Trucks

Volvo otrzymuje zamówienie na 100 elektrycznych ciężarówek od DFDS

Volvo Trucks otrzymało zamówienie na 100 elektrycznych ciężarówek od firmy logistycznej DFDS. Dzięki temu najnowszemu zamówieniu firma DFDS niemal podwoiła swoją flotę elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo do łącznie 225 pojazdów ciężarowych, co stanowi największą firmową flotę ciężkich elektrycznych samochodów ciężarowych w Europie.
Volvo otrzymuje zamówienie na 100 elektrycznych ciężarówek od DFDS
Firma DFDS złożyła zamówienia na łącznie 225 elektrycznych pojazdów ciężarowych Volvo. Od lewej do prawej: Roger Alm, Prezes Volvo Trucks, Niklas Anderson, Wiceprezes, Dział Logistyki w DFDS.

DFDS, jedna z największych firm spedycyjnych i logistycznych w Europie Północnej, odnotowuje rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania transportowe o zmniejszonym negatywnym wpływie na środowisko. Firma złożyła już kolejne zamówienie na 100 elektrycznych ciężarówek od Volvo, a wcześniej zakupiła ich od Volvo łącznie 125.

 

95 elektrycznych pojazdów ciężarowych Volvo jeździ obecnie w Szwecji, Danii, na Litwie, w Belgii i Holandii, a pozostałych 30 ma zostać dostarczonych w 2024 r. Dzięki rosnącej flocie elektrycznej firma DFDS zmniejszyła emisję gazów cieplarnianych o 1 516 ton do końca 2023.*

„Jestem bardzo dumny, że mogę kontynuować naszą bliską współpracę z DFDS. To zamówienie na dodatkowych 100 elektrycznych pojazdów Volvo jest dowodem ich zaufania do naszej firmy. Duży wzrost elektrycznej floty DFDS pokazuje, że transport o zerowej emisji jest opłacalnym rozwiązaniem tu i teraz” – mówi Roger Alm, Prezes Volvo Trucks.

 

Nowe elektryczne ciężarówki zostaną wdrożone na dziewięciu rynkach w całej Europie, w tym w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Belgii i Szwecji. Będą to zmodernizowane i bardziej energooszczędne modele Volvo FH Electric i FM Electric.

 

Firma DFDS dysponuje obecnie największą flotą elektrycznych pojazdów ciężarowych o dużej ładowności w Europie i jest na dobrej drodze do osiągnięcia celu, jakim jest zelektryfikowanie co najmniej 25 procent floty pojazdów ciężarowych do roku 2030.

 

„Chcemy wspierać przejście na bardziej zrównoważony transport drogowy. Nasza powiększająca się flota elektrycznych ciężarówek nie tylko przyczyni się do zmniejszenia wpływu naszej działalności na klimat. Umożliwi także DFDS wspieranie większej liczby firm, które chcą dekarbonizować swoje łańcuchy dostaw. 100 nowych elektrycznych ciężarówek podkreśla nasze zaangażowanie w dalszy rozwój” – mówi Niklas Anderson, Wiceprezes, Dział Logistyki w DFDS.

Część nowych elektrycznych ciężarówek będzie wykorzystywana do transportu towarów do i z zakładu montażowego Volvo Trucks w Göteborgu.

 

Od 2019 roku Volvo Trucks sprzedaje elektryczne ciężarówki klientom w 45 krajach na sześciu kontynentach. Volvo oferuje obecnie najszerszą w branży gamę produktów obejmującą osiem modeli elektrycznych, obsługujących bardzo szeroką gamę zadań transportowych w miastach i pomiędzy nimi.

 

*Well-to-wheel. Źródło: DFDS, dfds.com

 

LINK do zdjęć w wysokiej jakości.

Kontakt:

Aleksandra Pytlińska
E-mail: aleksandra.pytlinska@volvo.com
Tel: +48 571 301 760 

 

Volvo Trucks dostarcza kompletne rozwiązania transportowe dla wymagających klientów profesjonalnych, oferując pełną gamę samochodów ciężarowych o średniej i dużej ładowności. Obsługa klienta odbywa się za pośrednictwem globalnej sieci dealerów obejmującej 2200 punktów serwisowych w około 130 krajach. Samochody ciężarowe Volvo są produkowane w 12 krajach na całym świecie. W 2023 roku na całym świecie dostarczono około 145 000 samochodów ciężarowych Volvo. Volvo Trucks jest częścią Volvo Group, jednego z wiodących na świecie producentów samochodów ciężarowych, autobusów, sprzętu budowlanego oraz silników morskich i przemysłowych. Grupa dostarcza również kompletne rozwiązania w zakresie finansowania i serwisu. Praca Volvo Trucks opiera się na podstawowych wartościach, takich jak jakość, bezpieczeństwo i troska o środowisko.