Trucks

Volvo Trucks Polska oraz Renault Trucks Polska obejmują patronatem klasę techniczną w Zespole Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Zawodowego w Rusocinie

Volvo Trucks Polska oraz Renault Trucks Polska, wchodzące w skład Grupy Volvo objęły patronatem klasę techniczną w Zespole Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Zawodowego w Rusocinie. Jest to ważny krok w długofalowej współpracy obu firm z placówką, której celem jest wsparcie młodzieży w kształceniu zawodowym oraz przygotowanie do pracy z nowoczesnymi technologiami w branży transportowej.
Volvo Trucks Polska oraz Renault Trucks Polska obejmują patronatem klasę techniczną w Zespole Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Zawodowego w Rusocinie
Oficjalne sformalizowanie tej współpracy miało miejsce 20 czerwca 2024 roku, dzień przed zakończeniem roku szkolnego, poprzez podpisanie umowy patronackiej.

Od dłuższego czasu Volvo Trucks i Renault Trucks współpracowały ze szkołą, dostarczając materiały dydaktyczne oraz zapraszając uczniów na praktyki w pobliskim autoryzowanym serwisie Volvo Truck Center w Pruszczu Gdańskim. Oficjalne sformalizowanie tej współpracy miało miejsce 20 czerwca 2024 roku, dzień przed zakończeniem roku szkolnego, poprzez podpisanie umowy patronackiej.

 

Inwestycja w Przyszłość Młodych Techników
W ramach umowy, uczniowie klasy technicznej będą mieli okazję zdobywać wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy z nowoczesnymi samochodami ciężarowymi Grupy Volvo. Program nauczania będzie obejmował zarówno podstawy teoretyczne, takie jak budowa maszyn i podzespołów, jak i praktyczne zajęcia, podczas których uczniowie będą mogli zdobywać doświadczenie w rzeczywistych warunkach pracy na serwisie. Najlepsi i najbardziej zaangażowani uczniowie mogą liczyć na dodatkowe wsparcie i nagrody.

 

Volvo Trucks i Renault Trucks przekażą szkole nie tylko nowoczesne materiały dydaktyczne, ale także wyposażą jedną z nowych klas w budynku szkoły.

 

" To ważny krok w kierunku podnoszenia jakości kształcenia zawodowego w Polsce. Chcemy, aby młodzi ludzie mieli dostęp do najnowszych technologii i najlepszych praktyk branżowych. Wierzymy, że inwestycja w edukację przyniesie korzyści nie tylko uczniom, ale także całej branży motoryzacyjnej w Polsce. Naszym celem jest przygotowanie młodzieży do pracy w nowoczesnych warunkach, co w przyszłości przełoży się na rozwój technologiczny i innowacyjność w sektorze transportowym. Wspierając szkoły, pragniemy również zainspirować uczniów do rozwijania swoich pasji i umiejętności technicznych" - powiedziała Małgorzata Kulis, Dyrektor Zarządzająca Volvo Trucks Polska.

 

Współpraca na Rzecz Lepszej Przyszłości
Podpisanie umowy miało miejsce w Rusocinie, a uczestniczyli w nim Małgorzata Kulis, Dyrektor Zarządzająca Volvo Trucks Polska, Janusz Buława, Dyrektor Zarządzający Renault Trucks Polska oraz Jacek Suszek – P.O. Dyrektora ZST CKZ im. Macieja Rataja w Rusocinie.

 

Volvo Trucks i Renault Trucks w Polsce nie po raz pierwszy łączą siły w dążeniu do poprawy warunków w transporcie. Współpraca ta była widoczna przez lata w ramach kampanii "Profesjonalni kierowcy", która miała na celu podniesienie standardów w branży transportowej.

 

"Dzisiejsze oficjalne podpisanie umowy patronackiej z Zespołem Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Zawodowego w Rusocinie jest wyjątkowym wydarzeniem, które otwiera nowy rozdział w naszej współpracy. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać młodzież w kształceniu zawodowym i przygotowywać ją do pracy z nowoczesnymi technologiami w branży transportowej.

 

Nasze zaangażowanie w rozwój edukacji technicznej w regionie jest wyrazem naszego przekonania, że inwestowanie w młodych ludzi jest kluczem do przyszłości. Dostarczając materiały dydaktyczne oraz oferując możliwość odbycia praktyk w naszym autoryzowanym serwisie, dajemy uczniom nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również bezcenne doświadczenie praktyczne.

 

Cieszymy się, że możemy być częścią tej inicjatywy, która pozwoli młodym ludziom rozwijać swoje umiejętności i pasje. Wierzymy, że dzięki naszej współpracy uczniowie będą lepiej przygotowani do wejścia na rynek pracy i staną się wartościowymi specjalistami w naszej branży.

 

Chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w ten projekt – zarówno naszym partnerom z Volvo Trucks Polska, jak i całemu zespołowi szkolnemu z Rusocina. Razem możemy osiągnąć wiele i przyczynić się do rozwoju przyszłych pokoleń specjalistów w dziedzinie transportu." - dodał Janusz Buława, Dyrektor Zarządzający Renault Trucks Polska.

 

Plany na Przyszłość
Absolwenci klasy technicznej mogą liczyć na zatrudnienie w autoryzowanych serwisach Volvo Truck Center, co otwiera przed nimi szerokie perspektywy zawodowe. Dzisiejsze objęcie patronatem pierwszej szkoły to dopiero początek - w miarę rozwoju programu planowane jest otwieranie podobnych kierunków w innych lokalizacjach. "Przygotowanie tego projektu poprzedziły długie konsultacje oraz codzienna współpraca. Naszym celem jest stworzenie nowoczesnego systemu kształcenia zawodowego, który będzie odpowiadał na realne potrzeby rynku pracy. Dzięki temu młodzi ludzie będą mieli nie tylko teoretyczną wiedzę, ale przede wszystkim praktyczne umiejętności, które pozwolą im szybko odnaleźć się w zawodowym świecie. Wspierając ich rozwój, budujemy solidne fundamenty pod przyszłość sektora transportowego w Polsce" - podkreśliła Małgorzata Kulis.

 

Volvo Trucks i Renault Trucks były również obecne na wydarzeniach szkolnych promujących zawody techniczne, pokazując tym samym swoje zaangażowanie w rozwój przyszłych kadr sektora transportowego. 

Kontakt:

Aleksandra Pytlińska
E-mail: aleksandra.pytlinska@volvo.com
Tel: +48 571 301 760 

 

Volvo Trucks dostarcza kompletne rozwiązania transportowe dla wymagających klientów profesjonalnych, oferując pełną gamę samochodów ciężarowych o średniej i dużej ładowności. Obsługa klienta odbywa się za pośrednictwem globalnej sieci dealerów obejmującej 2200 punktów serwisowych w około 130 krajach. Samochody ciężarowe Volvo są produkowane w 12 krajach na całym świecie. W 2023 roku na całym świecie dostarczono około 145 000 samochodów ciężarowych Volvo. Volvo Trucks jest częścią Volvo Group, jednego z wiodących na świecie producentów samochodów ciężarowych, autobusów, sprzętu budowlanego oraz silników morskich i przemysłowych. Grupa dostarcza również kompletne rozwiązania w zakresie finansowania i serwisu. Praca Volvo Trucks opiera się na podstawowych wartościach, takich jak jakość, bezpieczeństwo i troska o środowisko.