Trucks

Zamówienie na 44 elektryczne samochody ciężarowe rozpoczyna współpracę pomiędzy DHL, a Volvo Trucks w zakresie zerowej emisji spalin

Volvo Trucks i Grupa Deutsche Post DHL podpisały umowę o współpracy w celu przyspieszenia przejścia na pojazdy o zerowej emisji spalin. DHL zamierza zintensyfikować przejście na ciężkie samochody ciężarowe z napędem elektrycznym poprzez wprowadzenie łącznie 44 nowych elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo na trasy w Europie.
Zamówienie na 44 elektryczne samochody ciężarowe rozpoczyna współpracę pomiędzy DHL, a Volvo Trucks w zakresie zerowej emisji spalin
Ważnym czynnikiem, który wpłynął na decyzję DHL o przyspieszeniu przejścia na pojazdy o zerowej emisji spalin, są pozytywne doświadczenia związane z użytkowaniem elektrycznego samochodu ciężarowego Volvo w Londynie, od listopada 2020 r., który realizował dostawy do końcowego odbiorcy w dzielnicy handlowej West End.

Planowane zamówienie obejmuje 40 elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo FE i Volvo FL, które będą wykorzystywane do dostarczania przesyłek w transporcie miejskim. DHL zdecydował się również na wykorzystanie samochodów ciężarowych Volvo do przewozów regionalnych, zaczynając od czterech samochodów ciężarowych Volvo FM Electric w Wielkiej Brytanii.

Pierwsze pojazdy zostały już zamówione - sześć przez DHL Parcel UK i dwie przez DHL Freight. Dzięki temu Grupa Deutsche Post DHL zaoszczędzi rocznie prawie 600 ton CO2 i prawie 225 000 litrów oleju napędowego.

"Jesteśmy zaangażowani w zaspokajanie rosnącego zapotrzebowania klientów na ekologiczne i zrównoważone rozwiązania oraz w osiągnięcie naszego długoterminowego celu, jakim jest zerowa emisja netto do 2050 roku. Jako dostawca usług logistycznych, konwersja naszej floty pojazdów jest ważną dźwignią, która pomoże nam uniknąć emisji CO2 również na drogach. Kilka naszych oddziałów skorzysta na tej umowie z Volvo Trucks," wyjaśnia Pablo Ciano, Wice-Prezes ds. Rozwoju w Grupie Deutsche Post DHL.

Ważnym czynnikiem, który wpłynął na decyzję DHL o przyspieszeniu przejścia na pojazdy o zerowej emisji spalin, są pozytywne doświadczenia związane z użytkowaniem elektrycznego samochodu ciężarowego Volvo w Londynie, od listopada 2020 r., który realizował dostawy do końcowego odbiorcy w dzielnicy handlowej West End. Pojazd ten był pierwszym, w pełni elektrycznym, ciężkim samochodem ciężarowym wykorzystywanym w logistyce miejskiej, w Wielkiej Brytanii.

"DHL jest ważnym, globalnym dostawcą usług logistycznych, zaangażowanym w ograniczanie swojego wpływu na zmiany klimatyczne. Razem możemy dokonać zmian na lepsze i jestem dumny, że będziemy pracować w duchu partnerstwa, dążąc do osiągnięcia naszych celów opartych na danych naukowych, aby zmniejszyć nasz wpływ na klimat," mówi Roger Alm, Prezes Volvo Trucks.

Współpraca obejmuje przyjęcie nowych technologii Volvo i wspólne działania rozwojowe w dziedzinie elektryfikacji. Umowa obejmuje również analizę operacji transportowych DHL przez Volvo Trucks, której celem jest zapewnienie skutecznego wdrożenia dostosowanych do potrzeb rozwiązań w zakresie transportu elektrycznego.

Volvo Trucks jest liderem na rynku ciężkich, w pełni elektrycznych, samochodów ciężarowych w Europie, z udziałem w rynku wynoszącym 42% w 2021 r. Już w 2019 r., Volvo Trucks, jako jedna z pierwszych marek samochodów ciężarowych na świecie, rozpoczęła seryjną produkcję elektrycznych samochodów ciężarowych. Firma dostarczyła elektryczne samochody ciężarowe do szerokiego grona klientów w Europie, Ameryce Północnej i Australii.

12 maja 2022

LINK do zdjęć w wysokiej rozdzielczości

For further information, please contact:

Jan Strandhede
Media Relations Director, Volvo Trucks
Tel: +46 31 3233715
Email: jan.strandhede@volvo.com

Volvo Trucks supplies complete transport solutions for discerning professional customers with its full range of medium- and heavy-duty trucks. Customer support is provided via a global network of dealers with 2,300 service points in about 130 countries. Volvo trucks are assembled in 12 countries across the globe. In 2022 approximately 145,000 Volvo trucks were delivered worldwide. Volvo Trucks is part of the Volvo Group, one of the world’s leading manufacturers of trucks, buses, construction equipment and marine and industrial engines. The group also provides complete solutions for financing and service. Volvo Trucks’ work is based on the core values of quality, safety and environmental care.