Trucks

Volvo Trucks wypuszcza teledysk, aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach

STOP, LOOK, WAVE! To prosta wiadomość, ale taka, która może uratować życie. Jest to również temat nowego teledysku Volvo Trucks, zaprezentowanego podczas Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ 2023. Celem jest dotarcie do dzieci w wieku szkolnym na całym świecie, aby zaszczepić znaczenie bezpiecznego zachowania, a także zwiększyć świadomość dotyczącą ciężkich pojazdów w ruchu drogowym.
Volvo Trucks wypuszcza teledysk, aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach
STOP, LOOK, WAVE! To temat przewodni nowego teledysku Volvo Trucks, zaprezentowanego podczas Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ 2023. Celem jest nauczenie dzieci w wieku szkolnym na całym świecie, jak być bezpieczniejszym w ruchu drogowym.

Każdego roku w wypadkach drogowych ginie około 1,3 miliona ludzi, a 50 milionów zostaje rannych. Wśród osób w wieku 5-29 lat nie ma większego zagrożenia życia.  1 na 4 ofiary śmiertelne to piesi i rowerzyści.

 

Próbując zmienić to na lepsze, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) organizuje coroczny Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ – zapraszając osoby i organizacje do podjęcia wspólnych działań w celu zmniejszenia liczby ofiar śmiertelnych i rannych w wypadkach drogowych o 50% do 2030 r.

 

Wkład Volvo Trucks to program szkoleniowy dla dzieci o nazwie STOP LOOK WAVE, który uczy je, jak być bezpieczniejszym w ruchu drogowym. W programie znalazła się zupełnie nowa piosenka i teledysk, które zachęcają dzieci na całym świecie do bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

 

„Dla nas w Volvo bezpieczeństwo jest częścią DNA; koncentrujemy się nie tylko na funkcjach bezpieczeństwa w naszych pojazdach, ale także na zwiększaniu bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym, aby zmniejszyć ryzyko wypadków” — mówi Anna Wrige Berling, dyrektor ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego i produktów w Volvo Trucks.

 

Ruchy taneczne pomagają szerzyć przesłanie

W filmie występują dzieci z całego świata, pokazujące, jak odwzorować zestaw prostych, łatwych do wykonania ruchów tanecznych. Taneczna forma przekazu ma sprawić, że przesłanie będzie bardziej wciągające i atrakcyjne dla młodych ludzi. Taki rodzaj tresci ma również za zadanie pomóc w jej rozpowszechnieniu.

 

Teledysk i materiały szkoleniowe uruchomione podczas Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ, to zaktualizowana wersja programu uruchomionego wcześniej, w 2015 roku. Od tego czasu program dotarł do dzieci w ponad 30 krajach.

 

„Mamy nadzieję, że dzięki nowemu teledyskowi uda nam się dotrzeć do jeszcze większej liczby dzieci w jeszcze większej liczbie krajów. Szkoły i wszelkiego rodzaju organizacje mogą prowadzić nasz program bezpieczeństwa, aby zachęcać do bezpiecznego zachowania w celu ochrony naszych dzieci i ratowania życia”, mówi Anna Wrige Berling.

 

 

OBEJRZYJ TELEDYSK STOP LOOK WAVE TUTAJ

LINK do zdjęć w wysokiej rozdzielczości

 

INFORMACJE DOTYCZĄCE WIDEO

Nowa piosenka i teledysk do Stop Look Wave są częścią materiału szkoleniowego przeznaczonego dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Zachęcają je do zatrzymania się przed przejściem przez jezdnię. Następnie powinni rozejrzeć się w obu kierunkach, aby zobaczyć, czy nie zbliżają się jacyś kierowcy i nawiązać z nimi kontakt wzrokowy. Następnie powinni pomachać do kierowcy, a jeśli kierowca odmacha, wiedzą, że kierowca ich widział i że można bezpiecznie przejść przez jezdnię.

Kontakt:

Aleksandra Pytlińska
E-mail: aleksandra.pytlinska@volvo.com
Tel: +48 571 301 760 

 

Volvo Trucks dostarcza kompletne rozwiązania transportowe dla wymagających klientów profesjonalnych, oferując pełną gamę samochodów ciężarowych o średniej i dużej ładowności. Obsługa klienta odbywa się za pośrednictwem globalnej sieci dealerów obejmującej 2200 punktów serwisowych w około 130 krajach. Samochody ciężarowe Volvo są produkowane w 12 krajach na całym świecie. W 2023 roku na całym świecie dostarczono około 145 000 samochodów ciężarowych Volvo. Volvo Trucks jest częścią Volvo Group, jednego z wiodących na świecie producentów samochodów ciężarowych, autobusów, sprzętu budowlanego oraz silników morskich i przemysłowych. Grupa dostarcza również kompletne rozwiązania w zakresie finansowania i serwisu. Praca Volvo Trucks opiera się na podstawowych wartościach, takich jak jakość, bezpieczeństwo i troska o środowisko.