Trucks

Większy moment obrotowy i moc w Volvo FL

Volvo Trucks oferuje teraz Volvo FL z mocniejszym silnikiem o mocy 320 KM, dzięki czemu pojazd może realizować jeszcze trudniejsze zadania.
Większy moment obrotowy i moc w Volvo FL
Nowy silnik o mocy 320 KM zapewnia także korzyści w przypadku zadań związanych z dystrybucją regionalną, które mogą wymagać większej mocy ze względu na wymagającą topografię

Volvo FL, to samochód ciężarowy z sektora medium duty o dopuszczalnej masie całkowitej do 19 ton. Model FL charakteryzował się dużą wszechstronnością, która teraz wzrasta jeszcze bardziej, dzięki wprowadzeniu do gamy silników o mocy 320 KM. To sprawia, że Volvo FL jest jeszcze bardziej atrakcyjnym wyborem do wymagających zadań, takich jak skuteczne gaszenie pożarów, akcje ratownicze, czy budownictwo.

„Ten model jest już bardzo popularny dzięki swojej wszechstronności w zastosowaniach miejskich. Teraz uatrakcyjniliśmy go jeszcze bardziej dzięki nowemu, mocniejszemu silnikowi, który w razie potrzeby zapewnia kierowcy dodatkowy moment obrotowy. Oznacza to, że może również skutecznie obsługiwać nadbudówki, takie jak duże pompy i dźwigi w pojazdach ratowniczych” – mówi Kenneth Ackerberg, menedżer produktu w Volvo Trucks.

Nowy silnik o mocy 320 KM zapewnia także korzyści w przypadku zadań związanych z dystrybucją regionalną, które mogą wymagać większej mocy ze względu na wymagającą topografię. Dzięki 8-biegowej automatycznej skrzyni biegów, zaprojektowanej dla momentu obrotowego 1200Nm, można ustawić tryby jazdy skupiające się na ekonomii lub wydajności, w zależności od preferencji kierowcy.

Do kluczowych zalet Volvo FL zaliczają się przestronne kabiny, doskonała widoczność i w pełni automatyczne skrzynie biegów. Wydajny układ spalania i filtracji spalin z technologią SCR (selektywna redukcja katalityczna) i DPF (filtr cząstek stałych) przyczyniają się do niskiego zużycia paliwa, długich okresów międzyprzeglądowych i bardzo niskiej emisji.

Zarówno silniki D8K320 (stan na grudzień br.), jak i D5K240 dostępne są w wersjach przystosowanych do zasilania czystym biodieslem (B100). Silnik ośmiolitrowy jest dostępny dla mas całkowitych od 12 do 19 ton, a silnik pięciolitrowy od 10 do 16 ton.

 

Fakty o Volvo FL:

Silnik: D5K o mocy 210 lub 240 KM. D8K o mocy 250, 280 lub 320 KM

Cylindry: cztery lub sześć

Moment obrotowy: do 1200 Nm

DMC pojazdu: 10-19 ton

DMC zestawu: do 36 ton

Skrzynia biegów: 8AP1200

Podwozie: 4X2 (GVW do 18t) lub 4X4 (GVW do 16t)

Rozstaw osi: 3250-6800 mm

 

LINK do zdjęć w wysokiej rozdzielczości

Kontakt:

Aleksandra Pytlińska
E-mail: aleksandra.pytlinska@volvo.com
Tel: +48 571 301 760 

 

Volvo Trucks dostarcza kompletne rozwiązania transportowe dla wymagających klientów profesjonalnych, oferując pełną gamę samochodów ciężarowych o średniej i dużej ładowności. Obsługa klienta odbywa się za pośrednictwem globalnej sieci dealerów obejmującej 2200 punktów serwisowych w około 130 krajach. Samochody ciężarowe Volvo są produkowane w 12 krajach na całym świecie. W 2023 roku na całym świecie dostarczono około 145 000 samochodów ciężarowych Volvo. Volvo Trucks jest częścią Volvo Group, jednego z wiodących na świecie producentów samochodów ciężarowych, autobusów, sprzętu budowlanego oraz silników morskich i przemysłowych. Grupa dostarcza również kompletne rozwiązania w zakresie finansowania i serwisu. Praca Volvo Trucks opiera się na podstawowych wartościach, takich jak jakość, bezpieczeństwo i troska o środowisko.