Trucks

Volvo FH z I-Save staje się jeszcze bardziej wydajne, oszczędność wynosi nawet do 10 procent.

Obecnie wprowadzane na rynek Volvo FH z I-Save to wersja o jeszcze lepszej ekonomice paliwowej. Może obniżyć koszty paliwa nawet o dziesięć procent. Jest to wynik istotnie lepszy (o trzy punkty procentowe) niż w przypadku poprzedniej generacji.
Volvo FH z I-Save staje się jeszcze bardziej wydajne, oszczędność wynosi nawet do 10 procent.
Możliwość znacznego obniżenia kosztów paliwa przez Volvo FH z I-Save w porównaniu z samochodem ciężarowym z I-Save wyposażonym w konwencjonalny 13-litrowy silnik Volvo została potwierdzona niezależnymi testami oraz doświadczeniami użytkowników.

Przypomnijmy, „Zmniejszenie zużycia paliwa, a co za tym idzie zmniejszenie emisji CO2, ma kluczowe znaczenie dla wszystkich firm transportowych, zwłaszcza zajmujących się transportem długodystansowym. Dzięki nowemu Volvo FH z I-Save dajemy przewoźnikom jeszcze większe możliwości zmniejszenia kosztów operacyjnych i wpływu na środowisko” — mówi Jessica Sandström, wiceprezes ds. zarządzania produktem w Volvo Trucks. 

Nowe Volvo FH z I-Save wchodzi w skład nowej europejskiej oferty Volvo Trucks wprowadzonej tej wiosny. I-Save zawiera wiele rozwiązań oszczędzających paliwo, z których najważniejszy jest silnik Volvo D13TC. 13-litrowy silnik z technologią Turbo Compound, wprowadzony na rynek na początku 2019 r., jest silnikiem Volvo zapewniającym najlepszą jak dotąd ekonomikę paliwową. 

Wraz z wprowadzeniem na rynek pierwszej generacji Volvo FH z I-Save w 2019 r. Volvo Trucks pokazało, że to rozwiązanie może obniżyć koszty paliwa — oleju napędowego i AdBlue — nawet o siedem procent w porównaniu z samochodem ciężarowym bez I-Save wyposażonym w tradycyjny 13-litrowy silnik Volvo. Te parametry zostały potwierdzone przez niezależne testy, a także doświadczenia Klientów. 

„Połączenie niskiego zużycia paliwa, niskiego poziomu hałasu i dobrych właściwości jezdnych spotkało się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Wielu przewoźników postrzega Volvo FH z I-Save jako narzędzie pomagające zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych” — mówi Jessica Sandström. 

Dzięki nowej generacji Volvo FH z I-Save twórcy produktów Volvo Trucks jeszcze bardziej zmniejszyli zużycie paliwa. Dzięki aktualizacjom oprogramowania opartym na analizie danych użytkownika równowaga między zużyciem paliwa, a właściwościami jezdnymi została poprawiona i zoptymalizowana, co przekłada się na dalsze ograniczenie zużycia paliwa w przypadku jazdy w trybie Eco. 

Oprócz udoskonalenia w postaci I-Save, nowe Volvo FH ma bardziej aerodynamiczną sylwetkę. Aby zaoszczędzić jeszcze więcej paliwa, technologię I-See wyposażono w nową funkcję, która pozwala pojazdowi wykryć, kiedy można lekko zwiększyć prędkość silnika, a następnie włączyć funkcję wolnego koła, nawet na drogach, które pozornie wyglądają na płaskie.

„Ten wynik oznacza, że wybierając nowe Volvo FH z I-Save, przewoźnicy mogą zmniejszyć zużycie paliwa nawet o dziesięć procent w porównaniu ze poprzednią generacją Volvo FH wyposażoną w nasz 13-litrowy silnik zgodny z normą Euro 6 step D*. W praktyce można osiągnąć jeszcze większe oszczędności, ponieważ większość Klientów kupujących nowe Volvo FH z I-Save korzystała wcześniej ze starszych samochodów ciężarowych wykazujących większe zużycie paliwa” — wyjaśnia Jessica Sandström. 

Oszczędność paliwa i wyjątkowe właściwości jezdne

Nowe Volvo FH z I-Save to duży krok naprzód nie tylko pod względem oszczędności paliwa. Zoptymalizowany moment obrotowy w szerokim zakresie prędkości silnika zapewnia płynną jazdę i moc potrzebną do utrzymania wysokiej i stałej średniej prędkości, nawet w trudnym terenie.

„Dzięki nam ekonomiczna jazda nawet w górzystym terenie jest łatwiejsza i bardziej komfortowa. Z kolei najwyższej klasy kabina w nowym Volvo FH umożliwia kierowcom pracę z optymalną wydajnością w ciągu całej zmiany” — podsumowuje Jessica. 

Obejrzyj Volvo FH z I-Save podczas testów zużycia paliwa przeprowadzanych przez niemieckiego dziennikarza branży motoryzacyjnej na trasie testowej Green Truck Award na północ od Monachium (j. angielski).

Fakty: nowe Volvo FH z I-Save 

• Nowe Volvo FH z I-Save będzie można zamawiać na rynkach europejskich od września 2020 roku.

• 13-litrowy silnik Volvo z technologią Turbo Compound (Volvo D13TC) o mocy 460 KM (2600 Nm) lub 500 KM (2800 Nm).

• Oparta na mapach funkcja I-See — informacje o planowanej trasie pozwalają wykorzystać energię kinetyczną samochodu ciężarowego .

• System zmiany biegów I-Shift z oprogramowaniem zoptymalizowanym pod kątem przejazdów długodystansowych (tryb Eco).

• Tempomat I-Cruise z funkcją I-Roll, który dostosowuje prędkość, aby ograniczyć zużycie paliwa.

• Nowa, paliwooszczędna oś tylna.

• Funkcja automatycznego wyłączania silnika na biegu jałowym.

• Pompa wspomagania układu kierowniczego o zmiennym wydatku.

• Pełny pakiet spoilerów.

 *Różnicę w zużyciu paliwa oblicza się, porównując koszty oleju napędowego i AdBlue dla I-Save: w przypadku silnika D13TC Euro 6 step D z pakietem paliwowym dla transportu długodystansowego z kosztami w przypadku silnika D13 eSCR Euro 6 step D bez pakietu paliwowego dla transportu długodystansowego. Rzeczywiste zużycie paliwa różni się w zależności od wielu czynników, takich jak doświadczenie kierowcy, korzystanie z tempomatu, dane techniczne pojazdu, ładunek pojazdu, faktyczna topografia, konserwacja pojazdu i aktualne warunki pogodowe.

Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości

Powiązane komunikaty prasowe:

2020-02-27: Volvo Trucks wprowadza na rynek nowe Volvo FH — kolejną generację samochodów ciężarowych zaprojektowanych z myślą o kierowcy

2019-03-07: Nowy Volvo FH z technologią I-Save zmniejsza koszty paliwa nawet o 7%

Kontakt:

Aleksandra Pytlińska
E-mail: aleksandra.pytlinska@volvo.com
Tel: +48 571 301 760 

 

Volvo Trucks dostarcza kompletne rozwiązania transportowe dla wymagających klientów profesjonalnych, oferując pełną gamę samochodów ciężarowych o średniej i dużej ładowności. Obsługa klienta odbywa się za pośrednictwem globalnej sieci dealerów obejmującej 2200 punktów serwisowych w około 130 krajach. Samochody ciężarowe Volvo są produkowane w 12 krajach na całym świecie. W 2023 roku na całym świecie dostarczono około 145 000 samochodów ciężarowych Volvo. Volvo Trucks jest częścią Volvo Group, jednego z wiodących na świecie producentów samochodów ciężarowych, autobusów, sprzętu budowlanego oraz silników morskich i przemysłowych. Grupa dostarcza również kompletne rozwiązania w zakresie finansowania i serwisu. Praca Volvo Trucks opiera się na podstawowych wartościach, takich jak jakość, bezpieczeństwo i troska o środowisko.