Trucks

Nowy raport - duża presja na elektryfikację branży transportowej

Transport drogowy jest najbardziej priorytetowym obszarem do redukcji emisji CO2, według wiodących firm produkcyjnych oraz branży e-commerce w Europie. Nowy raport przeprowadzony przez Ipsos i Volvo Trucks pokazuje, że firmy są gotowe zapłacić więcej za dostawców transportu oferujących niższą emisję CO2.
Nowy raport - duża presja na elektryfikację branży transportowej
Volvo Trucks wyznaczyło globalny cel, zgodnie z którym w 2030 r. 50% wszystkich sprzedawanych nowych samochodów ciężarowych będzie miało napęd elektryczny z akumulatorów lub ogniw paliwowych.

Firma badawcza Ipsos, na zlecenie Volvo Trucks, przeprowadziła wywiady ze 100 dużymi firmami z branży e-commerce i produkcyjnej w ośmiu krajach europejskich na temat ich zapotrzebowania na transporty wolne od paliw kopalnych, w ich przyszłych zamówieniach.

Zdecydowana większość tych firm wyznaczyła sobie cele w zakresie zmniejszenia swojego śladu węglowego. 78% ankietowanych twierdzi, że są gotowi zapłacić więcej za dostawcę transportu o niskiej lub zerowej emisji CO2, a 85% jest gotowych zmienić dostawcę transportu, jeśli nie spełnia on ich wymagań.

Badania pokazują również wyraźny związek pomiędzy przyszłymi możliwościami biznesowymi, a opcjami transportowymi wolnymi od paliw kopalnych. 60% firm uważa, że grozi im utrata Klientów w ciągu najbliższych trzech lat, jeśli nie będą w stanie sprostać zapotrzebowaniu konsumentów na dostawy o niewielkiej lub zerowej emisji CO2.

"Dobrze widzieć tak duży nacisk na transporty ciężarowe wolne od paliw kopalnych. Oznacza to, że w najbliższych latach będziemy świadkami ogromnej zmiany w branży. Wierzymy, że elektryfikacja będzie kluczowym motorem napędowym w kierunku bezemisyjnych transportów drogowych i jesteśmy dumni, że już teraz oferujemy w pełni elektryczne alternatywy pojazdów ciężarowych dla większości zadań. Przejście na napęd elektryczny oznacza więcej możliwości biznesowych” - mówi Roger Alm, Prezes Volvo Trucks.

Volvo Trucks wyznaczyło globalny cel, zgodnie z którym w 2030 r. 50% wszystkich sprzedawanych nowych samochodów ciężarowych będzie miało napęd elektryczny z akumulatorów lub ogniw paliwowych. Przejście na elektromobilność jest napędzane przez Europę i Amerykę Północną, gdzie cele są jeszcze wyższe. Na przykład, w Europie, cel ten wynosi obecnie około 70% dla wszystkich nowych samochodów ciężarowych sprzedawanych w 2030 roku.

Fakty dotyczące badania

  • Badanie zostało przeprowadzone w czerwcu 2022 roku i obejmowało wywiady ze 100 wysokiej rangi przedstawicielami firm, zazwyczaj odpowiedzialnymi za zaopatrzenie, logistykę, zarządzanie łańcuchem dostaw i/lub zrównoważony rozwój.
  • Kraje objęte badaniem to: Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania, Holandia, Szwecja i Norwegia.

21 września 2022

LINK do zdjęć w wysokiej rozdzielczości

Kontakt:

Aleksandra Pytlińska
E-mail: aleksandra.pytlinska@volvo.com
Tel: +48 571 301 760 

 

Volvo Trucks dostarcza kompletne rozwiązania transportowe dla wymagających klientów profesjonalnych, oferując pełną gamę samochodów ciężarowych o średniej i dużej ładowności. Obsługa klienta odbywa się za pośrednictwem globalnej sieci dealerów obejmującej 2200 punktów serwisowych w około 130 krajach. Samochody ciężarowe Volvo są produkowane w 12 krajach na całym świecie. W 2023 roku na całym świecie dostarczono około 145 000 samochodów ciężarowych Volvo. Volvo Trucks jest częścią Volvo Group, jednego z wiodących na świecie producentów samochodów ciężarowych, autobusów, sprzętu budowlanego oraz silników morskich i przemysłowych. Grupa dostarcza również kompletne rozwiązania w zakresie finansowania i serwisu. Praca Volvo Trucks opiera się na podstawowych wartościach, takich jak jakość, bezpieczeństwo i troska o środowisko.