Trucks

Paliwo i Środowisko

Usługa Paliwo i Środowisko w Volvo Connect ułatwia monitorowanie wydajności samochodów ciężarowych i pracy kierowców. Możesz błyskawicznie tworzyć raporty obejmujące wiele różnych parametrów – i odkryć, dlaczego dany kierowca zużywa więcej paliwa niż inny. Szybka i precyzyjna, usługa pozwala identyfikować potencjalne oszczędności, które mogą zwiększyć Twoją rentowność i zmniejszyć wpływ na środowisko naturalne. 

Kluczowe korzyści

Śledź zużycie paliwa, przejechaną odległość i emisję spalin.

Analizuj wydajność paliwową każdego kierowcy. 

Dowiedz się, jak oszczędzać paliwo przez dłuższy czas. 

Otrzymuj powiadomienia o potencjalnej kradzieży paliwa.

Monitoruj swój wpływ na środowisko naturalne. 

Popraw i utrzymuj efektywność paliwową kierowcy.

Dowiedz się więcej o usłudze Paliwo i Środowisko poniżej. Możesz także odwiedzić Volvo Connect Marketplace lub skontaktować się z lokalnym dealerem, aby uzyskać więcej informacji.

Który z Twoich kierowców jest najlepszy?

Wynik wydajności paliwowej pozwala obserwować ekonomikę paliwową kierowców i pojazdów. Ocena w skali 0–100 uwzględnia cztery kluczowe obszary: dostosowanie prędkości, wykorzystanie silnika i biegów, przewidywanie sytuacji i hamowanie oraz postój.

Trendy i szkolenie

W oparciu o Wynik wydajności paliwowej możesz szczegółowo porównywać wydajność kierowców. Informacje te, w połączeniu ze skutecznym szkoleniem kierowców, pomogą Ci utrzymać kontrolę nad zużyciem paliwa.

 

Dowiedz się więcej o naszych szkoleniach kierowców.

Usługa Paliwo i Środowisko pozwala kierowcom monitorować i doskonalić własną technikę jazdy. W ten sposób kierowca w stanie zredukować zużycie paliwa nawet o 5%.

Rozwijaj swoją firmę

Poprawa ekonomiki paliwowej oznacza mniejsze oddziaływanie na środowisko naturalne. Rzetelne dokumentowanie wielkości emisji spalin może pomóc w zdobyciu i utrzymaniu klientów wyczulonych na kwestię ochrony środowiska. Raporty dotyczące emisji spalin mogą być łatwo generowane i, w razie potrzeby, automatycznie wysyłane do Twoich klientów. Raporty dotyczące zużycia paliwa i oddziaływania na środowisko są dostępne zarówno dla samochodów ciężarowych z silnikami wysokoprężnymi, jak i zasilanych gazem.

Instruktaż Kierowcy

Dostarcz kierowcom informacji, których potrzebują, aby optymalizować technikę jazdy. Nawet kiedy prowadzą. Instruktaż Kierowcy to dostępna w kabinie funkcja, która zapewnia ciągłą analizę podczas jazdy. To nieocenione i responsywne narzędzie – zaprojektowane, aby pomóc Ci zwiększyć zyski.

Połączmy się

Chcesz zacząć korzystać z Volvo Connect? A może masz pytanie dotyczące usługi? Lokalny dealer może udzielić pomocy.