Trucks

Volvo przoduje na dynamicznie rozwijającym się rynku elektrycznych samochodów ciężarowych

W ubiegłym roku liczba elektrycznych samochodów ciężarowych o dużej ładowności na drogach Europy i Stanów Zjednoczonych rosła szybciej, niż kiedykolwiek wcześniej. Volvo Trucks sprzedało już ponad 4 300 elektrycznych pojazdów w ponad 38 krajach. W Europie, Volvo Trucks jest liderem z 32% udziałem w rynku elektrycznych samochodów cieżarowych o dużej ładowności. W Ameryce Północnej, natomiast, prawie połowa zarejestrowanych w 2022 roku wszystkich ciężarowych elektryków, to pojazdy Volvo.
Volvo przoduje na dynamicznie rozwijającym się rynku elektrycznych samochodów ciężarowych
Volvo Trucks sprzedało ponad 4 300 elektrycznych pojazdów ciężarowych w ponad 38 krajach.

W 2022 roku rynek elektrycznych samochodów ciężarowych o dużej ładowności (≥16 ton) w Europie wzrósł o 200% do 1041 ciężarówek, a Volvo Trucks ma największy udział w tym rynku.

 

„Jesteśmy zdeterminowani, aby przewodzić transformacji elektrycznych samochodów ciężarowych, a nasza wiodąca pozycja na rynku w 2022, nie tylko w Europie, ale i w Ameryce Północnej i na innych rynkach jest dowodem, że właśnie to robimy. Chociaż rynek elektrycznych samochodów ciężarowych jest wciąż niewielki, trend jest wyraźny – wielu naszych klientów rozpoczyna teraz przejście na elektromobilność. Zamierzamy towarzyszyć tej transformacji i dążymy do tego, aby w 2030 roku, 50% naszej globalnej sprzedaży nowych samochodów ciężarowych, stanowiły pojazdy elektryczne” – mówi Roger Alm, prezes Volvo Trucks.

 

Odkąd Volvo Trucks rozpoczęło produkcję w pełni elektrycnych ciężarówek w 2019 roku, firma sprzedała ponad 4 300 elektrycznych pojazdów ciężarowych w ponad 38 krajach. Obecnie, Volvo oferuje najszerszą gamę produktów w branży, obejmującą sześć modeli produkowanych seryjnie, przeznaczonych do najróżniejszych rodzajów transportu w miastach i pomiędzy nimi.

 

„Mamy teraz gamę produktów, które mogą obsługiwać większość rodzajów transportu, a co za tym idzie – klientów z niemal wszystkich segmentów. Patrząc na specyfikę korytarzy transportowych, można zelektryfikować prawie połowę wszystkich tych przewozów, dzięki naszej ofercie elektrycznych samochodów ciężarowych” – kontynuuje Roger Alm. „Uważamy, że misją Volvo Trucks jest wspieranie naszych klientów w realizacji tego celu.”

 

 

 

23 lutego 2023

 

Zaznaczamy, że:

  • Wszelkie odniesienia do „Europy” oznaczają Unię Europejską, w tym Norwegię i Szwajcarię.
  • Udział Volvo w rynku i ogólne dane dotyczące wzrostu elektrycznych samochodów ciężarowych o dużej ładowności (≥16 ton) w Europie obejmują treści dostarczone przez IHS Markit.
  • Ameryka Północna oznacza USA i Kanadę. Pozycja udziałów rynkowych Volvo Trucks w Ameryce Północnej jest oparta na treściach dostarczonych przez Volvo Trucks North America.
  • Twierdzenie; „można zelektryfikować prawie połowę wszystkich transportów”, odnosi się do statystyk Eurostatu „Drogowy transport towarowy na odległość”, z których wynika, że blisko połowa wszystkich towarów drogowych w Europie pokonała odległość mniejszą niż 300 km.

 

LINK  do zdjęć i filmów o wysokiej rozdzielczości

Kontakt:

Aleksandra Pytlińska
E-mail: aleksandra.pytlinska@volvo.com
Tel: +48 571 301 760 

 

Volvo Trucks dostarcza kompletne rozwiązania transportowe dla wymagających klientów profesjonalnych, oferując pełną gamę samochodów ciężarowych o średniej i dużej ładowności. Obsługa klienta odbywa się za pośrednictwem globalnej sieci dealerów obejmującej 2200 punktów serwisowych w około 130 krajach. Samochody ciężarowe Volvo są produkowane w 12 krajach na całym świecie. W 2023 roku na całym świecie dostarczono około 145 000 samochodów ciężarowych Volvo. Volvo Trucks jest częścią Volvo Group, jednego z wiodących na świecie producentów samochodów ciężarowych, autobusów, sprzętu budowlanego oraz silników morskich i przemysłowych. Grupa dostarcza również kompletne rozwiązania w zakresie finansowania i serwisu. Praca Volvo Trucks opiera się na podstawowych wartościach, takich jak jakość, bezpieczeństwo i troska o środowisko.