Trucks

Edycja Specjalna na 25-lecie Volvo FH — hołd dla ikony

Chcąc uczcić wprowadzenie na rynek Volvo FH w 1993 r., ćwierć wieku temu, Volvo Trucks prezentuje specjalną edycję na 25-lecie Volvo FH. Pojazd ten, dostępny zarówno jako Volvo FH, jak i Volvo FH16, wyróżnia indywidualną stylizacją elementów zewnętrznych i wnętrza, doskonałym komfortem oraz najnowocześniejszym wypsażeniem.
Edycja Specjalna na 25-lecie Volvo FH

Volvo FH to jeden z najbardziej popularnych samochodów ciężarowych w historii, który sprzedał się w blisko milionie egzemplarzy, kształtując życie milionów kierowców na całym świecie. Dlatego też limitowana wersja Volvo FH na 25-lecie jest hołdem nie tyko dla samego pojazdu, ale także dla wszystkich klientów i kierowców, którzy przez minione 25 lat użytkowali ten kultowy model.

- Volvo FH stanowi wzorcowy przykład podejścia ukierunkowanego na klienta i jest pojazdem, który przez ćwierć wieku wyznaczał coraz nowsze standardy. Ten wspaniały samochód ciężarowy jest więc hołdem dla pierwszych 25 lat swojej historii i jednocześnie punktem początkowym na naszej dalszej, pełnej sukcesów drodze, którą pokonujemy wspólnie z klientami i kierowcami - mówi Claes Nilsson, prezes Volvo Trucks.

- Volvo FH pierwszej generacji wywarło ogromny wpływ na Volvo Trucks i całą branżę samochodów ciężarowych. Stało się kamieniem milowym, całkowicie zmieniając sposób postrzegania nowoczesnego samochodu ciężarowego. Praca przy projektowaniu tej specjalnej edycji była dla mnie prawdziwym zaszczytem - mówi Nigel Atterbury, starszy projektant w Volvo Trucks.

Pod względem wyglądu zewnętrznego ten jubileuszowy model można opisać jako: współczesny z dodatkami w stylu retro. Srebrno-szare i pomarańczowe pasy ozdobne przywodzą na myśl początek historii pojazdu, układając się w kształt liczby 25 oznaczającej aktualny jego jubileusz. Obecny w nich efekt trójwymiarowości i cieniowanie odzwierciedla trendy wzornicze panujące na początku lat dziewięćdziesiątych ub. wieku, wyraźnie nawiązując do stylu retro. Jubileuszowe pojazdy są dostępne w dwóch kolorach: ciemniejszym odcieniu zimnej szarości (Mammoth Tree Metallic) oraz lśniącej czerwieni (Crimson Pearl), stanowiącej współczesne nawiązanie do oryginalnego czerwonego koloru kabiny z 1993 r.

Po otwarciu drzwi kierowcy ukazuje się najwyższej klasy, luksusowe wnętrze kabiny. Jako że bezpieczeństwo zawsze było kluczową cechą Volvo FH, nowy model manifestuje je za pośrednictwem wszechobecnych pomarańczowych detali: od szwów w pasach bezpieczeństwa, poprzez wstawki w zasłonach i dywanikach, po odblaskowe naklejki ostrzegawcze na drzwiach. Wprowadzając te subtelne, lecz wyraźne akcenty, projektanci pokreślili kontynuację idei bezpieczeństwa i troski o kierowcę, która zawsze była zasadniczym aspektem Volvo FH. W celu wzmocnienia wrażenia wyjątkowości pojazdu i zwiększenia komfortu fotele pokryto pikowaną skórą.

Prezentowana edycja pojazdu wyraża również sposób, w jaki Volvo FH było i wciąż pozostaje liderem innowacyjności. Jest wyposażona w najnowocześniejsze technologie i może być uzupełniona o najnowsze funkcje Aktywnego Układu Kierowniczego Volvo:

• Aktywny Układ Kierowniczy Volvo z Asystentem Utrzymywania Stateczności. Opracowany z myślą o zapobieganiu wpadnięciu samochodu ciężarowego w poślizg.

• Aktywny Układ Kierowniczy Volvo z Asystentem Utrzymywania Pasa Ruchu Opracowany z myślą o pomaganiu kierowcy w utrzymywaniu się na obranym pasie ruchu oraz zapobieganiu zderzeniom i przewróceniu się pojazdu.

• Aktywny Układ Kierowniczy Volvo z funkcją Ustawień Indywidualnych. Umożliwia indywidualną regulację odczuwanego przez kierowcę oporu na kole kierownicy w celu dalszego zwiększenia wygody i komfortu jazdy.

- Ten samochód ciężarowy naprawdę pokazuje, że Volvo Trucks jest motorem postępu i ciągle wyznacza nowe standardy w branży transportowej, tak jak od 1993 r. czyni to model Volvo FH - mówi Tomas Thuresson, menedżer ds. segmentu transportu długodystansowego w Volvo Trucks, i dodaje: - Ta niezwykła edycja jest hołdem dla wyjątkowego samochodu ciężarowego i milionów ludzi: klientów, kierowców i entuzjastów, którzy przez 25 lat byli związani z Volvo FH.


Fakty:

Edycja Specjalna na 25-lecie Volvo FH

Volvo FH lub FH16, wysoka lub najwyższa kabina sypialna Globetrotter. 
Dwa premierowe kolory: Crimson Pearl lub Mammoth Tree Metallic.

Wnętrze i elementy zewnętrzne w oryginalnym stylu Volvo FH na 25-lecie:
- Znak Globetrotter
- Oklejenie
- Emblematy
- Detale we wnętrzu (zasłony, dywaniki, fotele, naklejki ostrzegawcze na drzwiach itp.).


Edycja Specjalna na 25-lecie Volvo FH będzie produkowana przez ograniczony okres w roku 2018 i 2019. Sprzedaż rozpocznie się pod koniec czerwca 2018 r. (tydzień 25).

Bezpośrednie łącze do zdjęć o wysokiej rozdzielczości

Łącze do strony internetowej poświęconej 25-leciu Volvo FH