Trucks

Firma logistyczna Girteka kupuje 2000 samochodów ciężarowych Volvo

Girteka Logistics, jedna z czołowych europejskich firm logistycznych, postanowiła zainwestować w 2000 pojazdów Volvo FH najnowszej generacji. Zakrojona na tak dużą skalę wymiana floty transportowej ma zapewnić firmie korzyści w postaci poprawy poziomu bezpieczeństwa, zwiększenia komfortu kierowców oraz zmniejszenia zużycia paliwa.
Firma logistyczna Girteka kupuje 2000 samochodów ciężarowych Volvo

Mająca swoją siedzibę na Litwie, Girteka Logistics zatrudnia 15 000 kierowców i posiada 8000 samochodów ciężarowych. Utrzymuje rozległą siatkę transportową w Europie i Rosji.

Najwyższym priorytetem Girteka Logistics – i głównym powodami jej decyzji o zakupie 2000 nowych Volvo FH – jest zapewnienie wysokiej jakości usług transportowych na długich dystansach, ekonomiki paliwowej, bezpieczeństwa i komfortu kierowcy.

– Nowe Volvo FH optymalizuje dyspozycyjność i zużycie paliwa, jednocześnie zapewniając kierowcy doskonałe warunki pracy. Dzięki tej inwestycji przyczynimy się do poprawy bezpieczeństwa na drogach, zaś doskonała ekonomika pozwoli nam ograniczyć emisję spalin. Jesteśmy zadowoleni, że w realizacji celu, jakim jest zero wypadków i zmniejszone oddziaływanie na środowisko naturalne, współpracujemy z Volvo Trucks – mówi Edvardas Liachovičius, prezes Girteka Logistics.

Niedawno Volvo Trucks wprowadziło na rynek całkowicie nową gamę samochodów ciężarowych o dużej ładowności, w tym także swój flagowy model długodystansowy: Volvo FH. Pojazdy te otrzymały m.in. nowy interfejs kierowcy oraz oferowane w opcji adaptacyjne światła drogowe, zapewniające większe bezpieczeństwo. Cechują się również niższym zużyciem paliwa.

Ponadto wersja I-Save Volvo FH łączy w sobie wysoce ekonomiczny silnik z innymi, zaawansowanymi rozwiązaniami sprzyjającymi oszczędzaniu paliwa. Dzięki temu najnowsza edycja I-Save pozwala zredukować koszty paliwa nawet o 10 procent*. Pojazdy w wersji I-Save będą stanowiły znaczną część zamówionej przez Girteka partii 2000 szt.

– Testowaliśmy Volvo FH z pakietem I-Save i odkryliśmy w nim duży potencjał oszczędności paliwa, co jest korzystne zarówno dla naszej firmy, jak i klimatu – wyjaśnia Edvardas Liachovičius.

Girteka Logistics postrzega tę megainwestycję jako logiczną kontynuację udanej 15-letniej współpracy między obydwiema firmami. To opinia, którą Volvo Trucks zdecydowanie podziela.

Mamy długoletnie i owocne relacje z Girteka Logistics i jesteśmy niezwykle dumni z ich decyzji o zakupie naszych nowych, najnowocześniejszych samochodów ciężarowych. Te pojazdy nowej generacji emitują mniej zanieczyszczeń oraz podnoszą wydajność i doznania kierowcy na nowy, jeszcze wyższy poziom. Cieszę się, że wspólnie z Girteka Logistics będziemy mogli działać na rzecz bardziej z równoważnego transportu, we wszystkich aspektach – mówi Roger Alm, prezes Volvo Trucks.

Dotychczas większość swoich pojazdów ciężarowych Volvo Girteka Logistics finansowała za pośrednictwem Volvo Financial Services. Również i tym razem przeważająca część partii 2000 szt. w nowym kontrakcie będzie finansowana z tego właśnie źródła.

Rozpoczęcie produkcji nowej gamy samochodów ciężarowych Volvo Trucks o dużej ładowności zaplanowano na marzec 2021 r. Zamówione pojazdy będą dostarczane do Girteka Logistics sukcesywnie na przestrzeni roku.

*Różnica w zużyciu paliwa została obliczona poprzez porównanie kosztów oleju napędowego i AdBlue dla wersji I-Save: Volvo FH nowej generacji z silnikiem D13TC Euro 6 step D i pakietem oszczędności paliwa (transport długodystansowy), z odpowiednimi kosztami dla standardowego Volvo FH z silnikiem D13 eSCR Euro 6 step D bez pakietu oszczędności paliwa (transport długodystansowy). Rzeczywista ekonomika paliwa zależy od wielu czynników, m.in. takich jak doświadczenie kierowcy, wykorzystanie tempomatu, specyfikacja pojazdu, stopień załadowania pojazdu, topografia drogi i warunki atmosferyczne.
 

LINK to high resolution images

Kontakt:

Aleksandra Pytlińska
E-mail: aleksandra.pytlinska@volvo.com
Tel: +48 571 301 760 

 

Volvo Trucks dostarcza kompletne rozwiązania transportowe dla wymagających klientów profesjonalnych, oferując pełną gamę samochodów ciężarowych o średniej i dużej ładowności. Obsługa klienta odbywa się za pośrednictwem globalnej sieci dealerów obejmującej 2200 punktów serwisowych w około 130 krajach. Samochody ciężarowe Volvo są produkowane w 12 krajach na całym świecie. W 2023 roku na całym świecie dostarczono około 145 000 samochodów ciężarowych Volvo. Volvo Trucks jest częścią Volvo Group, jednego z wiodących na świecie producentów samochodów ciężarowych, autobusów, sprzętu budowlanego oraz silników morskich i przemysłowych. Grupa dostarcza również kompletne rozwiązania w zakresie finansowania i serwisu. Praca Volvo Trucks opiera się na podstawowych wartościach, takich jak jakość, bezpieczeństwo i troska o środowisko.