznie — ważna jest ich mała masa własna.

Znajdź odpowiednią formułę

Porozmawiaj z lokalnym dealerem Volvo Trucks, aby znaleźć rozwiązanie najlepiej odpowiadające Twoim potrzebom związanym z transportem produktów chemicznych i naftowych.