Trucks

Volvo przedstawia swój pierwszy w historii wyłącznie elektryczny samochód ciężarowy – zoptymalizowany pod kątem czystszego i bezpieczniejszego transportu miejskiego

Volvo wprowadza na rynek swój pierwszy w historii model ciężarówki opracowany wyłącznie z napędem elektrycznym. FM Low Entry jest zoptymalizowany pod kątem bezpiecznej i jeszcze bardziej wydajnej jazdy w obszarach miejskich.
Volvo przedstawia swój pierwszy w historii wyłącznie elektryczny samochód ciężarowy – zoptymalizowany pod kątem czystszego i bezpieczniejszego transportu miejskiego
Najnowszy model uzupełniający gamę elektrycznych pojazdów ciężarowych Volvo Trucks – Volvo FM Low Entry – to ciężki samochód ciężarowy opracowany specjalnie do realizacji różnorodnych zadań transportowych na obszarach miejskich.

Dzięki możliwości przewozu dużych ładunków i doskonałej widoczności dla kierowcy, FM Low Entry to elektryczny samochód ciężarowy zoptymalizowany pod kątem bezpiecznej i wydajnej jazdy w obszarach miejskich.

Ponieważ coraz więcej miast dąży do poprawy swojego środowiska poprzez obniżenie poziomu emisji, szybko rośnie popyt na ciężarówki o zerowej emisji spalin, które mogą spełnić te nowe wymagania klientów.

 

Najnowszy model uzupełniający gamę elektrycznych pojazdów ciężarowych Volvo Trucks – Volvo FM Low Entry – to ciężki samochód ciężarowy opracowany specjalnie do realizacji różnorodnych zadań transportowych na obszarach miejskich. To także pierwszy model opracowany przez Volvo, który dostępny jest wyłącznie z napędem elektrycznym.

„Ten samochód ciężarowy o zerowej emisji jest doskonałym uzupełnieniem naszej oferty pojazdów elektrycznych, doskonale nadaje się do transportu miejskiego i został zaprojektowana z myślą o kierowcy. Jest mocny, a jednocześnie zachowuje płynność podczas prowadzenia i łatwość manewrowania. Nowe Volvo FM Low Entry doskonale wpisuje się w nasze ambicje rozszerzenia oferty pojazdów elektrycznych, umożliwiając jeszcze większej liczbie klientów zmniejszanie emisji gazów cieplarnianych” – wyjaśnia Roger Alm, Prezes Volvo Trucks.

 

5 gwiazdek w rankingu Direct Vision

Niska pozycja za kierownicą zapewnia kierowcy doskonałą widoczność i kontrolowanie otoczenia. Dobra widoczność, to jedna z cech, która zapewniła modelowi FM Low Entry pięciogwiazdkową ocenę w standardzie Direct Vision, który ocenia pojazdy ciężkie poruszające się w Londynie i który wejdzie w życie w czwartym kwartale 2024 roku*.

 

Volvo FM Low Entry jest bardzo wszechstronne i można je dostosować do specyficznych wymagań różnych zadań transportowych, takich jak gospodarka odpadami, dystrybucja i budownictwo.

Ciężarówka bazuje na dobrze znanym modelu Volvo FM. Przestronna kabina została obniżona i przesunięta do przodu, a płaska podłoga ułatwia wsiadanie i wysiadanie z niej. Te cechy konstrukcyjne tworzą ergonomiczne, wygodne i wydajne środowisko pracy dla kierowców w ruchliwych lokalizacjach miejskich.

Nowe FM Low Entry będzie początkowo sprzedawane w Europie, w Turcji i Korei Południowej. Rozpoczęcie sprzedaży przypada na pierwszy kwartał 2024 r., a rozpoczęcie produkcji na drugi kwartał 2024 r.

 


Osiem modeli elektrycznych

Dzięki tej nowej, całkowicie elektrycznej ciężarówce miejskiej Volvo ma obecnie w swojej ofercie łącznie osiem modeli elektrycznych. W 2019 r. Volvo Trucks jako pierwszy światowy producent rozpoczęło seryjną produkcję ciężkich elektrycznych samochodów ciężarowych, a celem firmy jest, aby w 2030 r. 50% światowej sprzedaży nowych samochodów ciężarowych Volvo było pojazdami elektrycznymi.

 

 

Najważniejsze cechy Volvo FM Low Entry:

·        Widoczność (ze standardową specyfikacją) spełnia pięciogwiazdkowy standard Direct Vision         wydany przez Transport for London.

·        Pojazd wyposażony jest w Aktywny Układ Kierowniczy Volvo, który zapewnia łatwe         kierowanie i redukcję drgań.

·        Dostępne są trzy opcje siedzeń: Kierowca + 0, 1 lub 3 pasażerów. Dzięki umieszczeniu foteli         pasażerskich w tylnej części kabiny, nie są one widoczne dla kierowcy. Minimalizuje to         martwe pola i przyczynia się do doskonałej widoczności.

·        Wiele ergonomicznych rozwiązań obejmuje płaską podłogę i dobrze rozmieszczone uchwyty         umożliwiające łatwe i bezpieczne wychodzenie z kabiny.

·        Samochód ciężarowy jest dostępny z nowym, zaawansowanym Systemem Kamer         Monitorujących Volvo.

·        Jest dostępny w dwóch wysokościach (stojących): Sleeper Cab (1575 mm) i Extended/High         sleeper (1945 mm).

·        Dostępne konfiguracje osi: 4X2, 6X2, 6X4, 8X2, 8X4

·        DMC: 19-32 ton

·        Silnik: 330 kW

·        Bateria: 360 kWh (4 baterie)

·        Zasięg: do 200 km (zasięg zależny od kilku parametrów takich jak masa ładunku, styl jazdy,         cykl jazdy, topografia, temperatura itp.)

·        Ładowanie: 250 kW (DC), 43 kW (AC)

·        Rozstaw osi: 3900-6000 mm

 

LINK do zdjęć w wysokiej rozdzielczości.
 

*https://tfl.gov.uk/info-for/deliveries-in-london/delivering-safely/direct-vision-in-heavy-goods-vehicles/dvs-star-ratings-and-safe-system

Kontakt:

Aleksandra Pytlińska
E-mail: aleksandra.pytlinska@volvo.com
Tel: +48 571 301 760 

 

Volvo Trucks dostarcza kompletne rozwiązania transportowe dla wymagających klientów profesjonalnych, oferując pełną gamę samochodów ciężarowych o średniej i dużej ładowności. Obsługa klienta odbywa się za pośrednictwem globalnej sieci dealerów obejmującej 2200 punktów serwisowych w około 130 krajach. Samochody ciężarowe Volvo są produkowane w 12 krajach na całym świecie. W 2023 roku na całym świecie dostarczono około 145 000 samochodów ciężarowych Volvo. Volvo Trucks jest częścią Volvo Group, jednego z wiodących na świecie producentów samochodów ciężarowych, autobusów, sprzętu budowlanego oraz silników morskich i przemysłowych. Grupa dostarcza również kompletne rozwiązania w zakresie finansowania i serwisu. Praca Volvo Trucks opiera się na podstawowych wartościach, takich jak jakość, bezpieczeństwo i troska o środowisko.