Trucks

Energia i Środowisko

Zwiększ wydajność i sprawność energetyczną swoich elektrycznych samochodów ciężarowych. Energia i Środowisko to usługa Volvo Connect, która oferuje przejrzysty obraz wykorzystania pojazdów elektrycznych, w tym zużycia energii, odległości jazdy i nie tylko. Dostosowane raporty pozwalają monitorować wydajność floty i efektywność pracy kierowców, a także szybko znajdować obszary wymagające poprawy. Instruktaż Kierowcy zapewnia kierowcom informacje zwrotne w czasie rzeczywistym i jest świetnym sposobem na poprawę i utrwalenie ich techniki jazdy. 

Kluczowe korzyści

Zobacz statystyki, takie jak zużycie energii i odległość jazdy.

Dowiedz się, gdzie obniżyć koszty i jak oszczędzać energię.

Otrzymuj regularne raporty pocztą e-mail.

Śledź wydajność floty z dowolnego urządzenia inteligentnego.

Kierowcy otrzymują Ocenę Sprawności Energetycznej w czasie rzeczywistym.

Udostępniaj raporty bezpośrednio z Volvo Connect.

Dowiedz się więcej o usłudze Energia i środowisko poniżej. Możesz także odwiedzić Volvo Connect Marketplace lub skontaktować się z dealerem, aby uzyskać więcej informacji.

Dostosowane raporty poprawiają wydajność floty

Usługa Dynafleet Energia i Środowisko poszerza możliwości menedżerów flot dzięki dostosowanym raportom obejmującym ponad 100 parametrów ważnych dla elektrycznych samochodów ciężarowych, w tym zużycie energii, użycie hamulców, postoje i topografię trasy. Zarejestruj się, aby otrzymywać e-mailem raporty pozwalające wygodnie i regularnie monitorować wydajność floty, pojazdów i pracy kierowców. Aby udostępnić, wyeksportuj wyniki do plików PDF i Excel lub udostępnij raport bezpośrednio z Volvo Connect.

Instruktaż Kierowcy poprawia technikę jazdy

Instruktaż Kierowców pomaga kierowcom poprawić technikę dzięki ocenie sprawności energetycznej aktualizowanej w czasie rzeczywistym, podczas jazdy elektrycznym samochodem ciężarowym. Wskazówki i sugestie wyświetlane na ekranie pomagają kierowcy zidentyfikować obszary, w których można wprowadzić korzystne zmiany. Ta usługa jest dostępna jako opcja w ramach Dynafleet Energia i Środowisko i wymaga systemu INFODF lub INFONDF.

Jak działa ocena sprawności energetycznej?

Ocena Sprawności Energetycznej ma wartość 0p100 i przedstawia wydajność samochodu

ciężarowego i pracy kierowcy z punktu widzenia sprawności energetycznej w czterech kluczowych obszarach:

• Przewidywanie i użycie hamulca

• Wykorzystanie układu napędowego

• Prędkość

• Postój

Ocena sprawności energetycznej umożliwia również porównywanie różnych

zastosowań pojazdu (np. transport budowlany i dystrybucyjny).

Raport sprawności energetycznej i aplikacja Volvo Connect

Raport sprawności energetycznej to interaktywne narzędzie, pozwalające prowadzić analizy wydajności zarówno całej floty, jak i poszczególnych pojazdów lub kierowców. Raport dostarcza natychmiastowych informacji dotyczących obszarów, w których możliwa jest poprawa. Pojazdy i kierowcy podlegają klasyfikacji na podstawie osiąganych wyników. Raport trendów łączy Wynik sprawności energetycznej ze zużyciem energii przez okres do 13 miesięcy, aby śledzić wyniki w czasie. Na urządzeniach mobilnych uproszczony widok usługi Energia i Środowisko jest zawsze dostępny w aplikacji Volvo Connect.

Inne usługi dla elektrycznych samochodów ciężarowych

Połączmy się

Chcesz zacząć korzystać z Volvo Connect? A może masz pytanie dotyczące usługi? Lokalny dealer może udzielić pomocy.