Trucks

Rozstrzygnięto największy na świecie konkurs dla mechaników samochodów ciężarowych

A Zwycięzcą zostaje..... Wyłoniono zwycięski zespół w największym na świecie konkursie dla pracowników rynku serwisowego VISTA*. Po emocjonującym finale w rodzinnym mieście Volvo, Göteborgu, w Szwecji, zwyciężył zespół Kiired Insenerid z Estonii.
Rozstrzygnięto największy na świecie konkurs dla mechaników samochodów ciężarowych
Ponad 16 000 mechaników, w około 4 500 zespołach, z globalnej sieci dealerów Volvo Trucks i Volvo Buses wzięło udział w tegorocznych mistrzostwach VISTA - globalnej imprezie, która po raz pierwszy odbyła się już w 1957 roku.

Ponad 16 000 mechaników, w około 4 500 zespołach, z globalnej sieci dealerów Volvo Trucks i Volvo Buses wzięło udział w tegorocznych mistrzostwach VISTA - globalnej imprezie, która po raz pierwszy odbyła się już w 1957 roku.

Główne cele konkursu VISTA to zachęcanie do rozwoju kompetencji oraz budowanie ducha i dumy zespołu. Wysoko wykwalifikowani i zmotywowani mechanicy to gwarant sprawnego diagnozowania usterek i rozwiązywania problemów z samochodami ciężarowymi "za pierwszym razem", w odpowiednim czasie i z zachowaniem wysokich standardów jakości. Te umiejętności są kluczowe, aby pomóc klientom osiągnąć maksymalny czas sprawności ich samochodów ciężarowych. W efekcie końcowym prowadzi to do jeszcze lepszej obsługi klienta.

W finale, który odbył się w Göteborgu, 43 zespoły mechaników i pracowników rynku serwisowego rywalizowały przez dwa dni, w sześciu konkurencjach, których tematyka obejmowała wykrywanie usterek CAN Link, I-Shift i nadwozia. Dwie konkurencje zawierały elementy VR z naciskiem na pojazdy elektryczne; jedno zadanie polegało na zainstalowaniu silnika elektrycznego w ciężarówce. Liczba elektrycznych samochodów ciężarowych i autobusów obecnie szybko rośnie, a umiejętność bezpiecznej pracy z silnikami elektrycznymi jest ważną umiejętnością dla mechaników w praktycznie każdym warsztacie na świecie.

"Nasi mechanicy odgrywają kluczową rolę w przyczynianiu się do sukcesu naszych klientów poprzez utrzymywanie ich pojazdów na drogach, a VISTA jest dla nich świetnym sposobem na doskonalenie umiejętności warsztatowych. Jestem pod wielkim wrażeniem wiedzy technicznej zespołów w tym roku i szybkości, z jaką rozwiązywali postawione przed nimi zadania" - komentuje Roger Alm, Prezes Volvo Trucks

Najlepsze 3 Zespoły w konkursie VISTA 2022:

1.        Kiired Insenerid  Estonia

2.       Titan                      Dania

3.       SWISSTA            Szwajcaria

Fakty na temat VISTA

*VISTA to skrót od nazwy Volvo International Service Training Awards. Przeprowadzona po raz pierwszy w 1957 roku, początkowo była konkursem dla mechaników Volvo w Szwecji. 20 lat później, w 1977 r., rywalizacja objęła wszystkie kontynenty, przyciągając autoryzowanych dealerów Volvo z całego świata. Dziś VISTA to wydarzenie odbywające się co dwa lata i największy na świecie konkurs dla pracowników rynku serwisowego.

VISTA jest otwarta dla dealerów Volvo Trucks i Volvo Buses oraz ich mechaników z całego świata. Aby się zakwalifikować, uczestniczące zespoły muszą wykonać pozytywnie dwa moduły konkursu składające się z pytań teoretycznych i technicznych.

9 września 2022

 

LINK do zdjęć w wysokiej rozdzielczości

Kontakt:

Aleksandra Pytlińska
E-mail: aleksandra.pytlinska@volvo.com
Tel: +48 571 301 760 

 

Volvo Trucks dostarcza kompletne rozwiązania transportowe dla wymagających klientów profesjonalnych, oferując pełną gamę samochodów ciężarowych o średniej i dużej ładowności. Obsługa klienta odbywa się za pośrednictwem globalnej sieci dealerów obejmującej 2200 punktów serwisowych w około 130 krajach. Samochody ciężarowe Volvo są produkowane w 12 krajach na całym świecie. W 2023 roku na całym świecie dostarczono około 145 000 samochodów ciężarowych Volvo. Volvo Trucks jest częścią Volvo Group, jednego z wiodących na świecie producentów samochodów ciężarowych, autobusów, sprzętu budowlanego oraz silników morskich i przemysłowych. Grupa dostarcza również kompletne rozwiązania w zakresie finansowania i serwisu. Praca Volvo Trucks opiera się na podstawowych wartościach, takich jak jakość, bezpieczeństwo i troska o środowisko.