Trucks

Bezpieczeństwo

Ostre hamowanie i interwencja systemu bezpieczeństwa aktywnego w samochodzie ciężarowym mogą oznaczać, że kierowca ma jeszcze przestrzeń do poprawy. Usługa Bezpieczeństwo w Volvo Connect pomaga menedżerom flot i kierowcom identyfikować wszelkie problemy, aby można było je rozwiązać. Oprócz troski o dobro wszystkich użytkowników dróg, bezpieczna jazda zwiększa również wydajność paliwową i zmniejsza zużycie – co może przełożyć się na znaczną poprawę wyników finansowych firmy.

Kluczowe korzyści 

Przeanalizuj i popraw bezpieczeństwo kierowcy.

Otrzymuj ostrzeżenia o zdarzeniach związanych z bezpieczeństwem.

Ogranicz ryzyko wypadków. 

Dowiedz się więcej o usłudze Bezpieczeństwo poniżej. Możesz także odwiedzić Volvo Connect Marketplace lub skontaktować się z lokalnym dealerem, aby uzyskać więcej informacji.

Zachowanie kierowcy i interwencja systemu bezpieczeństwa czynnego

Usługa Bezpieczeństwo to oparta na faktach podstawa umożliwiająca ulepszanie działalności transportowej. Oprócz rejestrowania zachowania kierowcy, takiego jak gwałtowne hamowanie i przyspieszanie, usługa Bezpieczeństwo rejestruje także zdarzenia powodujące interwencję systemów bezpieczeństwa czynnego, takich jak Układ Ostrzegający o Niebezpieczeństwie Kolizji z funkcją Hamowanie Awaryjne oraz Układ stabilizacji toru jazdy, w celu uniknięcia wypadku. Pomoże Ci to zrozumieć, na czym należy skoncentrować wysiłki w zakresie szkolenia kierowców. Służba Bezpieczeństwo poinformuje Cię również, czy systemy bezpieczeństwa aktywnego w samochodzie ciężarowym zostały wyłączone.

Natychmiastowe powiadomienia i raporty

Usługa Bezpieczeństwo dostarcza menedżerom floty informacje w czasie rzeczywistym, powiadamiając ich, gdy tylko zdarzenie związane z zadziałaniem systemów bezpieczeństwa zostanie uruchomione na pokładzie pojazdu we flocie. Zdarzenia związane z bezpieczeństwem są także dostępne w dostosowywanym raporcie do szczegółowej analizy kierowców i pojazdów. Usługa Bezpieczeństwo rejestruje następujące zdarzenia: 

  •  Ostre hamowanie
  •  Ostre przyspieszanie
  • Układ Ostrzegający o Niebezpieczeństwie Kolizji z funkcją Hamowanie Awaryjne
  •  Układ Monitorowania Reakcji Kierowcy
  •  Elektroniczna Stabilizacja Toru Jazdy
  •  Układ Monitorowania Pasa Ruchu

Polecane usługi Volvo Connect

Połączmy się

Chcesz zacząć korzystać z Volvo Connect? A może masz pytanie dotyczące usługi? Lokalny dealer może udzielić pomocy.