Trucks

Volvo Trucks prezentuje nową, w pełni elektryczną, oś napędową

Volvo Trucks zaprezentowało całkowicie nową, w pełni elektryczną oś tylną podczas targów transportowych IAA w Hanowerze, w Niemczech. Uwalniając miejsce dla większej liczby akumulatorów, nowa oś oznacza jeszcze większy zasięg dla elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo.
Volvo Trucks prezentuje nową, w pełni elektryczną, oś napędową
Uwalniając miejsce dla większej liczby akumulatorów, nowa oś oznacza jeszcze większy zasięg dla elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo.

Volvo Trucks posiada najszerszą w branży ofertę elektrycznych samochodów ciężarowych z napędem elektrycznym - w seryjnej produkcji znajduje się aż sześć różnych modeli.

Nowa elektryczna oś, zaprezentowana na targach IAA w Hanowerze, w Niemczech, pozwala na umieszczenie jeszcze większej liczby akumulatorów w samochodzie ciężarowym poprzez zintegrowanie silników elektrycznych i skrzyni biegów z tylną osią. Więcej akumulatorów oznacza większy zasięg, co stwarza możliwości elektryfikacji również transportów długodystansowych. W elektrycznych pojazdach z ogniwami paliwowymi, które zostaną wprowadzone w drugiej połowie tej dekady, dodatkowa przestrzeń przydaje się do montażu innych komponentów.

"To przełom dla elektrycznych samochodów ciężarowych i wyraźny sygnał, że w najbliższej przyszłości będzie ogromne zapotrzebowanie na publiczne szybkie ładowarki dla ciężkich samochodów ciężarowych, nie tylko wzdłuż autostrad" - mówi Jessica Sandström, SvP Global Product Management w Volvo Trucks.

Uzupełnienie obecnej oferty

Volvo Trucks rozpocznie seryjną produkcję samochodów ciężarowych z nową elektryczną osią za kilka lat i będzie to uzupełnienie obecnej linii samochodów ciężarowych z napędem elektrycznym.

"Będziemy kontynuować produkcję naszych wszechstronnych samochodów ciężarowych z napędem elektrycznym. Mogą one obecnie pokryć szeroki zakres zadań transportowych.  Za kilka lat dodamy tę nową tylną elektryczną oś dla Klientów pokonujących dłuższe niż obecnie trasy" - kontynuuje Jessica Sandström.

Volvo Trucks obrało trzy strategiczne kierunki do osiągania zerowej emisji; silniki elektryczne, elektryczne ogniwa paliwowe i silniki spalinowe zasilane paliwami odnawialnymi, takimi jak biogaz, HVO czy nawet ekologiczny wodór.

"Do walki ze zmianami klimatu potrzebne są różne rozwiązania technologiczne, ponieważ dostępność infrastruktury energetycznej i paliwowej różni się w poszczególnych krajach i regionach, a także w różnych zadaniach transportowych" - podsumowuje Jessica Sandström

19 września 2022

LINK do zdjęć w wysokiej rozdzielczości

Kontakt:

Aleksandra Pytlińska
E-mail: aleksandra.pytlinska@volvo.com
Tel: +48 571 301 760 

 

Volvo Trucks dostarcza kompletne rozwiązania transportowe dla wymagających klientów profesjonalnych, oferując pełną gamę samochodów ciężarowych o średniej i dużej ładowności. Obsługa klienta odbywa się za pośrednictwem globalnej sieci dealerów obejmującej 2200 punktów serwisowych w około 130 krajach. Samochody ciężarowe Volvo są produkowane w 12 krajach na całym świecie. W 2023 roku na całym świecie dostarczono około 145 000 samochodów ciężarowych Volvo. Volvo Trucks jest częścią Volvo Group, jednego z wiodących na świecie producentów samochodów ciężarowych, autobusów, sprzętu budowlanego oraz silników morskich i przemysłowych. Grupa dostarcza również kompletne rozwiązania w zakresie finansowania i serwisu. Praca Volvo Trucks opiera się na podstawowych wartościach, takich jak jakość, bezpieczeństwo i troska o środowisko.