Trucks

Volvo przedstawia nowe elektryczne pojazdy ciężarowe przeznaczone do bezemisyjnego transportu miejskiego

Dzięki zasięgowi do 450 km na napędzie elektrycznym, o 50 procent krótszemu czasowi ładowania i nowym funkcjom bezpieczeństwa aktywnego, nowe elektryczne ciężarówki Volvo są przeznaczone do użytku w środowisku miejskim, umożliwiając bezpieczny transport miejski i logistykę o zerowej emisji.
Volvo przedstawia zmodernizowane elektryczne ciężarówki przeznaczone do bezemisyjnego transportu miejskiego
Nowe Volvo FE i FL Electric – samochody ciężarowe o średniej ładowności przeznaczone do zeroemisyjnego transportu miejskiego i logistyki

W miarę jak miasta wprowadzają czyste strefy miejskie, a firmy zwiększają swoje ambicje w zakresie zrównoważonego rozwoju, ciężarówki o zerowej emisji, które mogą zaspokoić wszystkie potrzeby transportu miejskiego i logistyki, są bardziej istotne niż kiedykolwiek wcześniej. Aby sprostać tym wymaganiom, Volvo Trucks przedstawia nowe, elektryczne samochody ciężarowe średniej ładowności – Volvo FL i FE.

Volvo FL i FE idealnie nadają się do większości zastosowań w ruchliwych miastach, takich jak dystrybucja, wywóz śmieci i budownictwo miejskie. Wersje elektryczne są dostępne na rynku od 2019 r. i są sprzedawane na wielu rynkach w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Azji i Australii.

 

Moc ładowania prądem naprzemiennym elektrycznych pojazdów ciężarowych średniej ładowności z napędem akumulatorowym została prawie dwukrotnie zwiększona do 43 kW, skracając czas potrzebny do ładowania akumulatora o około 50 procent. W ofercie znajdują się także niedawno zmodernizowane zestawy akumulatorów, zapewniające do 450 km całkowitego zasięgu na jednym ładowaniu.

 

„Volvo Trucks ma wiodącą na rynku ofertę elektrycznych samochodów ciężarowych – stale je udoskonalamy, aby umożliwić większej liczbie przedsiębiorstw przejście na pojazdy o zerowej emisji w codziennej pracy” – mówi Jessica Sandström, Dyrektor ds. Zarządzania Produktami w Volvo Trucks. „Ulepszone modele Volvo FL i FE, to idealne narzędzia pracy dla firm, dla których zrównoważony rozwój jest priorytetem, oferujące swoim klientom szeroką gamę zastosowań”.

 

Bezpieczeństwo ma kluczowe znaczenie w samochodach ciężarowych Volvo FL i FE, które zazwyczaj dzielą ograniczoną przestrzeń z samochodami, rowerzystami i pieszymi w ruchliwym mieście. Szereg nowych funkcji zwiększy bezpieczeństwo zarówno kierowcy, jak i innych użytkowników dróg, a te ulepszenia bezpieczeństwa oznaczają, że modele Volvo FL i FE przekraczają wymagania ogólnych przepisów bezpieczeństwa, które wejdą w życie w 2024 r.

 

Nowe modele FL i FE charakteryzują się także nowym, atrakcyjnym designem z ulepszonym przodem, charakterystycznymi reflektorami LED i wzmocnionym, żelaznym znakiem oraz napisem Volvo z przodu.

 

Co więcej, wszystkie warianty układów napędowych Volvo FL i FE, w tym elektryczne, gazowe i wysokoprężne, zostały wyposażone w szereg nowych funkcji, dzięki czemu są jeszcze lepiej dopasowane dla nowoczesnych firm miejskich.

 

 

Niektóre z nowych funkcjonalności Volvo FL i FE:

  • Lusterka zewnętrzne zostały zwężone, aby kierowca mógł lepiej widzieć otoczenie
  • Wnętrze wyposażono w nowe oświetlenie LED i zamykany schowek, co poprawi środowisko pracy
  • Volvo FL i FE można wyposażyć w kamerę 360˚ z widokiem z lotu ptaka i/lub kamerę z widokiem z boku
  • Brelok jest wyposażony w nowe, przyjazne dla użytkownika funkcje
  • Wersja elektryczna ma nowy interfejs elektrycznej przystawki odbioru mocy, co umożliwia zabudowanie bez silnika elektryczno-mechanicznego, upraszczając tym samym zabudowę i zmniejszając wagę
  • Dodatki w zakresie systemów bezpieczeństwa obejmują wykrywanie niechronionych użytkowników dróg, wspomaganie unikania kolizji bocznych i wspomaganie ostrzegania kierowcy.


Nowe modele Volvo FL i FE można zamawiać już teraz, a dostawy do klientów rozpoczną się w pierwszej połowie 2024 roku.

LINK do zdjęć w wysokiej rozdzielczości
 

Zdjęcia oraz filmy prasowe dostępne są w Volvo Trucks Mediahub:

https://media.volvogroup.com/dam

W celu uzyskania większej ilości informacji, zapraszam do kontaktu: 


Aleksandra Pytlińska

Email: aleksandra.pytlinska@volvo.com
Tel: +48 571 301 760


Volvo Trucks dostarcza kompletne rozwiązania transportowe dla wymagających klientów profesjonalnych, oferując pełną gamę samochodów ciężarowych o średniej i dużej ładowności. Serwis zapewnia sieć dealerów i 2 300 stacji obsługi w ponad 130 krajach. Samochody ciężarowe Volvo są produkowane w 12 krajach na całym świecie. W 2022 roku, na całym świecie, dostarczono około 145 000 samochodów ciężarowych Volvo. Koncern Volvo Trucks jest częścią Grupy Volvo, jednego z wiodących światowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów, maszyn budowlanych oraz silników morskich i przemysłowych. Grupa dostarcza również kompletne rozwiązania finansowe i serwisowe. Kluczowymi wartościami Volvo Trucks są jakość, bezpieczeństwo i troska o środowisko naturalne.