Trucks

Jak technologia wpływa na poprawę efektywności jazdy

Jose Talamantes Pavon
2022-06-20
4 min
Technologia i innowacyjność Driver’s World
Author
Jose Talamantes Pavon
Service Owner Fuel & Advisory Services

Łączność i analiza danych stwarzają nowe możliwości w doskonaleniu i instruktażu kierowców. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem-kierowcą, czy menedżerem floty, może to poprawić zużycie paliwa, dyspozycyjność i bezpieczeństwo. 
 

Na zużycie paliwa przez samochód ciężarowy wpływa wiele czynników – wiele z nich pozostaje poza kontrolą kierowcy. Technika jazdy ma jednak znaczenie, a wszelkie inwestycje w rozwój i szkolenie kierowców prawdopodobnie zwrócą się dzięki niższemu zużyciu paliwa, mniejszej liczbie wypadków i mniejszemu zużyciu podzespołów.
 

Nowe technologie sprzyjają doskonaleniu kierowców

W przypadku doskonalenia zawodowego kierowców wyzwaniem jest wskazanie konkretnych umiejętności, które można poprawić. Łączność i analiza danych ułatwiają identyfikację tych potencjalnych usprawnień, dając firmom i kierowcom możliwość odpowiedniego dostosowania szkoleń.


Współczesne samochody ciężarowe generują podczas każdego przejazdu ogromne ilości danych, które coraz częściej mogą być źródłem użytecznych informacji. Na przykład, czy istnieje określona trasa lub odcinek drogi, na którym zużycie paliwa jest zawsze wyższe? Czy w pewnych sytuacjach ostre hamowanie jest częstsze?


Niezależnie od tego, czy są to początkujący, czy doświadczeni kierowcy, odpowiedni rodzaj szkolenia wraz z łącznością i analizą danych może pomóc każdemu z nich w doskonaleniu techniki i wpływania na działalność firmy.

Z naszego podręcznika poświęconego roli nowych technologii w ułatwianiu poprawy efektywności jazdy możesz się dowiedzieć:

● Jak kierowcy i technologia mogą współpracować, aby zapobiegać wypadkom

●  Jak usługi sieciowe i dobra technika jazdy ograniczają zużycie paliwa i emisje CO2

● Jak w praktyce zastosować cyfrowe usługi instruktażu kierowców?

●  Jak sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe stymulują rozwój przyszłych usług instruktażu kierowców

Podręcznik: Jak technologia wpływa na poprawę efektywności jazdy